Kategorycznie zakazać trzymania psów w blokach!!!

A przede wszystkim suki. Za nieprzestrzeganie karać, a za cieczki podwójnie. Ku*wicy można dostać z wyjącymi pod klatkami i w klatkach psami, z psami zamkniętymi w mieszkaniach, z psami szczekającymi z balkonów za innymi psami, z psami srającymi na trawnikach, z psami gryzącymi się… Po prostu z psami!

Jest dziesięć po drugiej w nocy, wstałem wcześnie i położyć się chciałem wcześnie, by móc wcześnie jutro wstać. I co? I jakaś psia menda napieprza swój koncert raz pod oknem, a raz w klatce. Bo w klatce dwie suki i jak nie jedna z cieczką lata, to druga. Korków w uszy nie wsadzę, bo budzika nie usłyszę. A wstać rano chcę.

Tylko jakiś kundel sukcesywnie zakłóca mi odpoczynek. A raczej próby, jakie podejmuję w tym celu. Może inni są głusi, ale nie mogą być głupi, by nie wiedzieć, że powinni żyć w symbiozie z tymi, którzy słuch mają wrażliwy. A ja do tej drugiej grupy należę. I choć ze zmęczenia ryj mi leci na klawiaturę, to na każde „hauu” przechodzące w „auuu” czuję niemal fizyczny ból, a kotłujące się w głowie przekleństwa przeplata szczere „ałłł”.

Sterylizować? Zakazać? Psów? Tylko suk zabronić? Nie obchodzi mnie to. Każdy ma konstytucyjne prawo do odpoczynku i ja pragnę z tego prawa korzystać. To nie moje widzimisię. To naturalna potrzeba organizmu. I chcę spać, ale ta pieprzona szczekająca franca skutecznie mi to uniemożliwia. I zamiast spać i ładować akumulatory na nowy pracowity tydzień, siedzę grubo po północy i klepię ten wpis.O, znowu sprzed klatki wlazł do klatki, ale płyty swojej nie zmienił i jak wcześniej, tak i teraz nadaje na cały regulator. Niech go szlag trafi, i to zanim trafi mnie!!!

Do miłośników psów w blokach:
Na wszelkie inwektywy jestem tak odporny, że wręcz głuchy. Argumenty, że “piesek – przyjaciel człowieka” w kontekście mieszkania w blokach uważam za chybione. Podobnie ja te o zabawach i bezpieczeństwie. Psy srają i gówna walają się po trawnikach, psy są hałaśliwe i żadnego z nich pożytku na osiedlach. Jak macie jakieś mądre argumenty za kiszeniem psa na kilkudziesięciu metrach kwadratowych na entym piętrze, to proszę bardzo – te chętnie wysłucham.

PS. Jedynym akceptowalnym wyjątkiem jest dla mnie pies-przewodnik osoby niepełnosprawnej (niewidomej lub słabo widzącej). Za to wszystkie punie, feflusie i inne maskotki – wiadomo.

Subskrybcja
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Mariusz

Przyzwyczaisz się :-) Ja za oknem mam agregaty Centrum, od czasu do czasu “kocie idy marcowe” i koncerty psiaka wyjącego z samotności piętro wyżej :-)

Marta

Ja do psów na blokach mam neutralne podejście, ale muszę powiedzieć, że ciężko mi znaleść jakieś mądre argumenty “za”. Argumentów “przeciw” jest więcej i myślę że powinno się je dawać pod mocną rozwagę każdemu komu przychodzi chęć posiadania pieska…

Sławek

Obiło mi się o uszy, iż rząd chce wprowadzić ustawowy zakaz trzymania dużych psów na blokach. No właśnie… “dużych”. A ludzie najchętniej trzymają małe, które są bardziej hałaśliwe, niż duże. I może tu tkwi haczyk autora wpisu z akceptowalnym psem “opiekunem” ;) Takim zazwyczaj jest labrador, a taki dobrze wyszkolony na pewno nie będzie kłopotem. A wręcz odwrotnie :) @Mariusz: przyzwyczaić się można do czegoś, co je w miarę regularnie, a jeśli takie psie “serenady” zdarzają się raz na kilka miesięcy (jak się mylę, to przepraszam) i w takiej sytuacji trudno przywyknąć, skoro przez większość czasu ma się spokój od… Czytaj więcej »

Damian

Odwieczna wojna posiadacze psów kontra sąsiedzi ;-) Jeden drugiego nie zrozumiał, nie rozumie i nie zrozumie więc ta wojna będzie trwać i trwać i trwać… ;-)

Arek

Obowiązkowa sterylizacja i po kłopocie. Z kotami tak się robi nie tylko dlatego, żeby kotka małych nie przyniosła do domu ale i po to aby kocury w marcu nie szalały.

