KISW – Krakowski Instytut Sztuki Wokalnej

Krakowski Instytut Sztuki WokalnejNieco spóźniłem się z tym wpisem, bo przesłuchania związane z egzaminem na pierwszy rok studiów odbędą się 6 już września, ale mam nadzieję, że ci, którym naprawdę będzie zależeć, zdążą – dla nich właśnie ten wpis. Tego im z całego serca życzę, bo studia, na które niniejszym zapraszam, są warte wszelkiego zachodu!

Trzon kadry Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej stanowi kadra Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection (NVP), których miałem szczęście, zaszczyt i przyjemność poznać.

Pierwszą próbkę ich wiedzy i umiejętności w jej przekazywaniu otrzymałem w maju podczas międzynarodowej konferencji „Naukowcy Artystom”, którą NVP organizowało w Krakowie, w budynku Akademii Muzycznej. Byłem tam (w charakterze fotografa – zdjęcia tutaj) i z zapartym tchem słuchałem wykładów znakomitych, zagranicznych prelegentów na tematy związane z emisją, doskonaleniem i higieną głosu u ludzi.

Niedługo później, bo w sierpniu, również jako fotograf towarzyszyłem pedagogom NVP podczas obozu artystycznego Vocal Holiday Program, który już trzeci raz zorganizowano dla wokalistów, aktorów i wszystkich tych, którzy pragną, aby ich głos pracował jak najlepiej i jak najefektywniej, przy okazji szlifując pozostałe elementy artystycznego warsztatu uczestników obozu.

Z aparatem w ręku uczestniczyłem w zajęciach indywidualnych i grupowych prowadzonych przez wszystkich pedagogów. Wszystko, co mogę na ten temat powiedzieć, to wielkie, soczyste „WOW”. Wykrzyczane najmocniej, jak tylko się da. WOW!!!Słyszałem osoby z „zamkniętym” głosem, który fachowcy NVP „otwierali”. Słyszałem osoby z głosem uszkodzonym, chorym, kontuzjowanym, który specjaliści NVP w trybie ekspresowym „stawiali na nogi”. Była jedna osoba, której mocno eksploatowany głos „padł” po paru dniach obozu, ale pedagodzy NVP zdążyli go naprawić i jego posiadaczka w pełni swoich możliwości mogła zaśpiewać podczas koncertu finałowego. Podobne „uzdrowienia” demonstrowano podczas majowej konferencji „Naukowcy Artystom” w Krakowie. Wspaniała sprawa…

Oprócz wykładowców stricte zorientowanych na emisji głosu i technice śpiewania, w kadrze KISW znajdują się również fachowcy z dziedzin, które bezpośrednio łączą się z fachem wokalisty. Mowa tu m.in. o ruchu scenicznym i marketingu, które są niezbędne aby dobrze się prezentować na scenie i przed kamerami, oraz… umieć te sceny i kamery załatwić dla siebie :) Bo wiadomo: śpiewanie to jedno, ale trzeba mieć dla kogo śpiewać.

Jeśli tylko wśród Was znajda się osoby kochające śpiew i marzące o tym, aby związać z nim swoją przyszłość, to serdecznie zapraszam do Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Osoby niezdecydowane albo oczekujące dodatkowych informacji odsyłam na adres mailowy: instytut@kisw.edu.pl oraz pod numer telefonu 606 26 76 34.

Polecam!

Kadra i uczestnicy obozu Vocal Holiday Program.
Większość kadry i wielu uczestników (decyduje rocznik i obecny etap edukacji) spotkać będzie można na KISW. To chyba najlepsza rekomendacja dla nauczycieli NVP :)
Zdjęcie mojego skromnego autorstwa
Subskrybcja
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze