Pierwsze walki Vitalija Kliczki

Po sobotnim blamażu, jak nazywam walkę młodszego Kliczki z Povietkinem, brakowało mi boksu w najlepszym wydaniu. Aby powetować sobie pokaz antyboksu, jaki w miniony weekend zafundował wszystkim Władymir, wziąłem się za oglądanie starszych walk starszego Kliczki. Z dwojga ukraińskich mistrzów zdecydowanie bardziej lubię Vitalija. Jakiś taki bardziej swojski mi się wydaje, ale – co najważniejsze – to urodzony wojownik i urodzony bokser. A jego młodszy brat tym bokserem musiał się stać.

Walki Vitalija z Byrdem, Sandersem, Lewisem i inne tego kalibru, które śmiało można nazwać już klasykami, znam na pamięć. Zacząłem więc oglądać starsze, z przeciwnikami z niższej półki. I tak – film po filmie – dotarłem do absolutnych początków bokserskiej kariery Kliczki. O nim samym wiele napisać się nie da, za to jego przeciwnicy…

Współczesnych prospektów często krytykuje się za dobór przeciwników: że walczą z żywymi workami treningowymi, kalekami, dziadami i pasibrzuchami i że takimi walkami nabijają sobie rekord. No cóż… każdy od czegoś zaczynał i jakoś to swoje pięściarskie doświadczenie zdobywać musiał. Zapraszam Was teraz do obejrzenia czterech pierwszych zawodowych pojedynków Vitalija Kliczki. Pojedynków, w których rywale Ukraińca szczególnie wzbudzali uśmiech politowania :)

Vitalij Kliczko vs. Tony Bradham (6-3-0 w dniu walki) – 16 listopada 1996, zawodowy debiut Kliczki

Vitalij Kliczko vs. Frantisek Sumina (2-17-0) – 30 listopada 1996
Vitalij Kliczko vs. Brian Sargent (9-8-0) – 21 grudnia 1996
Vitalij Kliczko vs. Mike Acklie (11-12-1) – 25 stycznia 1997
Subskrybcja
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Sizzler

Jak dziś pamiętam jak w zawodowym boksie zadebiutował 16 listopada 1996 roku, pokonując w drugiej rundzie Amerykanina Tony’ego Bradhama. W 1999 roku zdobył tytuł mistrza świata organizacji WBO pokonując przez nokaut Herbiego Hide’a.