szuman

@[b]Mariusz[/b], wiele razy do wielu różnych warunków się przyzwyczajałem (w tym spanie w drewnianym domu z powojenną stolarką 7 metrów od E40) i da się w kilka dni przywyknąć i spać jak przysłowiowy suseł. Ale tak jak Sławek zauważył: do stałego, jednostajnego hałasu łatwo się przyzwyczaić, ale ten pies nie wpisuje się w ten szablon. Hałasuje dziwnie, różnie, o różnych porach, w różnej częstotliwości i w różnym poziomie głośności. @[b]Sławek[/b], trzymanie dużych psów na blokach to barbarzyństwo. Słodkie bernardyny, husky i inne takie męczą się. One potrzebują przestrzeni na wybieganie się. Popieram ten zakaz, ale rozszerzyłbym go o niewysterylizowane suki… Czytaj więcej »

Mariusz

[b]@szuman: [b] Akurat agregaty Centrum nie wydają jednostajnego hałasu o znośnej częstotliwości. Najgorsze są te odpalania silników na wyższe obroty. Najchętniej obłożyłbym to wszystko plastikiem i detonował w kosmos :-) Tę zimę jeszcze przeżyję. Ale na wiosnę jak sytuacja będzie taka samą jak w tym roku zgłaszam to do Sanepidu i WIOŚ. Niech kontrolują. Już zdecydowanie wole psy i koty. Jak mówisz zdarza im się to na jakiś czas. Zwierzę si też kiedyś zmęczy i pójdzie spać, albo da sobie siana. A maszyneria? Psuje, zużywa się i głośniej hałasuje. nawet jak się przyzwyczaisz to gorzej się wysypiasz, wpływa to na… Czytaj więcej »

SpeX

Przede wszystkim w blokach powinien być kategoryczny zakaż HODOWLI psów. Niestety mam sąsiadów z parką psów z tych niebezpiecznych którzy mieszkają w 4-5 osób na ~40m2 i do tego hodują psy, więc nie raz mają ich 2+(2-3). I niestety takie natłoczenie psów ma swoje konsekwencje, już nie wspominając o tym iż niejednokrotnie nie zdążyły wyjść na dwór by odlać się :/

shad

@SpeX to gdzie się odlewały jak nie zdążyły na dwór? Jak w windzie, na klatce to można to zgłosić do spółdzielni a jak np. w domu i przeciekło do ciebie to już w ogóle. Mnie też denerwuje ludzka bezmyślność i egoizm (żeby nie powiedzieć że chamstwo). Zachowują się jakby sami mieszkali w całym bloku i kupują psy, które hałasują i którymi srają po trawnikach i piaskownicach, a raz nawet widziałem na własne oczy, jak baba swojego pekińczyka wysrała na środku chodnika, bo na trawniku było trochę śniegu i pewnie żeby piesia w sweterku się nie zaziębiła w łapki. Wziąć i… Czytaj więcej »

szuman

@[b]Mariusz[/b], wiele razy wieczorem lub nocą przechodziłem/przejeżdżałem między Twoim blokiem i delikatesami i nie uważam częstotliwości dźwięku emitowanego przez agregaty za jakąś uciążliwą. Umiarkowanie niski dźwięk i jedynie, czego mógłbym się czepić, to jego głośność. Jak masz możliwość zgłoszenia tego gdziekolwiek, to dziwi mnie, że jeszcze tego nikt nie zrobił.

@[b]SpeX[/b], no to “wesoło” macie. Swoją drogą nie wiem, co trzeba mieć we łbie, żeby na czterdziestu metrach i pięciu domownikach urządzać jeszcze hodowlę dużych psów.

@[b]Shad[/b], na moim osiedlu dokładnie jeden raz widziałem, jak ktoś posprzątał kupę po swoim psie. Jak mawia znane porzekadło: jedna jaskółka wiosny nie czyni.

manaro

Najgorsze to jak pies w środku nocy szczeka na osiedlu a właściciel jeszcze głośniej drze się na niego żeby się zamknął :)

Damian

@Manaro dobre :-) brakowało tylko sąsiadów uciszających sąsiada uciszającego psa ;-)

Mefioso

Może wypróbuj rozwiązanie z filmu “Job, czyli ostatnia szara komórka”. Jest tam motyw z “niereformowalnym” psem.
Tylko nie traktuj tego na poważnie.

Seba

Mam to samo tylko że więcej suń w klatce. Przerąbane bo poza nocnymi koncertami kawalerka bywa agresywna głównie w stosunku do siebie ale i na ludzi potrafią naskoczyć. Wszystko bezpańskie i nie szczepione, a paniusie ze swoimi suniami na rękach przemykają jak diabeł koło święconej wody.

@Mefioso a co w tym filmie zrobili bo nie kojarzę filmu.

Adrien

Won z psami w blokach! Popieram w całej rozciągłości.

