Bo czasem trzeba się zresetować...

Oooo taaaak… ufff… jak Bosko!!! Cel osiągnięty i jest: pełen relax & satysfakcja milion. Niechaj trwa ten stan jak najdłużej!!!

Bo tak to się musiało skończyć…

Wraz z wiosennym przesileniem dopadła mnie zamuła w najgorszym jej gatunku. Brak weny i chęci przechodzący momentami w obrzydzenie do wszystkiego, co stanowiło codzienności mojej treść. Po prostu rzygać mi się tym wszystkim chciało.

To druga taka konkretna deprecha w historii mojego bloga. Pierwsza miała miejsce przed dwoma laty z hakiem i przeszedłem ją dosyć grubo – wszak nawet bloga zamierzałem zwinąć ;)

Sojer fajnie zdefiniował ten stan nazywając go „zmęczeniem materiału”. Trafił w sedno, skubany, a ja, po tłustym odpoczynku, znów byłem jak nowy. Podobnie działo się w ostatnich tygodniach; z dnia na dzień w coraz większym stopniu zmuszałem się do rzeczy, które, gdy jestem na fali, sprawiają mi cholerną frajdę! Bezcenne doświadczenie podpowiedziało: „powtórka z rozrywki, Miszczu! Urlop racz wziąć, bo inaczej ciebie diabli wezmą i nawet szlag cię trafić nie zdąży”. Postanowiłem odpocząć; zresetować świadomość i podświadomość.

Na kilka dni całkowicie odciąłem się od poczty, blogosfery, forów i całej reszty. Wolny czas spędzałem z aparatem fotograficznym. Pomogło :)

Panorama Dębicy
Fragment dębickiej Panoramy – tej z parkingu obok cmentarza na Wielopolskiej. Bo takich widokowych miejscówek jest kilka… ;)

Zajebista sprawa wziąć tak aparat w łapę, statyw na ramię i nie bacząc na pogodę wybrać się na długi spacer. Podczas swoich samotnych wędrówek z aparatem zaliczyłem: mgłę, halniak i dwukrotnie deszcz. Skończyło się to lekkim przeziębieniem, ale tona zdjęć sprawiła, że nawet przez moment nie żałowałem :)

Ostatnia sesyjka w plenerze (poniedziałek przed świtem) okazała się być nad wyraz owocną – mgła, deszczyk i miejscówka z potencjałem :) Żałuję tylko, cholera, że tak marnym sprzętem dysponuję…

Pomnik Papieża w Dębicy
Ponoć największy pomnik Jana Pawła II w Polsce (Plac Solidarności w Dębicy).

Ponoć nie liczy się różdżka, tylko czarodziej ;) Zaiste, ale w fotografii nie tak oczywiste…Praca, praca, praca… czas człowiekowi zagraca. Najważniejsze jednak, że wydostałem się z bagna zamuły i znów mi się chce! Już układam blogowe menu na najbliższy czas, niech czuję tę moc :) Oprócz nowych wpisów zorganizuję galeryjkę, do której wpakuje moje urlopowe wypociny: jakieś zachody, no i wschody, no i mgły, a do tego papieże, cmentarze i inne takie przeze mnie ustrzelone :) To wszystko już niebawem, bo wcześniej jeszcze inne zaległości pasuje nadrobić. Coś czuję, że uwinę się z tym szybko. Ahoj!

Bezdomny
Kontrast: bezdomny na tle centrum handlowego.
Subskrybcja
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

Co te fotki takie małe :/

Ravicious

[quote]Żałuję tylko, cholera, że tak marnym sprzętem dysponuję… [/quote]

Czasami też chciałbym porobić kilka zdjęć, jednak sprzęt, jakim dysponuje rodzinka jest cholernie marny. Stary kompakt Sony, 2 Mpix i ogólny syf – tym można robić zdjęcia na imprezkach, ale jeśli chciałbyś zrobić coś ambitniejszego, to nie ma o czym mówić…

PrzemCio

Nie zgadzam się z Wami :p Nawet z marnego sprzętu można sporo wycisnąć!

ps. czekam na świeże mięso, tak jak inni chyba :D

BoDeK

No no szuman widzę że ostro działasz z aparatem :P fajne foto takie do relaksu. A co do fotografii to fakt daje ten luz i człowiek zapomina o innym świecie ;). Czekam w takim razie na galerię Twoich wypocin ;)

szuman

@[b]SpeX[/b], miłe powitanie, nie ma co :/ @[b]Ravicious[/b], w ogóle większością kompaktów za wiele nie można. Mój ma ponoć jeden z najbardziej rozbudowanych manuali na rynku, a i tak mocno ogranicza :/ @[b]PrzemCio[/b], można sporo, ale to ciągle za mało. Choćby krótka ogniskowa, duże szumy przy wyższych czułościach – te dwie cechy najbardziej mnie denerwują ;) @[b]BoDeK[/b], złapałem bakcyla, nie ma co :) I, dzięki Tobie, zaczął kusić mnie Oly w wersji jaką Ty masz lub ewentualnie 520 :) Może napisałbyś jakąś osobistą recenzję tego aparatu. Czytałem kilka, ale były to fachowe fachowców dla fachowców, a ja bym chciał coś,… Czytaj więcej »

SpeX

Co ja poradzę iż te zdjęcia są po prostu małe i ja tam nic nie widzę :/ Nie mogłeś tak jak Bodek dać 480×640. Np na 2 zdjęciu powiedział bym iż to jakoś finałowy kadr z Hitmana, a nie pomnik.

szuman

hyh, napisałem we wpisie, że na zdjęcia przyjdzie odpowiednia pora (ostatni akapit, czwarte zdanie) – cierpliwości więc.
Te tutaj są tylko na ozdobę, żeby łyso nie było :)

Karlan

Ciemno na teych fotkach.