IPW feat. Szuman “Idę przed siebie 2” (blend)

Dwa lata temu wypuściłem „Nowy dzień” i ten kawałek okazał się być ostatnim moim przed przysłowiowym odwieszeniem słuchawek i mikrofonu na kołku. Emeryturka muzyczna jak nic i tak od ponad dwudziestu miesięcy nie zajmuję się rapem.

Wiele traków, do których nagrałem swoje zwrotki, nie ujrzało światła dziennego – mam tu na myśli przede wszystkim nagrania na płytę „Wudeka”, która z rozmaitych przyczyn nie została ukończona.

Jedną z takich nagrywek, które trafiły do szuflady, był remake kawałka IPW w starym składzie i gościnną zwrotą Szmaygera pt. „Idę przed siebie”. Wtedy na świeżo i na fali na tym samym bicie nagraliśmy częściowo nowe zwrotki i gościnnie pojawiłem się ja. Nagrania odbyły się u Witka (wtedy jeszcze IPW), ale kawałek ostatecznie nie ukazał się – sam już nie pamiętam dlaczego. Z czasem i wokale gdzieś się zapodziały, a ja osobiście bardzo żałowałem, że remake nie trafi do ludzi.

I Świeżak, skubany, dorwał niedawno stare ścieżki i bit, z którym to sklecił, po swojemu dograł coś świeżego i tym sposobem spłodził blenda, którego brzmienie bardziej podoba mi się od pierwotnej wersji na starym bicie. Nie przypuszczałem, że jeszcze kiedykolwiek napiszę coś na temat premiery kawałka z własnym udziałem :) IPW feat. Szuman „Idę przed siebie 2” do pobrania tutaj i do posłuchania w playerze:


Przy okazji odświeżonego „Idę przed siebie 2” wróciłem do rozkminy pt. „wrócić do rapu czy nie?”. Korciło, tym bardziej, że za ścianą mam kawał przyzwoitego sprzętu do nagrywania, ale postanowiłem kiedyś po długich namysłach i decyzję tę podtrzymuję.Nie te lata i nie ta scena. Kiedyś rap był inny, o coś innego w nim chodziło, priorytety były inne i wogle wszystko inaczej wyglądało. Mnie, człowiekowi starej daty, który wychował się na rapie z lat 90, coraz trudniej było odnajdywać się w niu stajlu – tym bardziej, że nowe brzmienia kompletnie nie pasują do mojej własnej definicji rapu. Spasowałem; nowi i młodzi niech się w new rap bawią, do mnie ich twórczość nie przemawia. Niestety.

Swoje zdanie na temat nowych trendów w rapie wypowiedziałem na Forum Wudeka w wątku „Przekaz czy flow?”.

To chyba tyle :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Sasni

Pytanie za 100 pkt. Czy to ty nagrałeś diss’a na slawika z Brajanem?
wiem, że odkopuję starocie ale wujek Google znalazł mi to nagranie, więc pytam u źródła..

szuman

Nie, nie ja. Gdybyś sobie porównał głosy: mój i tego drugiego szumana, to nie pytałbyś. “Nowy dzień” jest ostatnim kawałkiem, jaki nagrałem: od tamtej pory słuchawki i mikrofon wiszą na kołku – nie nagrywam.