Z drogi śledzie, bo leśny spacerowicz jedzie!

Nigdy w życiu tylu ludzi w lesie nie spotkałem, ilu wczorajszego, niedzielnego popołudnia. Nawet w sezonie na grzyby tak zawalonych miejsc przy leśnych drogach nie ma, ile podczas pandemii koronawirusa. Władza łaskawie pozwoliła do lasu, to lud korzysta. I fajnie.

Cieszy mnie to, bo jednak zwariować można siedząc tygodniami w domu. Za oknem przyrodę do życia budzi wiosna, a w sercach narasta pragnienie, być wyjść z tego domu, zrzucić z siebie kurz burej, ponurej zimy i cieszyć się ciepłem, słońcem, zapachem liści, bzykiem owadów… no, całym tym pięknem budzącej się do życia przyrody.

Ale…

Po kiego diabła pchać się samochodem do samego lasu? No po co? Jaka to przyjemność z oglądania lasu zza szyby pojazdu? A gdzie sama przyjemność, jaką daje zbliżanie się pieszo, krok po kroku, do utęsknionych drzew? I wreszcie: po cholerę przeszkadzać innym, lawirując swoimi gruchotami między spacerowiczami?

Nieraz są to rodziny z małymi dziećmi, nawet z niemowlętami w wózkach. Takiego bobasa nie da się ochronić przed smrodem spalin przejeżdżającego pół metra obok samochodu. Takie dziecko nie nosi maseczki i nie wstrzyma oddechu na zawołanie na tak długo, aż spaliny się ulotnią, a kurz uniesiony kołami samochodu opadnie. W lasach jest sucho i nie ma asfaltu, więc trochę wyobraźni, mieszczuchy.

Niech se weźmie dziad jeden z drugim natrzepie kurzu przed ryjem i spróbuje oddychać. W maseczce czy bez. Pył osiada na śluzówce nosa, na gałkach ocznych, we włosach, uszach, drapie w gardło, trzeszczy w zębach.

Zostaw auto przed lasem i na piechotę naginaj, jeśli pojechałeś na spacer!

No. A teraz pięknej pogody wszystkim spacerowiczom życzę :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

A ja chcę do lasu, gdzie mogę autem po jeździec. I ma być błoto (ahh ta susza) i nierówno.

Waldek

Nie wiem czy to jakaś prowokacja czy na poważnie piszesz ale zawsze będę stawał po przeciwnej stronie. Las jest ostoją przyrody i takim ma zostać. Musimy chronić te lasy, które nam pozostały. Quady, crossy, terenówki – wypierdalać z lasów!

SpeX

Ale przynajmniej ci izolacja domowa sprzyja, twórczo.

szuman

Na to wygląda :)

sue

Powinien być zakaz wjazdu do lasu samochodami i innymi pojazdami mechanicznymi, bo jest susza i zagrożenie pożarami. Mandaty za te przejażdżki może by nauczyły takich gagatków.

Arek

Wydaje mi się, że kilka lat temu ten tekst napisał byś trochę inaczej ;)

szuman

Co masz na myśli pisząc “inaczej”?

Arek

Dosadniej ;)

szuman

Starzeję się :)