O blogu

Blog powstał w drugiej połowie kwietnia 2006 roku i w niczym nie przypominał obecnego -jedynie adres pozostał ten sam. Przez czternaście miesięcy stronę napędzał CMS Joomla!, od czerwca 2007 roku zmieniłem silnik na Serendipity, by w końcu we wrześniu 2014 przenieść wszystko na WordPress i pozostać przy nim do dziś.

O czym jest ten blog?

O wszystkim, co w danym czasie mnie poruszało, co napędzało, co cieszyło i co wkurzało. W perspektywie ponad 10 lat człowiekowi w życiu zawsze coś się przestawia, dlatego ten blog jest taki bogaty tematycznie.

Miałem trzyletnią przerwę w pisaniu, ale wróciłem, by dalej kontynuować ten pamiętnik i za kolejne dekady móc spojrzeć dzięki niemu wstecz i zobaczyć, jak znowu się zmieniłem. Ten blog to ja. Piszę go dla siebie i dla Was. Do zobaczenia w komentarzach :)

Komentarze
Nie odpowiadam za treść publikowanych komentarzy, gdyż są one własnością ich twórców. Komentarze niezgodne z prawem, zawierające niedozwolone treści wylecą z hukiem, a ich autorzy mogą liczyć na dożywotni zakaz pisania na Szuman.eu. Na wniosek organów ścigania mogę udostępnić dane autora komentarza łamiącego prawo.

Blog nie jest folwarkiem dla pozycjonerów. Nie mam nic przeciwko linkom do stron autorów komentarzy, nie jestem też przeciwny linkom do stron uzupełniających temat wpisu/dyskusji, ale komentarze dodane w celu zdobycia wartościowego linku będą edytowane (czyszczone z niepotrzebnych linków) lub usuwane (te najmniej wartościowe). Jeśli zamierzasz podpisać się “serwis opon” albo nazwą domeny, to miej pewność, że taki komentarz wyleci z hukiem, a w najlepszym wypadku edytuję go, usuwając z niego elementy naruszające powyższe zasady.

 

Prawa autorskie
Zawartość bloga udostępniam na warunkach licencji Creative Commons, w myśl której treści zawarte na blogu można kopiować i rozpowszechniać pod następującymi warunkami:
– skopiowane materiały pozostaną w niezmienionej postaci
– zostaną odpowiednio oznaczone: wymagam umieszczenia informacji o autorze i źródle pochodzenia skopiowanych materiałów (w postaci linku do strony z tekstem lub strony głównej blogu szuman.eu)
– skopiowane treści nie mogą być użyte do celów komercyjnych
– w przypadku niedopełnienia wszystkich powyższych warunków kopiujący powinien liczyć się z koniecznością nabycia praw do wykorzystania skopiowanego wcześniej tekstu.

 

Sprzedaż tekstów
Podmioty komercyjne zainteresowane zakupem artykułów powinny liczyć się z kosztem od 500 do 2000 zł za jeden artykuł (ostateczna cena zależy od objętości i wartości merytorycznej tekstu, jego popularności i ewentualnie ilości odkupowanych artykułów, cena jest ceną netto). Cena tekstu skopiowanego z pogwałceniem licencji CC wynosi 1000 zł (w przypadku wykorzystania na stronie niekomercyjnej) lub 4000 zł (dla strony o charakterze komercyjnym).

 

*powyższe nie dotyczy materiałów pochodzących z zewnętrznych serwisów, np. Youtube.com, oraz zastrzeżonych znaków handlowych

 

Zastrzeżone nazwy i loga firm oraz produktów umieszczam jedynie w celu ich identyfikacji.
Są one własnością firm i podlegają ochronie prawnej.