Nokia E75 - jaka bateria? Sprostowanie :)

Nokia E75 - jaka bateria? Sprostowanie :)

Nokia E75 jest wyposażona w akumulator litowo-jonowy, a nie, jak dotąd sądziłem, litowo-polimerowy. Niby szczegół, ale dość istotny.

Telepolisy i inne internetowe katalogi komórek utrzymują, że Nokię E75 zasila ogniwo litowo-polimerowe. Nie chciało mi się wyjmować baterii ze swojej Nokii i sprawdzać, czy aby na pewno jest tak, jak podają w internecie. Po co niby, skoro takie opisy telefonów przeważnie są przeklejane ze stron producentów? Okazuje się, że poszukiwanie wiarygodnych danych o specyfikacji sprzętu najlepiej zaczynać i kończyć na oficjalnych stronach producenta lub produktu, jeśli ten własną witrynę posiada.

Mnie się nie chciało w stosie komórkowych stron szukać oficjalnych danych, tak jak nie chciało się wyjąc baterii i sprawdzić, jakiego typu jest moja bateria. Via Google wlazłem na pierwsze lepsze, lepiej wypozycjonowane strony, na których wyczytałem, że prąd dla Nokii E75 przechowywany jest w akumulatorze litowo-polimerowym.

Błędne informacje na temat typu ogniwa zasilającego Nokię E75.
Po lewej screen z Infonokia, po prawej z Telepolis

Bartm w swoich komentarzach wyprowadził mnie ze świata niewiedzy i sprowadził na ścieżkę prawdy :) Mogłem sam to wszystko sprawdzić, ale przyznaję: nie chciało mi się. Taaaa, lenistwo – już się za nie zbeształem :)No i kłóciłbym się z Bartm zawzięcie, gdyby nie napisał, że sam posiada E75 i na jego baterii jest napisane „li-jo”, a nie li-po, jak według mojego zdajemisię widniało u mnie.

Że też człowiek taki głupi jest, że wierzy, we wszystko co napisano na łamach jakiś nieoficjalnych informatorów o komórach. Nauczkę mam na przyszłość, by źródlaną wodę czerpać ze źródła, a nie z rozlewni :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

A jaka to różnica jaka jest bateria?

szuman

W kontekście wpisów o Nokii E75 różnica jest taka, że pisanie o litowo-polimerowej jest wprowadzeniem czytających w błąd :)

Natomiast w praktyce ogniwa -polimerowe są dużo lepsze od -jonowych, charateryzują się dłuższą żywotnością i nie występuje u nich tzw. efekt pamięci.

grzybu

Ja prawdę mówiąc nawet nie zwróciłem uwagi na taki detal. Moim zdaniem nie ważna jaka jest bateria, czy litowo-jonowa, czy litowo polimerowa. Dla zwykłego użytkownika to praktycznie to samo. Ważne żeby długo trzymała i to się liczy. :)

Mrt

@grzybu to nie jest to samo, gdyż litowo – jonowe nie wymagają formatowania, nie musisz jej trzy razy rozładować i naładować do pełna, dodatkowo taka bateria nie traci na żywotności gdy ładujesz ją nie pełnie.

grzybu

@Mrt dobrze wiedzieć. Jak mi przyjdzie kupować baterię i wybierać między tymi dwoma, to będę wiedział, którą wybrać. Dzięki

szuman

@[b]Mrt[/b], rozumiem, że pisałaś o litowo-polimerowej :)

Beskit

Wystarczy wejść na stronę NOKIA.PL i sprawdzić dane producenta. Jest jak wół napisane, że bateria jest litowo-jonowa