AirBox Comfort wjeżdża na okna

Reklamowali, zachwalali, zainteresowali i przekonali. Mowa o nawiewnikach okiennych, które w sezonie grzewczym mają wspierać wymianę powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Kupiłem po jednej sztuce na każde z okien, bo w poprzednich latach każde z nich było mokre.

Zdecydowałem się na nawiewnik AirBox i zrobiłem to z dwóch powodów. Poza głównym i oczywistym – wentylacją – o zakupie AirBox zadecydowały:

1. Łatwy i szybki montaż. 10-15 minut spokojnie wystarcza na zmontowanie nawiewnika w wersji Comfort. Montaż polega na wycięciu po 35 cm uszczelki na ramie i skrzydle okna, uzupełnieniu braku cieńszymi uszczelkami (w komplecie) i przykręceniu AirBoxa trzema wkrętami 10 mm.

2. Nie narusza konstrukcji okna. AirBox nie wymaga żadnego frezowania, wycinania czy wiercenia w oknie, dzięki czemu komory okna zachowują swoją szczelność, a to z kolei bezpośrednio wpływa na skuteczność nawiewnika.

Zamówione przeze mnie nawiewniki przyszły kurierem już następnego dnia po zakupie. To lubię :) Zamontowałem je i teraz z niecierpliwością czekam na sezon grzewczy, by przekonać się o skuteczności nawiewników AirBox. Na razie mogę wypowiedzieć się jedynie na temat estetyki, jakości wykonania i łatwości montażu AirBox i tutaj oceny wystawiam bardzo pozytywne.

Prostota, prostota, prostota i jeszcze raz prostota. Po czterokroć prostota. Prosty wygląd, prosta konstrukcja, prosta zasada działania i prosty montaż. Dla mnie bomba. Jeśli do tego jeszcze będzie działać…

Za kilka miesięcy dam znać, jak nawiewniki AirBox poradziły sobie z wilgocią i czy zdały u mnie egzamin. Śledźcie temat, jeśli jesteście ciekawi efektu testu :)

Aktualizacja: opinia o AirBox Comfort po zimie

Subskrybcja
Powiadom o
guest

21 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Carlos

Nie łatwiej i nie taniej wyciąć kawałek uszczelki w oknie?

szuman

Jasne, że tak. Tylko wtedy tracisz możliwość regulacji przepływu powietrza.

SpeX

Przepływ powietrza sam sobie regulujesz? Czy tam coś siedzi (jakaś menbrama), która za to odpowiada?

Szczerze, sam się nad tym zastanawiam. Bo mi administracja bloku wciska kit, iż cofki w wentylacji u mnie, to efekt za szczelnych okien. A nie “magicznej” wentylacji grawitacyjnej i zmian jakie zaszły w okolicy.

szuman

Tak, sam reguluję poziomym suwakiem. Steruje on kurtyną, która wysuwa się z obudowy i domyka lub otwiera szczelinę, która powstała po wycięciu uszczelek. Nic w środku nie siedzi – sterowanie przepływem jest ręczne.

Na poprzednim mieszkaniu miałem problem z cofkami i raczej nie miały one związku ze szczelnością okien w mieszkaniu. Nawet w lato, przy otwartych oknach, potrafiło się cofnąć do kuchni lub łazienki. Coś później robili przy kominach, ponoć podnosili je nieco i przy okazji czyścili i dopiero po tym problem ustąpił.

Last edited 2 lat temu by szuman
Arkadiusz

0 zamknięte 1 otwarte?

leon

Mam w kuchni i polecam. Nie wiem z jakiej firmy bo takie już były jak kupowałem mieszkanie ale żadnej pary na szybach nie uświadczysz. Napowietrzacz otwarty przez cały rok.

Waldek

Moim skromnym zdaniem nawiewniki to absolutny must have po wymianie okien na plastiki. Okna niby mają cyngiel do zmiany lato/zima ale w praktyce szybko przestaje to działać, o ile wogole działało przez zły montaż i ustawienie okna. Ile zapłaciłeś?

Igor

Jakieś opinie na temat Airbox? Warto? Bo się zastanawiam czy kupować je czy tańsze na allegro. Tylko szkoda mi frezować okna ale 300 zł różnicy w zakupie jest i tyle nie uśmiecha mi się przepłacać.

Arkadiusz

Też właśnie zastanawiam się nad tym rozwiązaniem.
Jakieś wstępne opinie przy użytkowaniu?

szuman

Czekam na mrozy, żeby ocenić przy większej różnicy temperatur. Na razie rzeczywiście okno w łazience zdecydowanie mniej paruje – tylko w trakcie kąpieli na szybie można zaobserwować mleczny nalot wilgoci, ale tylko przy krawędzi i bez żadnych skroplin. Zobaczymy, jak będzie przy minusowej temperaturze na zewnątrz. Ciekaw jestem strat ciepła, bo u mnie wyszło po 10m2 na każdy z AirBoxów.

Piotr

I jak narazie z mokrymi szybami jest jakaś poprawa

szuman

Jest :) Po długiej gorącej kąpieli w na szybie przy uszczelkach jedynie delikatna mgiełka. Przed zamontowaniem AirBox po zwykłych, szybkich kąpielach były skropliny i wisiały na szybie właściwie przez cały czas.

Marcin

Witam czy nawiewniki Air Box można zamontować do każdego rodzaju okien z plastiku?

szuman

Według producenta – tak.

Rafał

Witam. I jaka recenzja po użytkowaniu nawiewnika w zimie? jest już styczeń więc rozumiem, że może pan coś więcej powiedzieć.

Janek

Podbijamy, jak sprawują się zimą, czy trzeba tam cały czas majstrować z ustawieniem przepływu, jak z utrata ciepła?

Dariusz

Echo brak odpowiedzi :)

techpaweł

Pewnie artykuł sponsorowany..

szuman

Sam jesteś sponsorowany.

szuman

Na końcu artykułu jest link do podsumowania testu AirBox, a w nim również o skuteczności w zimie.

szuman

Na końcu artykułu jest link do podsumowania testu AirBox, a w nim również o skuteczności w zimie.