Billy

A co byś powiedział, napisał, o psie, a właściwie właścicielu wilczura z piętra wyżej, lejącego przez balkon. Bo właścicielowi z 5tego piętra nie chciało się najwyraźniej wychodzić z pupilkiem na spacer… Nie wspominając już o bieganiu tego dużego czworonoga po 40 metrowym mieszkaniu.
Zgadzam się w całej rozciągłości – zakaz trzymania psów w blokach. To szkodliwe dla sąsiedztwa no i psów (czasem nawet husky się trafi w bloku..).

Jest tyle innych zwierząt nadających się do bloków. Chomik, rybki..

Seba

Billy do szczania z balkonu dodam jeszcze szczanie i sranie w windzie, a raz nawet innemu sąsiadowi piesek z góry odlał się po drodze na drzwi. Ogólnie jestem na nie dla dużych i/albo hałaśliwych zwierząt na blokach. Tak jak napisałeś chomik, rybki i do tego żółw, królik, ewentualnie kot (ale po kastracji lub steryzliacji) ale kot to też już ostateczność. Ewentualnie zrobić specjalne osiedla “getta” dla miłośników psów gdzie tylko tacy by mieszkali. Przekonali by się jak to jest “fajnie” gdy zza drzwi, ścian i stropów dobiegają skowyty i szczekania psie. Bo wiadomo że jak własny piesek hałasuje, to cacy… Czytaj więcej »

Hołek

Zasadniczo jestem przeciwny ograniczaniu czyjejś wolności – na przykład zakazowi posiadania psów.
Z drugiej strony, wiele czasu jeszcze minie zanim ludzie w Polsce dostrzegą drugiego człowieka i potrzebę odpowiedzialności za swoje decyzje. Dopóki to nie nastąpi, niestety trzeba pewnych rzeczy zakazywać, bo przeszkadzają innym.
Prawnego zakazu może nie popieram, ale akcje takie, jak ten wpis – jak najbardziej.

agata

ludzie bezpsowi ale np imprezowi, ćwiczący na saksofonie każdego dnia, jeżdżący na rolkach po domu, ćwiczący chodzenie w szpilkach – również w domu bo gdzie się uczyć coby ludzie nie widzieli, posiadający dzieci które biegają, wrzeszczą, skaczą, grają piłką w domu albo piszczą i wydzierają się pod blokiem też są wkurzający. i tak można wymieniać. Problemem nie są psy tylko skrajna nieodpowiedzialność ludzi oraz bezmyślność. Pieska można oduczyć ciągłego ujadania, wykastrować/wysterylizować (nie będzie ujadania, cieczek i niechcianych psów w schroniskach), można też pójść z psem na szkolenie posłuszeństwa i sprzątać jego kupy z trawnika. to że mnie niesamowicie denerwują gołębie… Czytaj więcej »

luśka

Słuszna inicjatywa. Dziś zarwałam nockę z tego powodu :(

Krystyna

W 100% zgadzam się z Tobą. Rozumiem, jak ktoś mieszka na wsi, gdzie pies ma się gdzie wybiegać i do sąsiada jest kawałek. Natomiast w bloku? Bardzo lubię psy, ale moi porąbani sąsiedzi mają kundla, który szczeka cały dzień (z przerwami) i w nocy!!! Dzisiaj nie zdzierżyłam i włożyłam im w drzwi informację, że powiadomię policję i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Przecież można kupić obrożę antyszczekową. Jak są poza domem, ich pupil ma być również poza domem. Bardzo chciałabym, by temat ten znalazł w końcu odzwierciedlenie w polskich przepisach i był całkowity zakaz trzymania psów w blokach. Jak myślisz, nie… Czytaj więcej »

zzz

to odpowiem po latach
moim zdaniem aboslutnie niestety nie ma na to szansy, bo ktos będzie gadał, że trzymał od lat itd.
Być może w nowych inwestycjach to by się udało. Są kraje, choć niewiele, bo zwykle to dobre wychowanie decyduje, gdzie potrzebna jest zgodna wspólnoty na psa.
i tak właśnie powinno być, choć mówię, dałoby się to wprowadzić w nowym, pustym bloku, ale też musiałby być podstawa prawna, bo sam regulamin wspólnoty / spółdzielni ludzie mają w dupie często

zzz

Zawitałem tu po latach, bo widze, że nic się nie zmienia… Generalnie problemem nie są psy, a właściciele debile. W klatce u mnie są co najmniej trzy psy. Dwóch prawie nie zauważam, jedynie je widziałem i jakieś szczeknięcie słyszałem jak po klatce je wyprowadzają. Takie to spoko, mogą być, pożądnie ułożone. Natomiast od trzech miesięcy w klatce jakiś debil trzyma psa, który szczeka na każde pierdnięcie na klatce. To jeszcze można znieść. Ale nie wycia… Gościa nie ma z pół godziny i zaczyna napierdalać. Czasem cały dzień. Zwariować można jak się pracuje w domu. Rozmowy nic nie trafiają. Behawiorysta? A… Czytaj więcej »