Skip to content

Blog Szumana

Subiektywnie i na luzie wciskam kit, w który wierzę

Menu
  • Technologia
    • Audio i video
    • Fotografia
      • Aparaty
      • Obiektywy
      • Praktyka
      • Programowo
      • Rozkminy
      • Różne inne
      • Sprzętowo
      • Zdjęciowo
    • Internet
    • Komputery
    • Motoryzacja
    • Telefony i smartfony
  • Facet
    • Dom
      • Recenzje i testy
      • Remont
      • Triki i porady
      • Wyposażenie
    • Małżeństwo
    • Ojcostwo
    • Rodzina
  • Na luzie
    • Blog
    • Film
    • Humor
    • Komentarze do wydarzeń
    • Muzyka
    • Obserwacje
    • Porady
    • Refleksje
    • Sport
  • O blogu
    • Autor
    • Polityka cookies
    • Linki
    • Kontakt
Menu

Wróciłem!

Posted on 3 listopada 201821 kwietnia 2021 by szuman

Trzy lata, jeden miesiąc, jeden tydzień i kilkadziesiąt godzin – dokładnie tyle czasu upłynęło od momentu publikacji poprzedniego wpisu na tym blogu. Ładnie, kurde! Mógłbym dalej iść na rekord, bo przestojów w prawie trzynastoletniej historii tego bloga było kilka, ale i tak już wyśrubowałem rezultat do granic… No właśnie: jakich granic? Chyba tylko zapomnienia.

Zagląda ktoś tu jeszcze? Zdziwi mnie naprawdę każda odpowiedź. Ale bez czekania na odzew chcę tu wszem i wobec zakomunikować, że oto właśnie – jak ten Fenix z popiołów – wróciłem oto na stare śmieci. Czy na stałe? Nie wiem, bo już na nowych śmieciach jestem.

Praca, adres, stan cywilny… Wszystko się pozmieniało. Tylko pesel został ten sam. Daruję sobie wypisywanie litanii zmian, ale jedną z ważniejszych i najbardziej istotnych dla tego bloga pozwolę sobie odnotować.

ŚLUB

Tak! Hajtnąłem się niedawno. I w całej tej euforii wywołanej porywem fali szczęścia postanowiłem wrócić do blogowania. Nie tutaj, ale pod nowym adresem i nie o tym, o czym do tej pory, ale o tym, co aktualnie. Blog nowożeńców, jako część strony Trzynastego.eu, na którą niniejszym gorąco zapraszam :)

Przed kilkoma kwadransami opublikowałem tam pierwszy wpis. Dziwnie się czułem pisząc go, a jeszcze dziwniej klikając guzik “Opublikuj”. No, ale poszło, zgrzytnęło i trochę rdzy zleciało. Czas więc zrzucić resztę i zacząć regularnie pisać. Może nawet tutaj. Trzymajcie kciuki :)

Blog Trzynastego.eu dedykowany jest przyszłym nowożeńcom. Pisany jest przez świeżo upieczonych nowożeńców, którzy chcą się dzielić swoimi pomysłami, doświadczeniami, przemyśleniami i wszystkim innym, co nabyli na drodze przygotowań do ślubu i wesela, a także tym, co dalej.

Zapraszam też do subskrybowania Trzynastego.eu via RSS oraz do obserwowania na Fejsie – klik.

No, to jeszcze pozdro. Ode mnie i od żoneczki :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest

guest

22 komentarzy
lavinka
lavinka
3 listopada 2018 19:52

Wisisz mi w rssie, więc i wpis się pojawił w czytniku. Fajnie, że próbujesz coś nowego.

0
Odpowiedz
szuman
szuman
Odpowiedź do komentarza   lavinka
3 listopada 2018 21:19

No toś mnie zaskoczyła :) Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Mnie osobiście najbardziej cieszy to, że w końcu się przełamałem.

0
Odpowiedz
Jakub Milczarek
Jakub Milczarek
5 listopada 2018 09:27

Melduję się – podczas porannego przeglądu Feedly widzę: szuman coś opublikował! Nie możliwe :) Przyszedłem, przeczytałem i czekam na kolejne wpisy…

0
Odpowiedz
szuman
szuman
Odpowiedź do komentarza   Jakub Milczarek
7 listopada 2018 08:25

Kopię lat! :)

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
Odpowiedź do komentarza   Jakub Milczarek
30 maja 2019 22:45

@Jakub a kiedy coś nowego u ciebie :P

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
6 listopada 2018 05:01

No w końcu, choć ja na razie dostałem jedynie informację z RSS o nowych komentarza, a nie o wpisie – ale winę zrzucam na fakt, iż czytnik zardzewiał sprawdzając tą stronę i ponownie jak autor musi się rozruszać.

Mimo tego liczę, iż zaczniesz również tu ponownie pisać.

0
Odpowiedz
szuman
szuman
Odpowiedź do komentarza   SpeX
7 listopada 2018 08:30

Więcej rdzy zleci, niż sądziłem ;) Grunt, że karuzela ruszyła na nowo :)

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
Odpowiedź do komentarza   szuman
10 listopada 2018 16:29

Zobaczymy, bo na razie:
szuman.eu – is dead, choć czasem oznajmia o swoim życiu
wsubiektywie.pl – is dead,
(nie było jeszcze czegoś?)
trzynastego.eu – pacjent pojawił się na światłach i na razie tyle.

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
Odpowiedź do komentarza   szuman
10 listopada 2018 16:34

A znalazłem, był jeszcze:
marcinszumanski.pl – is dead

Niestety, z tego co widzę wszędzie zaprzestałeś swojej działalności koło 2014/2015 roku. Choć plus jest taki, iż cały czas trzymasz domeny, więc może trochę tego WD40 ci pomoże.

0
Odpowiedz
szuman
szuman
Autor
Odpowiedź do komentarza   szuman
20 listopada 2018 18:21

Ładnie mi to wyliczyłeś :)

Było jeszcze sprawdzone.eu, ale nie ma. Wsubiektywie trzymam z sentymentu i – podobnie jak szuman.eu – z uwagi na bazę wpisów.

Marcinszumanski.pl nigdy nie był blogiem, ale portfolio. I noszę się z zamiarem przebudowy i aktualizacji, ale na razie energię i czas poświęcam innym projektom.

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
Odpowiedź do komentarza   SpeX
20 listopada 2018 20:29

To trzeba cię jakoś odpowiednio zmotywować, bo inaczej skończy się na 2-3 wpisach i znów 4 lata przerwy :(

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
Odpowiedź do komentarza   SpeX
20 listopada 2018 21:06

Ale chociaż przeniosłeś sobie wpisy z sprawdzone na szumana?

0
Odpowiedz
szuman
szuman
Autor
Odpowiedź do komentarza   SpeX
21 listopada 2018 09:34

Jeśli nie narzucę sobie morderczego tempa 2 wpisów dziennie, to może wytrwam w jakiej takiej regularności :)

Ze sprawdzone przeniosłem tylko kilka wpisów.

0
Odpowiedz
marsjaninzmarsa
marsjaninzmarsa
7 listopada 2018 03:48

No siema, co tam? ?
Ja tam nadal tu jestem. ?

0
Odpowiedz
szuman
szuman
Odpowiedź do komentarza   marsjaninzmarsa
7 listopada 2018 08:31

A nic, tak tylko se napisałem ;) Witam ponownie :)

0
Odpowiedz
Arek
Arek
18 listopada 2018 17:01

Proszę proszę :-) Widziałem nowego bloga i pomyślałem że i tutaj zajrzę jak to kiedyś było :-) Zrzucaj rdzę i pisz dalej, bo szkoda marnować taki kawał życia jaki w to włożyłeś

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
27 listopada 2018 23:39

No proszę, powoli się rozkręcasz. Nawet nowy szablon zapodałeś :D

0
Odpowiedz
Witek Królikowski
Witek Królikowski
29 listopada 2018 13:45

Brawo Marcin! Wiedziałem, że w końcu nastąpi ten moment kiedy reaktywujesz całą machinę. Ps. Dla komentarzy zainstaluj sobie widget “Disqus”.

0
Odpowiedz
szuman
szuman
Odpowiedź do komentarza   Witek Królikowski
29 listopada 2018 20:20

Ty przez dłuższy czas wiedziałeś, a ja tylko domenę kisiłem, samemu blogowi pozwalając się kurzyć ;) Disqus odpada, nie chcę platformy z zewnątrz.

PS. A Ty kiedy wracasz?

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
30 maja 2019 22:44

Kiedy nowy powrót?

0
Odpowiedz
szuman
szuman
Odpowiedź do komentarza   SpeX
31 maja 2019 07:34

Prawie codziennie tu zaglądam, szkiców nowych wpisów już chyba z 12, ale na razie kapitalny remont i moszczenie nowego gniazdka cały mój wolny czas zjada. Plus tego taki, że będzie o czym pisać ;)

0
Odpowiedz
SpeX
SpeX
Odpowiedź do komentarza   szuman
1 czerwca 2019 14:26

Testy sprzętu budowlanego ? :D To życzę szybkiego wykończenia mieszkania.

0
Odpowiedz

Najnowsze wpisy

asystent pasa ruchu

Nowy samochód chciał mnie zabić

13:34 28 mar 2026

Czy warto lać diesel Orlen Verva?

16:28 18 mar 2026

Nie chcę gonić za postępem

12:33 16 mar 2026
Fotografia reportażowa, sesje zdjęciowe

Metry kurzu na blogu… a u mnie się dzieje

16:54 15 mar 2026

Fotografio, wróciłem!

16:24 02 lis 2024

Sanah i Igor Herbut „Mamo tyś płakała”

15:30 10 mar 2022

Co jest w życiu najważniejsze?

16:49 23 lut 2022

Najnowsze komentarze

  • szuman on Nie chcę gonić za postępem
  • szuman on Metry kurzu na blogu… a u mnie się dzieje
  • szuman on Nowy samochód chciał mnie zabić
  • Jakub Milczarek on Nie chcę gonić za postępem
  • Jakub Milczarek on Metry kurzu na blogu… a u mnie się dzieje
  • SpeX on Nowy samochód chciał mnie zabić
  • Nowy samochód chciał mnie zabić – Blog Szumana on Nie chcę gonić za postępem
  • szuman on Nie chcę gonić za postępem
  • SpeX on Nie chcę gonić za postępem
  • szuman on Nie chcę gonić za postępem

Popularne tagi

bezpieczeństwo w sieci blog boks ciekawostki ciekawostki komputerowe dębica film fotografia humor inne internet joomla komentarze linux motoryzacja mp3 muzyka na luzie nokia obserwacje olympus osobiste piłka nożna polecam porady porady windows programy windows recenzja filmu refleksje refleksyjnie o fotografii repra skrypty sport sposoby różne sprzęt szubrawstwo telefony test ubuntu windows wspomnienia wudeka zdrowie zrzędzenie życie w bloku
Inne moje strony
Fotograf Dębica

Na blogu:

Wpisów: 994
Komentarzy: 13,160
© 2026 Blog Szumana | Powered by Superbs Personal Blog theme
wpDiscuz
Strona korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.