AirBox Comfort – test zdany na piątkę z plusem

W sierpniu ubiegłego roku na oknach zamontowałem nawiewniki, których zadaniem miała być regulacja wilgoci w pomieszczeniach, szczególnie zimową porą. Nie omieszkałem się tą informacją podzielić na świeżo – tutaj znajdziecie wpis o montażu.

Z oceną skuteczności działania AirBoksa postanowiłem poczekać do wiosny. Choć teraz mamy dopiero połowę lutego, to wnioski o AirBox mam już jednoznaczne.

AirBox Comfort działa!

Nie mam wątpliwości co do tego, że nawiewniki AirBox Comfort działają tak, jak deklaruje to producent. Przez całą zimę szyby i uszczelki okien były suche. Jedynie w łazience, gdy na dworze panował kilku lub kilkunasto stopniowy mróz, po dłuższej lub gorącej kąpieli na dole okna, przy samej uszczelce, pojawiał się 2-3 centymetrowy pasek wilgotnej mgiełki. Pasek ten jednak znikał samoczynnie i nie było konieczności wietrzenia łazienki.

Jeśli chodzi o o komfort termiczny, to jedynie podczas dwucyfrowych mrozów i bardzo silnych wiatrów zamykałem nawiewniki, bo przy takich warunkach zewnętrznych czuć było w domu, że ciągnie po kościach. Podczas łagodniejszej pogody każdy AirBox otwarty był na 50% i to w zupełności wystarczało, aby w pomieszczeniu było ciepło, przyjemnie i bez skroplin na szybach.

Podsumowując test nawiewników AirBox Comfort stwierdzam, że działają, a ich największymi atutami są:

  • skuteczność
  • bardzo łatwy montaż
  • niewielkie wymiary, przez co nie ma problemu z montażem rolet (nawet tych na haczykach)

Airbox Comfort zdecydowanie polecam.

Subskrybcja
Powiadom o
guest

7 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

A jak ze śladami po smogu?

szuman

Jeszcze nie otwierałem okien, bo nie było takiej potrzeby :) Patrząc tak na szybko, to nad szczeliną, przez którą wlatuje powietrze z zewnątrz, nie widać żadnych zmian – a wszędzie mam w bieli (fugi, płytki, farbę). Jak nie zapomnę, to przy okazji wiosennego mycia okien zdejmę któryś nawiewnik i zajrzę do środka.

Łukasz

To wygląda jak post sponsorowany. Też miałem te nawiewniki i z całym szacunkiem ale one nic nie poprawiły. Okna jak były mokre są mokre nadal bez grama różnicy.

Kamil

Zainteresowałem się tematem, po tym jak zobaczyłem w nowym bloku w każdym pomieszczeniu po jednym fabrycznie zamontowanym nawiewniku. Zamontowałem na próbę u syna w pokoju. Wilgotność spadła z 80% do 63% po nocy przy zamkniętym pokoju. Z pełną świadomością stwierdzam, że to działa. Zamówiłem na pozostałe pomieszczenia. Wiedziałem, że mam bardzo szczelne okna. Myślę, że jeżeli nie działają u Ciebie problem może jednak tkwić gdzie indziej. Czy używasz w ogóle ogrzewania? Na przykład wielu ludzi w ramach oszczędności zakręca grzejniki całkowicie. Jest to błąd. Może wentylacja niedomaga..?

Łukasz

Aktualizuję.
Nawiewniki AirBox jednak działają :] Spodziewałem się efektu natychmiastowego, ale nawiewniki zaczęły działac dopiero po około 1,5 tygodnia. Okna w końcu suche :] Polecam dobra rzecz.

Sebastian

Jaki przepływ powietrza m3/h ma ten nawiewnik? Jakiej szerokości jest szczelina w pozycji maksymalnego otwarcia? Czy da się całkowicie zamknąć przepływ powietrza?

Last edited 11 miesięcy temu by Sebastian
jankes

Da się to zamontować na oknach drewnianych? Tych oczywiście nowszego typu, nie jakiś skrzynkowych itp. ;)