Czy lew jest kotem? – świetny antyspam w WTW2

Znakomitą znakomitością śmiem nazwać system blokowania spamu rozsyłanego przez boty! Od chwili przesiadki na WTW2 nie dostałem ani jednej lewej wiadomości! Ani kawałka kawałeczka takowej!

Rozwiązanie jest mega zajebiście proste! Żadnych filtrów na słowa, żadnego szukania linków i kodów sms, żadnych algorytmów, a jedynie prosta funkcja blokująca wiadomości od nieznajomych do momentu podania słowa-klucza. Ktoś, kto nie znajduje się na liście kontaktów, po wysłaniu wiadomości w odpowiedzi na swój enter dostaje pytanie: Aby wykluczyć, że jesteś botem, napisz mi proszę, czy lew jest kotem. Dopóki nadawca nie poda zdefiniowanej odpowiedzi (w tym przypadku słowa „tak”), jego wiadomość nie dotrze do adresata.

Proste? TAK! Skuteczne? W 100%!

WTW2 antyspam

Tak pytanie, jak i odpowiedz na nie można sobie samemu wymyślać. Domyślne „czy lew jest kotem” na tyle mi się spodobało, że zostawiłem je, dodając jedynie wskazówkę dotyczącą sposobu udzielania odpowiedzi :) Obawiam się, że gdyby Gadu-Gadu tego typu spamblocka wprowadziło do swojej komunikacyjnej kobyły, to autorzy spambotów szybko ogarnęliby jakiś sposób złamania tego zabezpieczenia. A już na pewno domyślne pytanie i odpowiedź na nie nie stanowiłaby żadnej przeszkody. Ale GG woli swoje wymyślne i nieskuteczne filtry, a już ponad wszystko stawia na rozwój coraz to nowych kanałów wpieprzania reklam. Niszowy WTW2 z genialnym w swej prostocie antyspamem dzięki polityce GG może chwalić się patentem na boty zalewające świat wypierdami swoich właścicieli.

Antyspam WTW2 działa we wszystkich zainstalowanych protokołach – wystarczy zaznaczyć je na liście w konfiguracji wtyczki. Dla mnie rewelacja! Nie muszę już zastanawiać się nad rezygnacją otrzymywania wiadomości od osób spoza listy, bo i po co? Boty rozbijają sobie łby na tej ściance, a rozumni ludzie wchodzą przez drzwi, otwierając je wymyślonym przeze mnie słowem.

Świetne to :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

Szczerze ja jakoś ostatnio w cale nie dostaję żądnego spamu na GG. Może iż GG Network wprowadziło jakieś filtry na serwerach?
Ma to jakieś logi, by sprawdzić ile wiadomości zostało zabrukowanych?

Ja mam za to inny kłopot z “spamem” na GG. A dokładnie gdzieś mój numer został zindeksowany jako bot z rozkładem MPK. I co jakiś czas dostaję wiadomości typu “Poznan 57”. Ale po prostu takie wiadomości ignoruję.

Jurgi Filodendryta

Też ostatnio baaardzo rzadko dostaję spam na GG (w innych protokołach to praktycznie nie występuje). Nieliczne już przypadki z satysfakcją raportuję do Abuse.

przemo

No pytanko fajnie brzmi nawet, tylko, że ja rozumując w sposób najbardziej prosty, wybrałbym odpowiedź “nie” :D Bo lew nie jest kotem, tak samo jak nie jest tygrysem. Owszem, należy do kotowatych, ale przecież nie każdemu musi się od razu skojarzyć podstawowa wiedza z biologii. Lew jest kotem, a ja chyba jestem botem, nie pogadalibyśmy sobie ;)

marsjaninzmarsa

Mam wtyczkę antyspamową do Pidgina działającą na tej samej zasadzie, z tym, że na moim pytaniu łamią się nie tylko boty, ale i… dzieci neo (słynne “cześć, poklikash”)! ;)
Jak to możliwe…? Otóż jako polecenie dla osoby chcącej się ze mną skontaktować ustawiłem rozwiązanie prostego działania matematycznego… 2+2*2… ;)

makimplantymasz

He he te zadanie jest fajne ale wywalają się na nim też studenci uniwerku. Może dla ułatwienia 2*2 napisać w nawiasie kwadratowym.

Marcin Łuniewski

W AQQ od kilku lat, w Mirandzie nawet dłużej ;)

szuman

@[b]SpeX[/b], nie mam logów, niestety, a sam ciekaw jestem, ile się od tego odbiło. Myślę, że nie mało, bo do ostatniego dnia na oryginalnym GG8 dostawałem spamy.

@[b]Jurgi[/b], nie chwal dnia przed zachodem, bo jeszcze jakaś fala spamu nadejdzie… ;)

@[b]Przemo[/b], jednak będę musiał pomyśleć nad nowym pytankiem. Pewnie tez coś do rymu :)

@[b]Marsjaninzmarsa[/b], tym sposobem można filtrować tematycznie rozmówców, do rozmowy dopuszczając tak naprawdę tylko wybranych ;)

@[b]Makimplantymasz[/b], po co? żeby jeszcze rektorzy się wykładali? ;)

@[b]Marcin[/b], Mirandy nigdy nie miałem, AQQ przed ~3 laty tak, ale nie zauważyłem tej opcji ;)

karlan

można go ograniczać ale zawsze próbują.

Jakub Milczarek

@Marcin Łuniewski – Gdzie jest taka funkcja w AQQ? Czy może masz do tego plugin?

Gość

dobre to ale już to widziałem w innych apkach