No to żeś się, Kochanowski, wkopał

Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich z błogosławieństwa PiS-u, swój debiut na moim blogu ma już za sobą. Swoje pięć minut dostał, gdy straszył minister zdrowia, Ewę Kopacz, doniesieniem na nią do prokuratury, jeśli ta nie ugnie się pod jego żądaniami i nie podejmie natychmiast decyzji o zakupie niesprawdzonych szczepionek przeciwko A/H1N1. Rzeczony wpis „Rzecznik Praw Obywatelskich straszy minister zdrowia” znajdziecie tutaj.

Minister Kopacz wykazała się nie lada jajami i nie ugięła się pod naciskami. Szczepionek nie kupiła, a czas pokazał, że była to słuszna decyzja, bowiem pandemia świńskiej grypy skończyła się razem z niewiedzą społeczeństwa na tema powiązań koncernów farmaceutycznych z ludźmi z WHO. Świńskogrypowe czołówki wszelakich serwisów informacyjnych poznikały jak ręką odjął; jak gdyby temat nowej, stuletniej grypy, był jedynie złym snem, z którego właśnie świat się wybudził.

Co się jednak okazało, pozostał taki Janusz Kochanowski, który tak zaciekle bronił teorii śmiertelnego zagrożenia, jakie sprowadza na Polskę mister zdrowia. No, chłop najnormalniej w świecie wyszedł na głupka i siewcę paniki. A/H1N1 znikło z mediów, nikt nie umiera, spektakl się skończył… To znaczy, że Kopacz miała rację? Niedoczekanie!

Kazał pan, musiał sam

Ludzie nie chorują i nie umierają, a media temat morderczej, świńskiej epidemii porzuciły w cholerę, więc nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. Jak inni nie potrafią, to trudno się mówi: cokolwiek stać by się miało, trzeba udowodnić Kopaczowej, że zlekceważyła zdrowie narodu, zignorowała śmiercionośnego wirusa A/H1N1 i nie zaszczepiła lewymi szczepionkami milionów rodaków.

Pojedyncze przypadki A/H1N1 nadal są diagnozowane, ale media już ich nie nagłaśniają. Trzeba coś z tym zrobić i przywrócić świńską grypę do łask dziennikarzy. Poświęcić się i zachorować, a później nagłośnić. Niech widzą, do czego doprowadziła Ewa Kopacz! I stało się: Rzecznik Praw Obywatelskich, Janusz Kochanowski, na świńską grypę zachorował.No i się pogrążył. Tak strasznie optował za brutalnością świńskiej grypy, za śmiertelnym żniwem, jakie A/H1N1 zbiera, że teraz, kiedy już sam zachorował na tę niewątpliwą śmierć, wypadałoby mu być konsekwentnym w bronieniu swojej tezy. Jeśli świńska grypa go nie zabije, to wyjdzie na to, że nie miał racji, strasząc ludzi i grożąc Ewie Kopacz. Jak był orędownikiem zagrożenia dla populacji narodu ze strony A/H1N1, tak teraz, jeśli nie umrze, stanie się żywym i najjaśniejszym dowodem na to, że świńska ściema nie jest wcale taka groźna i można ją wyleżeć we własnym domu i – tak, jak to koleżanka moja uczyniła – w mniej niż tydzień.

Ma chłop teraz dylemat: wyzdrowieć, stracić twarz i przyznać się do niepotrzebnego siania paniki, naiwności swojej i tego, że wygłupił się jak cholera, albo udowodnić swoje racje o śmiertelności A/H1N1 i wyciągnąć kopyta. Jeśli wyzdrowieje, to stanie się koronnym kontrargumentem dla własnych teorii.

Czy nie lepiej byłoby kwestię pochwalenia się własnym A/H1N1 przemyśleć kilka razy? Pewnie tak, ale… to było zupełnie w stylu PiS-u postępowanie: sztuczne dmuchanie afery, wzniecanie awantur i w ramach udowadniania swoich racji podpalanie lontu bez sprawdzenia, gdzie podłożony jest ładunek.

Zdrowia Panie Januszu! Zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Męczenników nie potrzebujemy.

Subskrybcja
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
kong of death

co ty tu człowikeu wypisujesz za pierdoły!!! jakie śmiertelne zniwo tu nie o to chodzi że śmeirtelnośc grypy H1N1 tylko o to żeby zapobiegac epidemii. Zrozum że jak dojdzie do epidemii i polowa kraju jednoczesnie będzie chora to kraj będzie sparaliżowany a panstwowa kasa na leczenie skonczy sie na co setnym przypadku! RPO chce dobrze i ma w pelni moje popracie szczepionki musza być i kropka. Ewa Kopacz naraża kraj na paraliż i masowe epidemie grypy która w sumie może doprowadzić do śmierci. Szczepionki temu zapobiegaja i o profilaktyke walczy Kochanowski a nie że wierzy w to, że ratuje ludzie… Czytaj więcej »

messajah

@up nie było szczepionek i epidemii też jakoś nie ma a poza tym sprawa od początku śmierdziała przekrętem więc nie rozumie po jaki ch*j tak sie spinasz. Sprawa jest polityczna a ty przezywasz to jakby impreza z okazji 18 ci nie wypalila bo nagle wszyscy goscie zachorowali na A/H1N1. Gdybać to se możesz na temat panienek a sprawa świnskiej grypy dla każdego myślacego czlowieka jest jasna. Tyle w tamcie z mojej strony.

SpeX

@Up, A za rok dostaniesz już szczepiąke MIX na zwykłą grypę (sezonową) i A/H1N1 za te parę złotych w aptece.

Halszczak

Najlepszą szczepionką na AH1N1 jest C2H5OH, wiem co mówię przetestowałem. Reszta to pojęcie względne, napisali9, że w tym roku do lekarzy głosiło się 4 tysiące chorych, co było liczbą dwukrotnie większą niż w zeszłym roku, ale nikt nie napisał, że te 3 tysiące zgłosiło się do doktorów tylko i wyłącznie z powodu “pandemii”. której tak faktycznie nie było. “Normalna” grypa zabija co roku około 2 tysięcy ludzi w europie (znakomita większość umiera z powodu powikłań pogrypowych) i jakoś nikt nie wrzeszczy o pandemii

Jakub Milczarek

& przedmówcy – słuchajcie, są ludzie, którzy chcą bezgranicznej opieki państwa i braku obowiązku samodzielnego myślenia (np. kong of death). Tak było, jest i będzie! Według mnie nie ma co z takimi naiwnymi i (najczęściej) niedouczonymi ludźmi walczyć, warto jedynie walczyć o to, żeby każdy z nas miał w tej i podobnych sprawach wolny wybór!

Gosia

Świńska, kozia a może jeszcze teraz wymyślą jakąś kocią albo bardziej egzotycznie – wielbłądzią… Epidemię grypy tak na prawdę mamy co roku o tej porze i to się nie zmieni pewnie jeszcze długo. Nie wiem czym ma się różnić ta grypa od tych które były rok temu czy dwa, pewnie tylko tym że ktoś postanowił zarobić w tym roku trochę więcej niż normalnie. Jak się wystarczająco dba o siebie to żadna grypa nie będzie straszna :)

szuman

@[b]Kong of death[/b], żadnych podstaw nie było ku temu, aby zarządzać przymusowe szczepienie. Nawet przed laty, gdy zwykła, sezonowa grypa, szalała i zabijała ludzi, nikt nikogo do szczepienia nie zmuszał, choć szczepionki były. Szczepili się ci, którzy chcieli i większość z nich po szczepionkach poznawała smak ciężkiej grypy, podczas gdy ich bliscy, jeśli już zachorowali, to dużo lżej chorobę przechodzili. @[b]SpeX[/b], a po co komu szczepionki przeciwko grypom? :) @[b]Halszczak[/b], nie tylko szczepionką, ale i lekarstwem – przynajmniej wspomagającym kurację ;) @[b]Jakub Milczarek[/b] “brak obowiązku samodzielnego myślenia” – tak mi się to skojarzyło z sierotami PRL-u. Tyle, że oni “samodzielne… Czytaj więcej »

SpeX

Po to by ktoś mógł sobie za te 10zł(?) kupić szczepionkę i się zaszczepić.

A widziałeś ostatnio w Faktach materiał o jakiś szczepieniach na jakiegoś PVX (Rak szyjki macicy, czy coś w ten deser). Też gruba publiczna kasa idzie na szczepienia “nowymi” szczepionkami, gdzie o ich skuteczności dowiemy się za 20 lat.

szuman

@[b]SpeX[/b], ja bym grypy do raka szyjki macicy nie porównywał, bo to dwie różne choroby. Skuteczności działania szczepionki na PVX nie da się wcześniej ocenić, bo mówili też w TVN, że choroba atakuje kobiety w wieku około 40 lat. Poza tym PVX nie jest jedyną przyczyną raka szyjki macicy; drugą i bardzo częstą jest nieleczona nadżerka (kobiety nadal olewają cytologię, a powinny ją robić jeśli ukończyły 25 rok życia lub pozbyły się dziewictwa i aktywnie ciumkają się ze swoimi partnerami (lub nieswoimi też ;))
Z kolei skuteczności profilaktyki przeciwko grypie można ocenić w ciągu roku.

SpeX

Na blogu [url=http://bothunters.pl/2009/12/30/wykres-prezentujacy-liczbe-zgonow-oraz-zachorowan-na-grype-ah1n1-z-ostatnich-4-miesiecy-w-polsce/comment-page-1/#comment-1761]bothunters.pl[/url] masz zebrane statystyki o ilości zachorowań i zgonów na AH1N1 w Polsce. I tak na szybko licząc to śmiertelność 23.12.2009 wynosiła całe 5%.

q3d

Powinienem mieć prawo by w aptece kupić szczepionkę jaką zalecił mi mój lekarz. Obecnie Pani Kopacz nam takie prawo odebrała a Wy się z tego cieszycie.

Mik

@q3d
głupstwa piszesz. To nie Kopacz nie chciała żeby szczepionki na A/H1N1 były w aptece, tylko koncerny produkujące te szczepionki się na to nie zgodziły. Musiały by wziąść na siebie odpowiedzialność za skutki uboczne swoich szczepionek a tego za wszelką cenę nie chciały zrobić. Daje do myślenia, nie sądzisz?

Jurgi Filodendryta

Mr Kochanowski już nieraz wykazywał się niekonsekwencją i absurdalną logiką swoich poczynań, jak choćby wtedy, kiedy postanowił upomnieć się o prześladowanych… obywateli Indii:
http://my.opera.com/Jurgi/blog/2008/12/19/kto-jest-a-kto-nie-jest-obywatelem
Czemu akurat tam? Sensu w tym za grosz, przynajmniej w świetle funkcji jego urzędu.

szuman

@[b]Jurgi Filodentryta[/b] “Sensu w tym za grosz, przynajmniej w świetle funkcji jego urzędu.”

Zacznijmy od tego, że “jego urząd” i “sens” (jakikolwiek) wzajemnie się wykluczają :)