Bioprazol Bio - lek na nadkwaśność i zgagę

Bioprazol Bio - lek na nadkwaśność i zgagę

Bywa, że jemy szybko, jemy byle jak i często jemy śmieci. Nie zawsze też pomagamy układowi trawiennemu odpowiednim popiciem jedzonka, a używane w nadmiarze krople żołądkowe potrafią zwariować najrówniej działający mechanizm trawienny, zmuszając go produkcji nadmiernej ilości soków trawiennych.

Swego czasu sam doprowadziłem się do stanu, w którym przypomniały mi się hasełka z reklam Maaloxu „Lek, co zmienia legend bieg”, czy też „Nadkwaśność i zgaga? Maalox pomaga!”. Niestety, pech chciał, że Maaloxu w zawiesinie nigdzie dostać nie mogłem i jako zamiennik oferowano mi różne miętowe tabletki do ssania. Nie chciałem „cukierków”, ale czegoś, co będzie skuteczne, toteż pewna pani w pewnej aptece poleciła mi Bioprazol Pro, który akurat mieli w promocyjnej cenie 7,99 zł za opakowanie 14 sztuk. Spróbowałem.

Bioprazol Bio - lek w kapsułkach na nadkwaśność i zgagę
Bioprazol Bio – lek w kapsułkach na nadkwaśność i zgagę

Bioprazol Bio w kapsułkach sprzedawany jest bez recepty, a jego ceny wahają się od promocyjnych „poniżej 10 zł” do nawet 20 zł, ale w większości aptek średnia cena waha się w granicach 12-15 zł. W tekturowym pudełeczku znajduje się plastikowy słoiczek, w którym grzechocze 14 pomarańczowo-brązowych kapsułek, które zgodnie z treścią ulotki mają wystarczyć na tydzień intensywnej kuracji, lub dwutygodniowe leczenie łagodniejszych objawów.

Dawkowanie:
W ostrzejszych przypadkach po 2 kapsułki na czczo, w łagodniejszych po jednej, jednak samodzielne leczenie – w przypadku braku poprawy – nie powinno trwać dłużej, niż 14 dni.

Skuteczność:
Bioprazol Bio bardzo skutecznie wywiązuje się ze swojego zadania, ale nie jest to środek super ekspresowy, jak wspomniany we wstępie Maalox. Zawiesina, niczym woda, natychmiast gasi wewnętrzny pożar, natomiast Bioprazol Bio blokuje płomieniom dostęp do nowego paliwa, ograniczając wydzielanie soków trawiennych. Ulga przychodzi już po paru godzinach od zażycia, ale na całkowite ustąpienie silnych objawów można czekać nawet do dnia następnego.

Subiektywne obserwacje i uwagi:
Po kilku dniach stosowania Bioprazolu Bio miałem wrażenie, jakby w moim żołądku i na wlocie przełyku powstała jakaś błona ochronna. Było to uczucie podobne do znieczulenia miejscowego, gdy czucie zastąpione zostaje przez odrętwienie, ciężkość. I możliwe, że rzeczywiście Bioprazol Bio tworzy jakąś warstwę ochronną, bowiem jego główny składnik – Omeprazol – znacząco ogranicza przyswajanie witamin i minerałów (przynajmniej niektórych).

Czy polecam Bioprazol Bio? Tak, polecam. Ale sugeruję, by pierwsze płomienie wewnętrznego ogniska próbować gasić zawiesiną, a po kapsułki Bioprazol Bio sięgać dopiero wtedy, kiedy pożar szaleje już na dobre i przez dłuższy czas (liczony w dniach, nie godzinach). Warto również przyjrzeć się tabletkom Anesteloc Max, których działanie oparte jest o Pantoprazol – krewnego Omeprazolu, na którym bazuje Bioprazol Bio.

Subskrybcja
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze