Dlaczego Blogbox nie działa? Bo nie opłacili domeny.

Dlaczego Blogbox nie działa? Bo nie opłacili domeny.

Od kilku dni serwis Blogbox.com.pl leży i kwiczy – znaczy się nie działa. Cierpi na tym blogosfera, płaczą blogerzy, bo nikt na ich blogi teraz nie wchodzi. To już kilka dni offline, trudno więc przypuszczać, że to pad serwera. Za długo to trwa. Zdarzały się wcześniej awarie, ale czas ich trwania liczony był najwyżej w godzinach. Cóż, prawdę mówiąc, to obecną nieobecność Blogboxa w sieci również można odmierzać w godzinach, tylko po co?

Blogbox zniknął z sieci 7 maja tuż po południu. Zniknął, bo.. no cóż, prozaiczny, acz karygodny powód: ktoś (nie)odpowiedzialny za serwis nie opłacił domeny w terminie i ta sobie wygasła :)

Wynik zapytania WHOIS dla domeny Blogbox.com.pl

Komunikat “po zakończeniu okresu rozliczeniowego” oznacza, iż ważność domeny wygasła i jest ona zablokowana, ale jej właściciel wciąż ma możliwość opłacenia kolejnego okresu abonamentowego.
Więcej o komunikatach WHOIS: KLIK :)

Od momentu upłynięcia terminu przedłużenia domeny jej właściciel ma 15 dni na uiszczenie stosownej opłaty. Jeśli wyrobi się, to domenę odzyska i zacznie ona z powrotem działać. W przeciwnym razie – jeśli nie zdąży z opłatą – domenka zniknie, by po jakimś czasie pojawić się w puli domen wolnych, a wtedy każdy będzie mógł ją sobie zarejestrować. Nie lada gratka – wypozycjonowana, wiekowa, zacna domena za złotówkę… Ludzie z Blogbox pewnie zdążą z reanimacją, bo choć – co widać – codziennie serwisu nie doglądają, to jednak trudno sobie wyobrazić sytuację, aby tak poważna instytucja pozwalała sobie na takie olewactwo i finał w postaci utraty serwisu. Wtopę zaliczyli wielkiego kalibru.Dziwi mnie trochę ta sytuacja. Domena Blogbox.com.pl zarejestrowana jest w NetArt – czy ten rejestrator nie wysyła do swoich klientów przypomnień o zbliżającym się terminie ważności ich domen? Pytam, bo nie wiem, jak jest w Nazwie. Swoje domeny utrzymuję w AZ.pl i ci na 90 dni przed terminem zaczynają truć: najpierw co miesiąc, w ostatnim miesiącu przypominają co tydzień, a im bliżej końca, tym częściej – aż do dnia ostatniego. I super; nawet jeśli po pierwszym przypomnieniu postanowię sobie sprawę odwlec, to zapomnieć o niej mi nie dadzą.

Ciekawym, kiedy Blogbox wstanie – bo nie wątpię, że tak się stanie, Obstawiamy dzień? Nakręcić jakiegoś buka i może ktoś coś na tych zakładach zarobiłby :) Ale nic to, czekamy. Może to już dziś?

Blogbox nie działa - domena wygasła
Pamiątkowy screen: poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 5:48 :)

Update Piatek, 21 maja 2010, godzina 15:45:
niniejszym stwierdzam, iż Blogbox wrócił do życia :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Jurgi Filodendryta

A serwis blogbox nie miał być właśnie zlikwidowany? Czytałem coś jakiś czas temu. Ale mogłem pomylić nazwy i chodziło o jakiś inny.

Marcin Łuniewski

Zlikwidowany został Blogfrog.

szuman

@[b]Jurgi[/b], myślę, że jednak pomyliłeś z Blogfrogiem, który zamknięto pod koniec marca.

Piotr Sajnog

W NetArt (nazwa.pl) przypominanie mailem o zbliżającym się terminie wygaśnięcia domeny zaczyna się 50 dni wcześniej, potem jeszcze kilkakrotnie jest to ponawiane. Wiem z doświadczenia.

Yagbu

Ostatnio było cicho na Blogboxie, dodatkowo nie pisano, może po prostu szukają taniego rozgłosu i czekają, aż kilka serwisów o tym napisze?

ittechblog.pl
szuman

@[b]Piotr Sajnog[/b], wobec tego, co napisałeś, jeszcze bardziej dziwi mnie bierność osoby odpowiedzialnej za domenę Blogbox.

@[b]Yagbu[/b], ja bym tak tej sytuacji nie interpretował. Uważam, że nie ma sensu w tym przypadku doszukiwać się drugiego dna, bo administracja Blogbox już raz zademonstrowała swoją opieszałość w sprawie błędu z datą wpisów publikowanych via RSS na stronie głównej.

Ewa

Hmmm dziś jest już piątek, a Blogbox.com.pl wciąż nie działa. Szkoda, bo była to ciekawa platforma. Mam nadzieję, że jeszcze odżyje :)

piotrusu

odżyje odżyje … ;-)

Coffeeum

Tyle rozważań i niepotrzebnie :) w końcu ruszył, a netart faktycznie SOLIDNIE przypomina o upływie czasu.

jees

Ciekawa historia. Trochę mało prawdopodobnym wydaję się, że nastąpiło, aż takie zaniedbanie admina. Może rzeczywiście chodzi o rozgłos… trudno zgadnąć.