Mombella gryzak ośmiornica

Ten gryzak jest genialny! 5-10 razy droższy od zwykłych gryzaków, po jakie przeważnie odruchowo się sięga (no bo po co przepłacać, guma to guma ;)), a fajniejszy od nich w większym stosunku, niż różnica w cenie.

Ten, kto projektował ośmiornicę, doskonale wczuł się w potrzeby dziecka.

Gdy nasz Jasiek zaczął ząbkować, w ruch poszły rozmaite gryzaki: żelowe o różnym kształcie, gumowe, silikonowe, wszystkie o przeróżnych kształtach, niektóre z grzechotkami, chłodzone w lodówce i nie. Żaden z nich nie był doskonały, a my – rodzice – z troską obserwowaliśmy, jak nasz półroczny maluch ma problem ze złapaniem gryzaka i włożeniem go do buzi pod odpowiednim kątem i trafienie nim w swędzące miejsce w buzi.

Uznaliśmy, że przydałby mu się taki gryzak, który po włożeniu do buzi sam ładnie ułoży się w jamie ustnej i pozwoli masować w jednym czasie jak największą powierzchnię dziąseł.

Zanim na dobre rozpoczęliśmy poszukiwania takiego “gryzaka doskonałego”, ten sam wpadł nam w oczy w sklepie z dzieciowymi artykułami. Ładnie wyeksponowany między zabawkami i znacznie tańszymi gryzakami. Przewyższał ceną inne gryzaki, ale też i wyróżniał się na ich tle. Trochę jak zabawka, ale z różnymi wypustkami i cały elastyczny. Po krótkich oględzinach i jeszcze krótszym zastanowieniu ośmiornica wylądowała a naszym koszyku.

Gryzak doskonały…

Jasiek od razu pokochał ośmiornicę :) Ładna, o bardzo ciekawym kształcie, bardzo elastyczna i delikatna, a jednocześnie tak sprężysta, że z miejsca stała się ulubionym gryzakiem. Macki z łatwością wchodziły mu do buzi i układały się na dziąsłach prawie w całej buzi. Gryzł , obracał, zmieniał kąty, a macki nadal były w buzi i pozwalały na intensywne żucie i gryzienie.

Macki ośmiornicy nie tylko znakomicie masują dziąsła, ale też bardzo ułatwiają niewprawnym dzidziusiowym dłoniom utrzymanie gryzaka i manipulowanie nim w buzi.

…i świetna zabawka

Ośmiornica jest też zabawką, którą maluch może zabrać ze sobą wszędzie, nawet do kąpieli. Między mackami znajduje się dziurka jak w typowych kąpielowych zabawkach, która przy naciśnięciu głowy ośmiornicy wydaje cichy gwizd, a ten skutecznie skupia uwagę nawet mocno płaczącego dziecka, pozwalając podsunąć mu ten gryzak nawet wtedy, gdy na inne płaczący maluszek już nie reaguje.

Bardzo, bardzo polecamy ten gryzak. To był jeden z naszych najlepszych zakupów dla Jasia. O ile nie najlepszy :) I wpis ten nie jest w żaden sposób wpisem sponsorowanym. Chyba że za sponsora można uznać nasze zadowolenie z tego gryzaka ;)

Subskrybcja
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze