Nowa odsłona Szuman.eu

No i stało się. Po wielu, wielu miesiącach (żeby nie powiedzieć: po wielu latach) w końcu spiąłem poślady i zabrałem się ostro do roboty. Z takim impetem i z taką energią, że w kilkadziesiąt godzin przeprowadziłem kilkuletniego bloga Szuman.eu z platformy Serendipity na WordPress. Fakt, że przez parę dni będę to odsypiał, ale w końcu mogę powiedzieć: SpeX, melduję wykonanie zadania :)

SpeX, który od kilku lat nie tylko czyta, ale i aktywnie komentuje, naciskał, marudził, przypominał, dopytywał… Momentami miałem wrażenie, że to jemu bardziej zależy na tym, aby dosiadł WordPressa, niż mi. Może i tak było, ale bardziej skłonny jestem powiedzieć, że nie tyle nie chciałem przesiadać się na WP, ile trudno było mi się rozstawać z S9y, w który włożyłem naprawdę mnóstwo, mnóstwo pracy i serducha. Własne rozwiązania, własny szablon…

Tutaj jeszcze nic nie jest moje, takie tylko moje. Szablon darmowy, zmodyfikowany w tak nikłym stopniu, że właściwie chyba sam autor nie zauważyłby różnicy. Poczekam trochę, aż Szuman.eu w nowym wydaniu nieco okrzepnie i wtedy zacznę myśleć, jak urządzić się tutaj bardziej po mojemu. Obecną wersję śmiało możecie traktować jako przejściową.

Na razie jest tu podobnie jak w poprzedniej wersji blogu, czyli treść otoczona podobnymi wtyczkami. Wystarczy. To tak, jak z przeprowadzką do nowego mieszkania: wiele się zmienia, ale pewne osobiste rzeczy wędrują dalej za nami. A później, z czasem, coraz bardziej się w nowym miejscu urządzamy, stopniowo nadajemy mu własnego charakteru i krok po kroku nowe miejsce staje się starym, zasiedzianym, zapierdzianym lokum – nowym domem :)

Starą wersję bloga – tę opartą na systemie Serendipity – zostawiłem sobie na pamiątkę. Za chwile pewnie zarchiwizuję ją, żeby zwolnić trochę miejsca na serwerze. Na pamiątką – taką będącą zawsze w zasięgu ręki – zostawiam sobie screena całej strony głównej. Oto bezpośredni link do niego.

Ostatnia wersja tego bloga przed przejściem na WordPress
Ostatnia wersja tego bloga przed przejściem na WordPress

Tak więc kawał historii poszedł do archiwum, a nowa historia pisze się dalej. Miłego korzystania z nowej wersji Szuman.eu! :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Arek

Pierwszy! :D
A już poważniej to zdziwiłem się jak zobaczyłem w czytniku RSS bład. Wszedłem zobaczyć co jest grane i w pierwszej chwili pomyślałem, że nie ta strona ;) Z oceną się wstrzymam bo byłem przyzwyczajony do starego designu. Ale chyba na plus taki powiew świeżości :)

SpeX

Z tego co widzę, przy konwersji zjadło trochę komentarzy, ale obstawiam iż to wina faktu iż nie pracowałeś na ostatniej kopi SQLa – nawet to na screenie widać iż jest tam komentarz, którego tu niema.

SpeX

Ok, to teraz bawimy się w zgłaszanie błędów:
– nie działa stary link RSS komentarzy, obstawiam iż dla niektórych wystarczy zrobić przekierowanie http://szuman.eu/comments/feed (nowy) > http://szuman.eu/feeds/comments.rss2 (stary).

Ups, chyba w ogóle adresy RRSów się zmieniły, będzie trzeba zmienić dane w czytniku.

szuman

czytnik sobie zaktualizuj, większy ból głowy mam nad wewnętrznym linkowaniem. Pewnie ręcznie wszystkie linki z wpisów do wpisów będę zmieniał. A co do komentarzy, to nie ma tylko tych 5 naszych z wczoraj na temat migracji S9Y -> WP pod wpisem o WTW, bo
a) potraktowałem je jako prywatny offtop
b) bazę danych do konwersji skopiowałem na początku tej naszej wymiany komentarzy

Sławek

Fajny nowy blog, fajny był stary blog. Nie robi mi to różnicy :-)

PS. Już nie chwalisz się książką? ;-)

szuman

Książka, to historia związana z tamtą wersją bloga. Teraz czas pisać nową. Historię, oczywiście ;)

SpeX

Pytanie, jak bardzo tamta książka jest już nie aktualna do rozwoju Joomli :D

szuman

O, stary! Tę książkę pisaliśmy, kiedy jeszcze główną roboczą wersją była wersja 1.0.x :) Z wydaniem książki zbiegło się wydanie Joomla! 1.5.x więc odrobinę o nowszej wersji też wcisnęliśmy do książki, ale dziś mamy kończąca się gałąź 2.5.x, jest rozwijana 3 (obecnie 3.3.x) i to już naprawdę przepaść. Na Joomla! dalej pracuję, ale to już nie ten klimat, co przed laty :)

Mariusz

To jeszcze zacznij częściej pisać i będzie druga młodość bloga na całego :-)

SpeX

Chyba coś nie tak jest z RRSem do komentarzy, trafiają tam same pingi, a nie komentarze userów.