Odtwarzacze Dune HD – już wkrótce na szuman.eu

W najbliższych tygodniach na blogu opublikuję kilka wpisów, w których podzielę się wrażeniami z dwutygodniowej zabawy kilkoma odtwarzaczami Dune HD (TV-101, Lite 53D i tandem Smart D1 + Smart BE), które podłączyłem do monitora Philips Brilliance 273P. Monitor również zrecenzuję.

Dune HD TV-101, Dune HD 53D i Dune HD Smart D1 + Philips Brilliance 273P
Dune HD TV-101, Dune HD 53D i Dune HD Smart D1 + Philips Brilliance 273P

Ów sprzęt nie jest nowością na rynku, a pojedyncze jego przypadki nie tylko wyszły z produkcji, ale nawet kupić jest je coraz trudniej. W ich miejscu pojawiają się następcy: nowsze modele przejmujące po swoich poprzednikach miejsce na sklepowych półkach i w szafkach AV.

Starocie… Nikomu już nie zależy na ich przetestowaniu, bo już dawno zrobili to inni. Przetestowali, wymierzyli, zważyli i opisali światu każdy szczegół. W liczbach, tabelkach i mądrych słowach. Poprawnie politycznie, schematycznie i oficjalnie. Co więc zrobię ja? Opiszę sprzęt po swojemu! Powiem Wam o nim, że jest i jaki jest. Jaki jest w dotyku, jak pachnie, smakuje, do czego – poza przewidzianym w instrukcji zastosowaniem – się nadaje, a czego lepiej z nim nie robić. Bo jaki niby ma cel oddawanie do testu sprzętu, który nie tylko wyszedł z produkcji, ale którego w sklepach nie można znaleźć? Cel jest taki: o sprzęcie mają dowiedzieć się ci, którzy do tej pory o nim nie wiedzieli. Którzy nie mieli pojęcia, że jest na multimedialnym rynku taka marka, a której mało kto słyszał. I tym osobom chcę/muszę dać jasną odpowiedź: czy warto tym sprzętem zainteresować się.

Sam Dune do tej pory nie znałem. Znajomi, którzy odwiedzali mnie w trakcie testowania, też po raz pierwszy – właśnie u mnie – mieli styczność z odtwarzaczami Dune HD. Warto więc mówić, czy też – cytując klasyka – należy „siać”. Siać po to, aby fama rosła i aby producent sprzętu zebrał plony tam, gdzie mu się one należą. A gdzie – o tym dowiecie się z kolejnych wpisów, opatrzonych tagiem „dune hd”.

Tych z Was, którzy są bardziej ciekawi świata i testowanego sprzętu, już teraz zachęcam do poczytania w sieci o wyżej wymienionych odtwarzaczach. Dzięki temu będziecie w temacie, gdy przyjdzie Wam czytać moje bardzo subiektywne recenzje, bo sypać technicznymi i oficjalnymi dyrdymałami nie zamierzam. :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

Właśnie sobie patrzę, co tam producent oferuje i dziwi mnie brak hybryd player+dvb. Bo prawda jest taka, iż w tej chwili to albo właśnie kupować DVB z playerem lub Player z DVB.

Arek

Mnie też możesz dopisać do tej listy osób, które o Dune wcześniej nie słyszały ;)

Spilot

Testowanie odtwarzacza (czy każdego innego sprzętu) będzie miało sens jeżeli okaże się, że reprezentuje on pewną jakość, inaczej to tylko strata czasu testującego i czytelnika. Zobaczymy jak zaprezentuje się ten (też pierwsze słyszę :P ) Dune

szuman

@[b]SpeX[/b], wszystkie testowane modele posiadają tuner DVB i jeśli chodzi o kompletność funkcji, to najwięcej oferuje duet Smart D1 + Smart BE (telewizja DVB i IPVT, karty pamięci, urządzenia usb, wbudowany dysk i napęd blu-ray).

@[b]Spilot[/b], podzielam Twoje zdanie ;) Gdyby przysłali mi sprzęt o jakości jak z odpustowego kramu, to odesłałbym to od razu.

SpeX

Jesteś pewny iż to ma tunel DVB? Bo jak patrzę na stronę producenta to ani D1 (http://dune-hd.com/hd_players/current/133-dune-hd-smart-d1.html) ani BE niema DVB, Przy czym nawet nie mają gniazda antenowego, więc się nie dziwię iż w specyfikacji niema nic o DVB.

szuman

Tuner do telewizji jest obecny w menu (zakładka TV), ale do pełni działania i szczęścia wymaga [url=http://allegro.pl/tuner-adapter-dune-dvb-t-usb-do-max-d1-b1-nowy-gw-i2250204759.html]sticka TV na USB[/url] (opcja, dostępny za dopłatą). Nie dostałem tego, więc nie sprawdziłem, jak działa.

SpeX

Czyli faktycznie oni tam mają softowy tunel, ale bez wyprowadzonego wyjścia. Co jest dość dziwne, w przypadku gdy mają platformę która może robić za 3 tunele (-T,-S i -C i to chyba w obu generacjach). Tylko brakuje wyjścia antenowego i gniazda na karty CI.

S – TV satelitarna
C – kablówka

Damian

Jak toto obsługuje telewizję, to ja bym takie chciał. All in one, tylko jak tu przekonać providera, żeby zgodził się zamienić dekoder na takiego Duna. Na 100% usłyszę, że dekodery i wszystko jest już skonfigurowane, a po resztą chodzi o zabezpieczenie sygnału itp. Ale zapytam jak będę z rachunkami, bo super by było mieć wszystko w jednym urządzeniu i jednym pilocie :D

jboss

All in one to świetne rozwiązanie i oszczędza dożo miejsca w dodatku zgrabnie się prezentuje :)