Powrót do klasyki

Jednak jestem starej szkoły grafomanem. Pójście z duchem czasu wyszło mi nijak, dlatego spróbuję powrotu do klasyki. Starych drzew się nie przesadza, a że podjąłem taką próbę i nie wyszło, to teraz znowu spróbuję zakorzenić tam, gdzie kiedyś było mi dobrze.

Prosty szablon, proste pisanie. Dla fanu, dla przyjemności, dla satysfakcji, dla Was :) Z rozrzewnieniem wspominam czasy, kiedy ten blog tętnił życiem. Dziesiątki komentarzy, tysiące odwiedzin dziennie i mnóstwo emocji we wpisach i pod nimi. Czasem celowo wkładałem kij w mrowisko, a czasem tak po prostu wychodziło. Ale działo się wiele i do tych czasów tęsknię. Czemu ich nie ma? Co poszło nie tak?

Nie odnalazłem się w blogosferze, na którą w pewnym momencie zaczęły spływać pieniądze reklamodawców, a komercjalizacja tego medium wymuszała zmiany w działaniach blogerów i sposobie prezentacji publikowanych rzez nich treści. Próbowałem paroma zrywami gonić, ale wychodziło mi to na gorsze. Zamiast ewoluować przeprowadzałem rewolucje, po których nie wiedziałem, co dalej. I tak do ostatniej zmiany.

Postanowiłem pieprzyć to i wrócić do prostego szablonu z klasycznym układem i spróbować pisać jeszcze raz. Zmieniam też kolorystykę na moją ulubioną i przypominającą mi najlepszy okres blogu Szuman.eu :) Szkoda, że do tamtego szablonu nie mogę wrócić, ale… może kiedyś uda mi się wykuć nowy, inspirowany tamtym?

Tak wyglądał najlepszy szablon bloga Szuman.eu ever! Zrobiony przeze mnie na bazie szablonu do Serendipity i inspirowany szablonem na WP. To byli czasy. To se ne wrati. Ale może znowu fajnie będzie? :) Spróbuję.

Na razie rozbudowany i wypasiony szablon, na który kilkanaście miesięcy temu wybuliłem worek dolców, przetegowałem na prostą skórkę, która bardziej przypomina mi stare, dobre czasy. I jeśli tylko czasu starczać będzie, to będę tu wpadał z nowymi wpisami. Taki mam plan. Zobaczymy, co z niego wyjdzie.

Subskrybcja
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

Który to już wpis, wróciłem ?? :D A tak naprawdę, by tym razem ci chęci starczyło :)

szuman

Hehe, to samo myślałem pisząc ten tekst :) Oby.

SpeX

W połowie tekstu,zacząłem się zastanawiać. Czy ty nawet nie chcesz wrócić do Serendipity? Tylko z tego co widzę, to projekt sobie średnio radzi. O ile core jakoś tam żyje, ale chyba głównie na bugfix’ach, to dodatki (wtyczki/szablony) zatrzymały się jakoś 10 lat temu.

szuman

Przeszło mi to przez myśl, ale nie mam pojęcia, czy istnieje jakiś konwerter bazy danych WP to Serendipity, który będzie działał i poradzi sobie z bazą ważącą blisko 65 MB :) Inna sprawa, to templatki. Tę moją ulubioną chętnie bym znowu zobaczył “na produkcji”, ale brak responsywności takie pomysły szybko studzi. Ponad 50% wejść teraz, to wejścia ze smartfonów. Kiedyś 95% to były desktopy i mobilnymi można było się nie przejmować ;)

SpeX

Tu nawet nie o samą responsywność www chodzi. Ale sam sposób przygotowywania tych szablonów, niby się wiele nie zmienił. To już szczegóły, by wyciągnąć siódme poty, już tak.

SpeX

A o szablonie po wiem ci jedno, już dawno sam przestałem się przejmować jak on wygląda. Dawniej też co miesiąc zmieniałem szablon, chyba tylko dla samej zmiany.

Ale prawda jest taka, iż faktycznie ten szablon najbardziej utkwił mi w pamięci, a potem twoje beżowe z czasów s7p – https://szuman.eu/2008-05-01-a-taki-tam-wiosenny-lifting-bloga.html

A co było przedwczoraj, czy na stronach twoich projektów. To nie mam zielonego pojęcia.

szuman

Podoba mi się Twój szablon… I kusi :)

SpeX

Przecież to jest zwykły Hueman, nawet nie wersja PRO. Wersja free z marketu.

Arek

Mi też ten biało czarno niebieski najbardziej utkwił w pamięci. Chyba najdłużej go miałeś. Fajnie znowu powitać. Nie pamiętam już który raz :D

leon

Dawniej blogi były proste i subiektywne jednego autora a później co ciekawsze zmieniły się w portale pod kasę i wielu autorów. Na szczęście blogi “jak dawniej” :) Życzę weny i czasu. Stary dobry Szuman był dobry :)