Fotograf Marcin Szumański – już oficjalnie :)

Niby cisza na blogu, ale gdzieś tam poza internetami… Dzieję się. A jak w realu dzieje się, to i w końcu w internecie stać się musi. No i stało się: dorobiłem się własnej, imiennej strony – fotograficznego portfolio. Strony, którą w wolnych chwilach sam sobie zmajstrowałem.

Bo trudno się bronić przed tym, co samo z siebie wypełnia codzienne życie. Fotografia tak mnie w ostatnim czasie zdominowała, że nawet gdybym poszedł w zaparte, to nie dałbym rady się jej teraz wyprzeć. Fotografuję, publikuję, szlifuję warsztat, a w międzyczasie przydarzają się zdjęcia, po których robi się o mnie głośniej. Zwykle były to fotoreportaże, ale nie tak dawno przytrafiła się też wystawa fotografii.

Gdy ktoś pytał o stronę, to jakoś głupio było odsyłać do bloga. Blogów. Mam ich kilka, ale żaden nie jest miejscem, w którym chciałbym gościć ludzi zainteresowanych moją osobą w fotograficznym jej świetle. Potrzebowałem strony i oto ją mam. Jest, działa i zaczyna przyjmować gości. Zapraszam więc wszystkich, w tym Was – czytelników mojego najstarszego blogu – na moją najnowszą stronę – marcinszumanski.pl :)

Czym się zajmuję i co oferuję, jako fotograf?
Fundamentem, na którym opieram wszystkie swoje zdjęcia, jest naturalność. Unikam aranżowania zdjęć, ustawiania wszystkiego i wszystkich (wyjątkiem są zdjęcia biznesowe), czy też – tfu – fotomontaży. Fotografuję to, co było i tak, jak było. Sesje zdjęciowe solo, zakochanych, rodzinne i inne przebiegają u mnie bardzo spontanicznie. Jedyne, na co sobie pozwalam, to delikatne “popychanie” akcji w takim kierunku, który zaowocuje fajnymi zdjęciami. Podczas fotoreportażu (wydarzenia, uroczystości, imprezy, a także śluby) staram się wczuwać w atmosferę i rytm fotografowanego wydarzenia.

Subskrybcja
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Biter

Świetne foty, najbardziej podobają mi się te reporterskie – widać że masz do tego dobrą rękę.

Arek

Z tego co gdzieś czytałem to reporterskie foto jest jedną z najtrudniejszych dziedzin foto. Dlatego za przedmówcą chylę czoła :)

Ale co do strony to trochę a ciemna i ponura mi się wydaje. Seledyn orzeźwia ale całość jest zbyt ciemna.

Przyklejka

Strona przejrzysta i elegancka, gratuluję :) przejrzałem zbiór fotek i jestem pod wrażeniem, pozdrawiam

Emocni.pl

Czy typowe packshoty również znajdziemy w Twojej ofercie?

Marcin Szumański

@[b]Emocni.pl[/b], tak: środowiskowe w każdej chwili, a sterylnie biała/czarna scenka (tło, podłoże) za jakiś czas.

Antek

dobre foty ,wyraziste :)