Stare kreskówki. Pamiętacie te bajki? ;)

Sentymentalna podróż za darmo :-) „Wilk i Zając”, „Reksio”, „Bouli” czy „Muminki” i wiele innych.. Na tych bajkach wychowywaliśmy się ;-) Wielu z nas ma je jeszcze na kasecie video, ale w dobie komputerów wiele filmów oglądamy na naszych pecetach. Znalazłem stronę, która w całości poświęcona jest starym kreskówkom, z opisami, imponującym działem download i galerią screenów :-)

Adres tej strony to www.nostalgia.pl. Strona jest oparta o CMS Mambo, a jej layout, to skórka rhuk_planetfall przeznaczona właśnie do Mambo i Joomla :) Swego czasu także na naszej stronie www.wudeka.net była ta skórka, ale nie wyglądała tak samo, bo co nieco ją przerobiłem. Nie lubie gotowców ;-)

Stare kreskówki bajki

W prawej kolumnie widnieje lista kreskówek, a po kliknięciu w wybrany tytuł pokazuje się przypisane do pozycji submenu, w którym możemy wybrać interesującą nas treść ad. wybranej bajki. Sam ściągąłem sobie już wszystkie dostępne odcinki „Wilka i Zająca”, w tym dwa nowe ;-) Obejrzałem je wszystkie i konkretnie się uśmiałem :D Ta bajka jest genialna!!! :D Śmieszyła mnie w dzieciństwie, śmieszy teraz – jest ponadczasowa! Dzisiaj widzę inne humorystyczne elementy, które nie trafiają do najmłodszych, ale wywołują śmiech u starszych widzów. Dwa najnowsze odcinki także nie odstają od poprzednich, choć bardziej „zalatują” nowoczesnością ;-) Polecam!

Subskrybcja
Powiadom o
guest

663 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Natalia

Witam. Od jakiś trzech lat szukam mojej starej bajki z dzieciństwa. Pamiętam o niej niewiele. Z głównych szczegółow to takie : biała kotka wypadła z jakiegoś pojazdu na ulicę, kto mieszkający w budzie pomógł jej i z tego co pamiętam miał odnaleźć jej dom. Kot miał na sobie jakąś czapkę. Pamiętam, że po drodze była ulica Rockefellera i też szli przez kanały i był karaluch co śpiewał lakukaracza. Oni nie było sami, byli ekipą i wszyscy pomagali jej odnaleźć dom. Wiem, że groziło im jakieś niebezpieczeństwo w trakcie podróży. Więcej nie pamiętam niestety. Może kogoś olśni. Ta bajka nie może… Czytaj więcej »

Adam

Zapomniałem nazwy filmu że była dziewczynka nie mjała ojca miała dziadka i były potwory widoczne pod okularami sypali coś pod dom bo potwory się tego bały.

Dominik

Ja z kolei szukam bajki o dziewczynce która dłubała w nosie i strzelała babolami które następnie wybuchały xd kreska chyba w stylu anime typowa dla lat 90

Michał

Już kiedyś znalazłem ten tytuł a potem zapomniałem, najgorzej :/ Szukam starej kreskówki o skrzacie, który opiekował się starym domostwem na wrzosowiskach i razem z kolegami walczył ze złą wiedźmą. Leciało w latach 90. na kanałach takich jak Polonia 1 czy TeDe, jeśli dobrze pamiętam. Nie jest to na pewno David the Gnome.

1 10 11 12