CameraSim – symulator lustrzanki on-line

CameraSim - symulator lustrzanki
CameraSim – symulator lustrzanki – kliknij, aby przejść na stronę z symulatorem

„Ot, ciekawostka” – pomyślałem w pierwszej chwili. Poruszałem suwaczkami, poźliłem się na beznadziejny kadr i opuściłem stronę. Kiepskie to, jak na symulator, na którym zainteresowani zakupem pierwszej lustrzanki będą mogli się sprawdzić.

Ale, ale… dlaczego akurat mają się sprawdzać? Właśnie, że nie muszą! Narzędzie może posłużyć bardziej NAM – doświadczonym posiadaczom lustrzanek – do demonstrowania przyszłym lusterkowiczom możliwości aparatów. Nie tylko lustrzanek, ale wszystkich sprzętów oferujących zaawansowane ustawienia ekspozycji.

Symulator lustrzanki - Exif-y przy suwaczkach ;)
Symulator lustrzanki – Exif-y przy suwaczkach ;)

Z CameraSim można łatwo, szybko i przyjemnie zademonstrować wzajemne zależności i wpływ poszczególnych ustawień, konfiguracji, a nawet perspektywy i „zbliżenia” na ostateczny wygląd zdjęcia. Do mini kursów fotografii – także na odległość – to narzędzie jest genialne!

Brakuje tylko podglądu głębi ostrości, ale w sumie nie każdy producent jest Olympusem, żeby nawet w najbardziej amatorskie korpusy pakować opcje dla zaawansowanych :)

CameraSim - EXIF-y przy suwaczkach ;)
CameraSim – EXIF-y przy suwaczkach ;)
Subskrybcja
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

Ten aparat niema stabilizacji ostrości. Na czasie 1/8 w taką pogodę powinno wyjść ostre zdjęcie. A tu wychodzi poruszone zdjęcie, nawet w wersji bez zooma.

Marek

Program ciekawy, ale zdjęcia zrobiłeś brzydkie w kadrze ;-)

Damian

Wydaje mi się, że przy f/2.8 i 55mm no i tak ciasnym kadrze GO powinna być płytsza. No ale do nauki nowicjuszy rzeczywiście fajna sprawa.

Michał

Przecież to jest APS-C więc chodzi o cyfrowe lustra DSLR. SLR to też analogi więc FF powinno być a nie APS-C. Powinni to dopracować jeszcze ale pomysł zdecydowanie na plus ;)

Jurgi
Sybila

Takie programy na pewno pomagają w obrabianiu zdjęć. Ja ostatnio też zaczęłam szukać czegos do ich przyozdabiania. Znalazłam na przykład bardzo ciekawą aplikację Dilmah do tworzenia wirtualnych scrapbooków na facebook’u :)

Marcin Szumański

@[b]SpeX[/b], 1/8 to i bez stabilizacji utrzymam ;) Ale im dłuższa ogniskowa, tym dłuższy czas potrzebny do nieporuszenia. Może brak stabilizacji wynika z tego, że to narzędzie ma służyć edukacji i nowicjusze na dzień dobry muszą zrozumieć, że nie ma lekko :) @[b]Mirek[/b], kolejny raz biję się w pierś, no ale nie dało się lepiej :( @[b]Damian[/b], słuszna uwaga. Przy takim ujęciu i parametrach obiektywu nawet w 4/3 płycej będzie. Chciałem pozgadywać faktyczną przysłonę na tym zdjęciu, ale tam tło potraktowano zwykłym blurem ;) @[b]Michał[/b], niby tak, ale nie każdy swoją przygodę zaczyna od cyfrowej FF :) @[b]Jurgi[/b], to świetna… Czytaj więcej »

Jurgi

Jeszcze jedna ciekawostka:
http://www.petapixel.com/2011/05/13/cross-section-views-of-leica-lenses/
Mnie ciut opadła szczęka. :-)

Marcin Szumański

Jak dla mnie, to w przekroju wygląda bardziej skomplikowanie, niż po zwykłym rozmontowaniu na części ;)

Anna

Ciekawa sprawa!