Jak usunąć/ukryć ankiety/odpowiedzi na Facebooku?

Jak usunąć/ukryć ankiety/odpowiedzi na Facebooku?

Rzucił Facebook ludowi nową zabawkę, więc w przypływie wdzięczności lud rzucił się na nią. Tablicę mi zapchali wrzutami z odpowiedziami, przez co postanowiłem znaleźć łatwe w zastosowaniu antidotum, którym teraz – po sprawdzeniu skuteczności – dzielę się z Wami oto.

Jak pozbyć się śmieci?

facebook - przykładowy wpis ankiety/odpowiedzi
Przykładowy wpis – jeden z wielu, które chcę blokować

Receptą na wszelkie źródła facebookowej irytacji jest Fluff Busting Purity, który instaluje się jako dodatek do przeglądarki. Aby go zainstalować, należy wejść na stronę domową FB Purity i po wybraniu swojej przeglądarki zainstalować lekarstwo na Facebookowe dziadostwo.

Po zainstalowaniu FB Purity, na swojej fejsbukowej stronie głównej zobaczysz taką oto linijkę:

Fluff Busting Purity
Fluff Busting Purity

To znak, że skrypt Fluff Busting Purity działa, ale aby działał po Twojemu i blokował tytułowe wpisy z ankiety, musisz go odpowiednio skonfigurować. Kliknij zatem w link F.B. Purity, by otworzyć okno konfiguracji.Teraz możesz sobie zablokować, co Ci się żywnie podoba. Ankiety/Odpowiedzi są pod wpisem „Facebook Questions” (gdyby ktoś pytał :)) Na moim przykładzie widać, że zbyt wielkiej czystki nie robiłem i wywaliłem tylko to, czego strawić nie mogłem, tj. durne ankiety i info o imprezach, na które dałem się wkręcić. Nic poza tym.

Fluff Busting Purity - konfiguracja
Fluff Busting Purity – konfiguracja

I święty spokój. A jeśli napadnie mnie ciekawość i w jej przypływie zechcę zobaczyć wszystkie te poblokowane ankiety, wtedy wystarczy, ze kliknę „Show”:

zablkowany wpis na facebook - fluff busting purity
Zablokowany wpis

WAŻNE!
Wtyczka/skrypt Fluff Busting Purity wymaga zainstalowanego Greasemonkey. Jeśli F.B.Purity nie działa, wtedy poszukaj i zainstaluj Greasemonkey lub jego odpowiednik dla swojej przeglądarki. W katalogu rozszerzeń do Twojej przeglądarki na pewno znajdziesz.

33 komentarzy
 1. Działa! :-)
  Do używania FB mnie to raczej zbyt nie zachęci, bo to i tak jest dla mnie śmietnik, no ale czasem potrzebny.

 2. Dzięki wielkie!!! Już myślałem że się nie da tego zablokować, bo normalnie aplikacji dało się ukryć. Wystarczyło tylko usunąć post dodany przez aplikację i później w okienku kliknąć żeby w przyszłości blokowało a te ankiety to jakaś inna historia.

 3. Ktoś już gdzieś na FB podał informację o tej wtyczce, ale dopiero Twój wpis zachęcił mnie do zainstalowania… Działa rewelacyjnie – ja ustawiłem sobie na razie jeszcze jeden ptaszek więcej niż Ty :)

 4. A po kiego grzyba korzystacie z tej maszynki do inwigilacji?! Rozsądny człowiek omija takie miejsca szerokim łukiem…

 5. Bardzo dobra i prosta w obsłudze wtyczka, która nareszcie pozwala na dowolne zarządzanie tym, co powinno się pojawiać na naszej tablicy. Dzięki!

 6. FB usunęło “pełne” ankiety. Teraz jest jak ze starym “lubię to”. Czyli pojawia się info iż oddał głos na taką i taką ankietę.

 7. Działa :) ale mam jeszcze jedno pytanie.
  Chcialbym usunac odpowiedzi ktirych udzielilam w ankietach a ktore sa widoczne na miom profilu. Jak usunac moje odpowiedzi?

 8. Ogólnie rzecz biorąc Facebook robi się coraz bardziej nie do wytrzymania. Do głupich quizów, spamów na mojej tablicy i tym podobnych, doszedł spam przez wiadomości prywatne i irytujące zaproszenia na różnorakie imprezy. Wiedziałem, że Facebook zejdzie na psy podobnie jak Nk. Jedynie z Twittera korzystam regularnie.

 9. Dziękuję!! Uratowałeś mnie od kompletnego poirytowania i dodatkowych nerwów przez te pojawiające się wszędzie adsy i ankiety ;) Jestem na fb od czasów, gdy znikoma część polaków wiedziała o jego istnieniu..teraz co się dzieje tam to jakaś pomyłka..a szkoda. Pozdrowienia dla wszystkich pamiętających starego fb!

 10. Niestesty, u mnie nie dziala, najnowsza Opera 11.52 i mimo zaznaczonych tych samych opcji co na screenie – nie ukrywa pytan/ankiet :(

 11. A ja zrobiłam tak jak jest w instrukcji, zainstalowałam tą dodatkową wtyczkę i dalej kurde nie działa a chodzi mi o te odpowiedzi znajomych:(((((( pomóżcie:)

 12. Znam łatwiejszy sposób na usunięcie głosu wchodzicie w kółko zębate obok napisu strona główna klikacie ustawienia prywatności i następnie skorzystaj z dziennika aktywności i następnie pojawia tam wam się ankieta z głosem. Po prawej znajdziecie ołówek naciskacie go i tam pojawia się opcja cofnij swój głos.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *