Przedwyborcze odkomarzanie miasta?

Niech mnie ktoś uszczypnie, bo oczom swym nie wierzę: w Dębicy zostanie przeprowadzona operacja odkomarzania! I to w najbliższy piątek! Szok! W końcu ktoś tam u góry zaczął myśleć. Pomyślałem więc i ja i w efekcie moje myślenia euforia opadła: tam na górze zawsze o szaraczkach myślą tylko wtedy, gdy czas pozostały do najbliższych wyborów odlicza się już nie w latach, a w miesiącach. No to wkrótce się zacznie kampanija i będzie po trupach (komarzych) do celu.

Skłócona rada miejska fatalną prasę ma, a były burmistrz, który z powodu konfliktu z radnymi zrezygnował ze stołka, nie lepszymi komentarzami się cieszy. Jedni skrajnie „za”, drudzy skrajnie „przeciw”, burmistrz jak Tusk, tylko w gorszym wydaniu i moje zdanie na to wszystko jest takie: rozgonić wszystkich i nigdy więcej do ratusza nie wpuszczać! Sorry wujek, bardzo cię lubię, ale swojego zdania o obecnej radzie nie zmienię :) Wszyscy dali ciała, splamili się jako przedstawiciele swoich wyborców i według mnie zasłużyli jedynie na wieczną banicję od publicznych funkcji. Zarówno obóz „za” jak i obóz „przeciw”, o byłym już burmistrzu nie wspominając.

Już sobie wyobrażam te plakaty wyborcze: obecni politycy walczący o kolejną kadencję stoją w krzaczorach z dyszą do spryskiwania komarzych osiedli, tudzież ktoś taczkami wywozi własnoręcznie zebrane komarze trupki… Przez lata nikt miasta nie odkomarzał, zawsze w tym kontekście mieszkańcy musieli z zazdrością spoglądać na inne miasta, a w tym roku w końcu coś drgnęło. Tak wiem: bo burmistrza nie ma, a on na pewno kochał komary i to on stawał w ich obronie ;)Tyle półżartu i półpowagi. Naprawdę ucieszyła mnie wiadomość o odkomarzaniu, bo ileż to można przesiadywać w domu za moskitierą, wychodząc tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne? Fajnie byłoby gdzieś wyjść i połazić sobie, gdy pogoda ładna. A tu nawet przy byle klombie nie sposób zrobić zdjęcia, bo zanim się ustawię, to już mnie paru skurczybyków pije. Ostatnio późnym popołudniem robiłem zdjęcia Konradowi i dla przykładu; cztery zdjęcia z malutką głębią ostrości, a i tak na każdym z nich widać przynajmniej jednego komara. Fajnie, że zarówno miasto Dębica, jak i Gmina Dębica w końcu coś pożytecznego zrobiły. Normalnie to cel uświęca środki, ale zastanawiam się, czy w tym przypadku nie powinno być: środki uświęcają cel. Może to i zbieg okoliczności, ta coroczna plaga komarów na kilka miesięcy przed wyborami, ale nie zmienia to faktu, że ta decyzja – decyzja o rozpoczęciu akcji odkomarzania – wszystkich ludzi ucieszy. Może poza tymi, którzy wiecznie są „przeciw” ;)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Mariusz

Widziałem dziś ogłoszenie na drzewie zaraz jak się skręca na Żyraków Kolonia. Odkomarzanie tamtych rejonów (m.in. Zawierzbie, Żyraków) odbędzie się 30 czerwca i 1 lipca w godzinach od 20 do 24. W tym czasie należy przebywać w zamkniętych pomieszczeniach.