Dune HD Smart D1 + Dune HD Smart BE

Dune HD Smart D1 + Dune HD Smart BE

I oto ostatnie spotkanie z urządzeniami HD marki Dune. Do tej pory przybliżyłem Wam maleńkiego Dune HD TV-101 i większego od niego, ładnego, ale już nieprodukowanego, Dune HD Lite 53D. Teraz przyszedł czas na najbardziej wypasiony sprzęt z testowanych przeze mnie Dune.

Tym sprzętem jest tandem urządzeń Smart D1 i Smart BE. Ten pierwszy, to bazowy, w pełni funkcjonalny odtwarzacz, a drugi zaś jest jedynie napędem płyt, sterowanym z poziomu tego pierwszego. Czy, oprócz pełnej współpracy, coś je jeszcze łączy? Tak. Wymiary i design.

Dune HD Smart D1
Dune HD Smart D1

Zacznę od kilku słów o „klocku” Smart BE. Napęd ten czyta wszystkie popularne „filmowe” płyty (włącznie z BlueRay). Sterowany jest w pełni z poziomu odtwarzacza D1 (nawet przycisk wysuwania tacki umieszczony jest na panelu D1), do którego podłącza się go za pomocą przewodu eSata. Jak działa? Bezproblemowo i przede wszystkim cicho.Uwagę mogą skupił na sobie odtwarzacz Smart D1. Choć współpracuje on ze wspomnianym BE, to doskonale radzi sobie również jako samodzielne urządzenie, a przy tym działa bardzo szybko. Każde polecenie wydane z pilota realizuje niemalże w locie, nie zastanawiając się tak długo, jak jego mniejsi krewni. Wszystko działa błyskawicznie – no, może poza uruchamianiem przeglądarki WWW.

Dune HD Smart D1 - przeglądarka WWW
Dune HD Smart D1 – przeglądarka WWW

Dune HD Smart D1 na przednim panelu posiada niewielki wyświetlacz. Nie uważam go za rzecz niezbędną, bowiem nie wyświetla niczego takiego, czego nie można dowiedzieć się z ekranu telewizora. Może gdyby zawierał więcej informacji, albo chociaż więcej znaków w tej jednej linii… Oj tam. Widok ładnego, intensywnego koloru niebieskiego (a może to turkus?) w okolicach telewizora będzie przypominał, że źródłem rozrywki jest tutaj nie byle jaki sprzęt.

Uruchamianie Dune HD Smart D1
Uruchamianie Dune HD Smart D1

W Smart D1, podobnie jak w Lite 53D, można zamontować 2,5” dysk twardy. Decydując się na to rozwiązanie warto zatroszczyć się o to, aby instalowany dysk pracował jak najciszej. Obudowa odtwarzacza nie jest specjalnie wytłumiona i głośniejszy HDD podczas pracy będzie o sobie skutecznie przypominał.

Przyznam szczerze, że w D1 brakowało mi obsługi Wi-Fi. Co prawda dodatkowy kabelek (skrętka z RJ45) na stoliku wielkiej różnicy nie zrobi, ale gdyby D1 potrafił bezprzewodowo łączyć się z siecią, byłoby o ten jeden kabelek mniej. I ten jeden kabelek podłączony do jedynego gniazda zmusza do wybierania między oglądaniem telewizji IPTV albo korzystaniem z internetu.

Tradycyjnie, kończąc wpis oparty na moich subiektywnych obserwacjach, odsyłam do innych stron, których redaktorzy również mieli w swoich rękach testowany przeze mnie sprzęt – mieli go przede mną i wiele o nim napisali.

 

Dune HD Smart D1 + Dune HD Smart BE
Dune HD Smart D1 + Dune HD Smart BE
Dune HD Smart D1 - Aplikacje
Dune HD Smart D1 – Aplikacje
Dune HD Smart D1 - przód
Dune HD Smart D1 – przód
Dune HD Smart D1 - tył
Dune HD Smart D1 – tył
Dune HD Smart BE - przód
Dune HD Smart BE – przód
Dune HD Smart BE - tył
Dune HD Smart BE – tył
Subskrybcja
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze