Masza Rasputina / Маша Распутина

Masza Rasputina / Маша Распутина

Masza Rasputina / Маша Распутина
Masza Rasputina / Маша Распутина

Stali bywalcy bloga znają moje zamiłowanie do rosyjskiej muzyki i dla nich ten wpis nie powinien stanowić zaskoczenia ;) Cóż robić, skoro jakiś czas wpada mi w ucho coś zza wschodniej granicy, którym chcę się z Wami podzielić :) Nie inaczej było i tym razem: przeglądając Jutjuba po klipach opisanych cyrylicą trafiłem na jakiś kawałek Maszy Rasputinej (naprawdę nazywa się Ałła Nikołajewna Agiejewa i za 3 dni, 15 maja, skończy 51 lat – więcej o artystce w Wikipedii). Spodobał mi się jej charakterystyczny (i potężny) głos, toteż postanowiłem dokładniej przysłuchać się jej twórczości.

Jest czego słuchać, ale nie ma na co popatrzeć – przynajmniej dla mnie ;) Absolutnie nie podoba mi się jej lalkowo-zdzirowy image – zdecydowanie bardziej pasowałaby mi do prezentującej się z klasą i wdziękiem księżnej mikrofonu, niż wyzywającej rury estrady. Wygląd jednak nie ma tu większego znaczenia, bo o twórczość muzyczną tu lata.

Wybór piosenek nie był łatwy, ale coś do zaprezentowania tutaj wybrać musiałem – bo chciałem. Po wielokrotnym przesłuchaniu kawałków z płyty Живи, страна! (2001r, ten album jakoś tak wpadł mi w ucho najgłębiej) postawiłem na dwa utwory – posłuchajcie :)I na koniec piosenka, którą Masza Rasputina zapoczątkowała swoją piosenkarską karierę. Utwór “Igraj, Muzykant” (“Играй, музыкант”) w swoim czasie zrobił w Rosji furorę (tak podaje Wikipedia). Oto i on :)

Masza Rasputina “Igraj, Muzykant” / Маша Распутина – Играй, Музыкант (1989)
Subskrybcja
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Jakub Milczarek

Akurat ta muzyka jakoś do mnie nie przemawia ale teledysk jest świetny :) – zmontowany w starym dobrym stylu…

Tomek

No… ta Masza to nie tylko głos ma duży…
Głosowo trochę naszą Polską Marylę mi przypomina

muzyk

Jak to się mówi, “Tania nie jest Maszą, a Masza nie jest tania” :)

Guliana

Ponieważ znam perfekt rosyjski, więc mogę powiedziec , że teksty piosenek są bardzo zaje…….e. Natomiast jej image jest wielką porażką chirurga plastycznego…. Praca z wielkim przepychem, tak jak w Rosji:)

JARO

MASZA to cudowna artystka przez duże A! Mam sporo kawałków tej Pani [może z 10 płyt] to absolutna rewela,wygląd jest bez znaczenia. Mnie nie straszy. Pozdrawiam

JARO

Posłuchaj Przyjacielu piosenki ” Mosty”. To piękny kawalek Maszy. Muzykę napisał Igor Krutoj,ktory pisze min dla Ałły Pugaczowej, Filipa Kirkorowa,a ostatnio wydał płytę z belgijską piosenkarką Larą Fabian. Album nosi tytuł ”Madmuazel Żivago”Wydany w 2013 roku.