Zepsuli Allegro. OLX nowym “starym” Allegro?

Im lepiej, tym gorzej – takie słowa podsumowania zmian na Allegro cisną mi się na klawiaturę. Z zajebistego kiedyś serwisu aukcyjnego z opcjonalnymi ofertami natychmiastowego zakupu (“Kup teraz”), zrobili handlową kobyłę, na której coraz ciężej coś fajnie i w prosty sposób kupić.

Wspaniały kiedyś pchli targ zmienili w galerię handlową. I niestrudzenie brną w to coraz bardziej. Niby większe bezpieczeństwo zakupów, niby większa wygoda obsługi przesyłek, niby darmowe przesyłki (Allegro Smart) i mega wygodne kredytowanie zakupów, ale de facto Allegro już nie ma. Tego Allegro, które dla milionów Polaków było pierwszą platformą e-zakupową.

To z perspektywy kupującego, bo sprzedający mogą mieć jeszcze więcej uwag co do zmian, jakie sami muszą trawić.

Tak sobie luźno myślę, że jeśli na OLX dodadzą funkcję aukcji – licytacji ceny zakupu – to powstała luka zostanie wypełniona. Allegro już ma w sobie szczyptę OLX-a (Allegro Lokalnie), więc czemu OLX nie miałby zyskać opcji licytacji? Jeśli tak się stanie – za co mocno trzymam kciuki – to znowu w polskim internecie będzie prosty serwis z tym, co trzeba dla tych, którzy wiedzą, czego chcą. Bo na ten moment Allegro mnie od siebie odpycha, pomimo wszelkich dobrodziejstw. Przerośnięte, przyciężkawe i przytłaczające mnóstwem wszystkiego. Nie tak chcę.

Brakuje mi starego, dobrego Allegro. Choćby tego z poniższego screenu. Choć poprzednia wersja miała jeszcze lepszy klimat, ale jednak była ciut zbyt toporna – nawet jak dla mnie :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

W ostatnim czasie, jeśli szukam czegoś używanego, to faktycznie raczej korzystam z OLX, czasem jeszcze można zaglądnąć na gumtree. Allegro, to raczej w tej chwili platforma sprzedażowa, dla wielkich sklepów.

Integracja online

My w firmie gadżety na organizowane przez nas eventy kupowaliśmy tylko na Allegro. Od jakiegoś czasu ten serwis stał się nieużywalny i zamiast tego robimy potrzebne zakupy w kilku sprawdzonych sklepach internetowych. Tak to się dzieje, gdy się przekombinuje :)

SpeX

Ale z drugiej strony, na OLX pojęcie “pakiet ochronny” to ściema.

szuman

Mógłbyś rozwinąć?

SpeX

Wczoraj mi gdzieś przeleciało info, iż ktoś kupił na aukcji PS4, a pudełku miał PS2. I według OLX wszystko jest OK, bo regulamin pakietu dopuszcza drobne odstępstwa. Ale na tyle szerokie, iż po prostu ma być konsola.

SpeX
Michał

Te oszustwa na Olx naprawdę są męczące, ale żeby jeszcze regulamin im był przychylny? Ostatnio wystawiłem ogłoszenie na tym portalu z podanym telefonem i spamowe zapytania jakichś robotów na whatsup… dziwię się, że tak wielki dochodowy portal, a oni sobie nie radzą.

zzz

Przyznam, ze odkąd wprowadzili to całe allegro lokalnie, to już nic na allegro nie sprzedaję. Potem chyba się częściowo z tego wycifali, nie wiem.
Najgorsze jest to, że i na OLX nie sprzedaję aż tyle jak na allegro, przez tych wszystkich Januszy którzy piszą.

Szkoda, przydałyby się takie normalne aukcje allegro jak kiedyś były

Valkea

nie wiem jak było wcześniej bo nie korzystałem z Allegro ale jako nowy użytkownik odnajduję się bardzo dobrze na tym portalu

Biznes

Wystarczy się trochę przeszkolić i odświeżyć układ. Wszystko idzie w dobrą stronę.

Last edited 8 miesięcy temu by Biznes