Wymiary i zasilanie myszy A4Tech G10-770L

Co pewien dostaję maile, w których czytelnicy dopytują o wymiary i ergonomię bezprzewodowej myszki A4Tech G10-770L. Pytań o tego gryzonia ostatnio jakby coraz więcej i ostatnie, które otrzymałem dosłownie przed chwilą, stało się bezpośrednią przyczyną popełnienia niniejszego wpisu.

Pytacie o wymiary:

  • długość: 10-11 cm (pod różnym kątem można mierzyć, podane 11 cm to max)
  • szerokość: 7 cm (dokładnie 72 mm i dotyczy najszerszego miejsca, którą jest podstawa myszy. Wyprofilowany grzbiet jest węższy i w najszerszym miejscu ma 6 cm szerokości)
  • wysokość: 4 cm

Niektórzy pytają też, jak mysz leży w dłoni, opisując przy tym piąte przez dziewiąte wymiary swoich grabek. Moje łapsko jest średniej wielkości męskim łapskiem i mysz jest za mała, aby przylegać do jego wnętrza. Pomimo tego mysz świetnie się trzyma, prowadzi i klika. Myślę, że to właśnie kształt, sposób wyprofilowania myszki sprawia, iż urządzenie pasować będzie do każdej łapki: małej, średniej, dużej, grubej, smukłej etc.

długość myszy A4Tech G10-770L
Długość myszy A4Tech G10-770L

szerokość myszy A4Tech G10-770L
Szerokość myszy A4Tech G10-770L
wysokość myszy A4Tech G10-770L
Wysokość myszy A4Tech G10-770L
porównanie myszy A4Tech G10-770L do mojej dłoni
Porównanie myszy A4Tech G10-770L do mojej dłoni

Ergonomia
Pozytywnie, żadnych uwag nie mam. Ale jeśli już miałbym jakiś mankament wskazać, to – jak dla mnie – mysz mogłaby być nieco dłuższa, bo wtedy mógłbym w mniejszym stopniu zginać palec, by obsłużyć nim rolkę przewijania. Nie narzekam, bo już przywykłem do tego kształtu i gabarytów – a te nie mogą być z byt duże, bo to jednak mysz bezprzewodowa, mająca zdawać egzamin przede wszystkim w terenie.

Zasilanie i zużycie baterii
Akumulatorki – tańsza opcja, bo kupuje się je tylko raz i ładuje, gdy padną. Pracują jednak krócej, niż baterie alkaliczne, zapewne z uwagi na wysokość napięcia, na podstawie którego mysz ocenia przydatność źródełka zasilania. W połowie rozładowana – według myszy – bateria ma napięcie takie, jakie świeżutki akumulatorek. Da się używać tych drugich, ale częsta wymiana wcześniej czy później musi się znudzić. Używałem akumulatorów Sanyo Eneloop pow. 2000 mAh. Z akumulatorem nie działa powiadamianie o tym, że ten zaraz padnie.

Baterie alkaliczne – sięgnąłem po nie, gdy częstej wymiany akumulatorów zacząłem mieć dość. Po pełnych 8 dniach pracy non-stop wskaźnik poziomu baterii pokazuje 50%. Myślę, że z 5-6 jeszcze pociągnie. Działania alarmu rozładowania jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

Ogółem:
Fajna myszka :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Marcin Szumański

To już trzecie klikadło firmy A4Tech, którego zadowolonym posiadaczem jestem. Od ponad dwóch lat (a z 2,5 roku już będzie) cieszę się klawiaturą A4Tech Evolution Slim Multi, w której najbardziej cenię niski skok klawiszy osadzonych na X (jak w laptopach)

SpeX

Mogłeś sfotografować ją na tle papieru milimetrowego. Wtedy każdy interesujące go wymiary sam odczytał.

Marcin Szumański

Sęk w tym, że nie mam papieru milimetrowego, ale tu też każdy może sobie wymiary odczytać.
Bardziej martwi mnie jakość zdjęć, jednak na szybko, o północy, niczego bezcieniowego o spójnej temperaturze światła nie wyczaruję.

SpeX

Nie jest źle, przy takich zdjęciach ja bym się raczej bał o prostopadłe fotografowanie. Bo inaczej wymiary na zdjęciu wyjdą trochę inaczej.

Co do papieru, zawsze sobie można wydrukować arkusz. Co jakiś czas trafiam na strony z bazami różnych papierów do wydruku np z liniami do nut.

karol

kiedyś miałem tak bardzo mała myszke, że nawet akumulatorki się do niej nie mieścily a wchodziły tylko baterie alkaline i to na styk xD

Prac

Jak mały się akumulatorki nie mieścić? skoro mają taki sam rozmiar jak bateria alkaliczna? Nie ważne. Tylko po co komu taka malutka myszka, przecież pracowanie na takim gryzoniu jest ciężkie.

hotfix

Ale kształt dalej małpują po Logitechach

Śledziu

A ten dalej o małpowaniu Logitecha :P Gdy jest moda na coś to logiczne, że wszyscy za nią podążają.

Romek

Czy ta mysz jest dla prawo czy leworęcznych??

Marcin Szumański

@[b]Romek[/b], zdecydowanie dla praworęcznych.

Ebro

Zauważyłem, że wszyscy mają bajeranckie myszki, a ja, mimo iż z komputerem mam do czynienia przez większość swojego życia, nadal poruszam się za pomocą taniego, starego gryzonia. Może powinienem w końcu zainwestować? Poczułem się niefajny :<

SpeX

@[b]Ebro[/b], nie tylko ci starcza zwykła mysz. Ja mam najtańszego iBoxa, i mi w zupełności starcza. Choć były z nim jakieś kłopoty z ostatnioch FPS. Przy “celowaniu” PPM kursor uciekał gdzieś w bok.

Ebro

@SpeX, w zasadzie dobra mysz sprawdza się, jeżeli jesteś nałogowym graczem. Jeśli chodzi o mnie, to głównie piszę bloga, pozycjonuję, oglądam filmy i tworzę muzykę. Przywiązałem się do swojego starego A4 Techa; tylko ostatnio czasem kabelek nie łączy ;d kwestia eksploatacji. Aczkolwiek sentyment jest, a co!

manio

do bani ta mysz, moja nie ma jeszcze roku, klapka z powodu wymiany baterii(czestosci) popękała mi klapka własciwie to nawet nie wiem kiedy wyglada na to ze użyli zły materiał lyb projekt zapadki robił jakis “uczony” – nie polecam chyba ze chcecie miec mysz z której wypada bateria i chyba nawet nie da sie jej na gwarancje oddac :/

blazej

@manio – od prawie miesiąca jestem posiadaczem myszki, codziennie używam i jeszcze baterii nie wymieniałem. o.0 tylko czy u mnie nie tak czy u ciebie :) a klapka jak klapka, na całym świecie plastykowe i to i tutaj. @Marcin, dzięki za teścik mychy. Szukałem dobrej na bluetooth, ale nie narzekam na ten mały nadajnik. Co mnie miło zaskoczyło, to działa prawie na każdym materiale. np. teraz na szkle matowym jak na zwykłej podkładce… gdzie poprzednia mycha (również bezprzewodowa) była tak słaba, że na porządnym podłożu miała problemy. Też polecam tą mychę… a, mi idealnie leży w ręce, może mam trochę… Czytaj więcej »