Rokiczanka - W moim ogródecku

Zakochałem się! Oszalałem na jej punkcie! I zwariowałem! Słucham na okrągło! Uwielbiam taką muzykę! Świetnie zagrana, świetnie nagrana i świetnie zaśpiewana! Zajebiście podoba mi się “solówka” na klarnecie, a głos tej dziewczyny jest przegenialny!!!

Rokiczanka – “W moim ogródecku”

Do tej pory zasłuchiwałem się w Mazowsze. Od teraz mam alternatywę – współczesną alternatywę. Zespół Rokiczanka z Rokitna na Lubelszczyźnie zdobył mnie tą jedną piosenką. Wyśmienicie wykonana i przede wszystkim porządnie nagrana. Nie brzęcząco-dudniące nagranie zza płota, ale profesjonalnie zarejestrowane i zmiksowane, przez co słucha się tego z czystą przyjemnością. Choć jeszcze więcej frajdy dałoby mi bardziej naturalne, audiofilskie brzmienie, ale i tak się bardzo cieszę. Porządnie nagrany folk, znakomity utwór, wykonanie świetne – no po prostu paluszki lizać. Nie mogę doczekać się płyty!

Subskrybcja
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Arek

W ludowiźnie rozwalają mnie te zboczone teksty :D A największym hitem z motywem koni jest “Hej z góry z góry jadą mazury” :D

Dariusz Tyrpin

Racja. Folk wykonany z rozmachem i pomysłem na teledysk. A jeśli chodzi o samą muzykę to chadzając po weselach prawie co tydzień, z rzadka można usłyszeć tak dobre solówki na instrumentach dętych, czy strunowych.

Damian

Solówka na skrzypcach też niczego sobie :-)

A tak na marginesie chciałem dodać, że bardzo podoba mi się kadr pod koniec klipu, gdzie Jaśko z dziewczyną siedzą w zieleni przed domem :-)

Jakub Milczarek

Rzeczywiście bardzo dobre! Zanim zacząłem, słuchać pomyślałem sobie – czy tradycyjnie nasze gusta będą zgodne? :)I znów są…

szuman

@[b]Damian[/b], a mnie drażnią kadry, w których domknięcie przysłony wyszłoby na dobre, np. zbliżenia na pojedynczych grajków, albo na kwiaty.

@[b]Jakub[/b], czyli po staremu :) Do siego!

Damian

Spodziewałem się, że przyczepisz się do GO ;-) Ja bym jeszcze dorzucił kwiatki i liście na pierwszym planie (poza ostrością) które zasłaniają główny plan. Za dużo tego jak na moje oko.

Rafał

Muszę przyznać ze bardzo mnie to zaintrygowało ;).

Polski Folklor

Nam się podoba bardzo. Piękna aranżacja :) Chciałoby się słuchać więcej takich utworów w wykonaniu różnych polskich zespołów :)

Marcin

Pięknie to wygląda naprawdę :)