Upgrading to Windows 7 - nareszcie przyszło!

Upgrading to Windows 7 - nareszcie przyszło!

Po dwóch miesiącach od złożenia zamówienia w programie aktualizacyjnym HP i po miesiącu od premiery Windowsa 7 w końcu przyszła upragniona paczka z zestawem do upgradu Vista – 7! Cieszę mordę, a radość mą podzielać Oblubienica Ma Narzeczona, której Vista już bokami wychodzić.

Free upgrade Vista to 7 - darmowa aktualizacja Windows Vista do Windows 7

Szczęśliwi ci, którym przysługuje darmowy upgrade z Visty do Siódemki! Niewątpliwym szczęśliwcem, a wręcz farciarzem do sześcianu, jest moja kobitka :) Gdyby jej HP dv5-1210 był dostępny we wszystkich sklepach – mowa o czasie, w którym chciała go kupić – to na darmową aktualizację z Visty do 7 by się nie załapała. Już na początku czerwca ciężko było ten model ustrzelić, bo na rynek wchodziła nowa seria – dv6.

Na trop “naszego” modelu dv5 udało się natrafić w dębickim Vobisie, jednak dosłownie na 5-10 minut (wedle planu) przed złożeniem zamówienia, sklep został zalany i przez najbliższych kilka tygodni był nieczynny! Powódź zastała nas w drogerii, z której prosto do Vobisu pójść chcieliśmy (też w tej galerii i też na parterze). Zainteresowanych relacją, zdjęciami i filmami z zalania centrum handlowego zapraszam do tego wpisu.

Wraz z nastaniem lipca Kobita Ma odpuściła już sobie dv5 i pogodziła się z myślą, że jej nowy super laptop będzie koloru czarnego, a nie srebrnego, jak chciała. Byliśmy akurat na mieście, gdy z jednego z odwiedzonych wcześniej sklepów zadzwonili, że będą mieli HP dv6 o wymaganych przez nas parametrach i że możemy w każdej chwili przyjść, złożyć zamówienie i zostawić zaliczkę. „Spoko, panie, dziś jeszcze postaramy się wpaść”. W kilka godzin później, z parkingu przed blokiem zamierzaliśmy iść prosto do domu, ale jakoś tak z głupia któreś z nas rzuciło, że może w takim niewielkim, nowo otwartym sklepie obok noclegowni samochodów będą mieli tego dv5. Żartowaliśmy sobie, że po zaliczeniu sklepów komputerowych w całym mieście akurat tu, pod nosem będą mieli “naszego” dv5. I wiecie co? Mieli! 30 sztuk…

Razem z obsługą sklepu śmialiśmy się z tych naszych poszukiwań, a w kilka tygodni później znowu zalewaliśmy w tym sklepie, bo… rzutem na taśmę załapaliśmy się na darmową aktualizację z Visty do Windowsa 7 :) Laptopa kupiliśmy 1 lipca, a darmowy upgrade przysługuje tylko tym użytkownikom HP, którzy sprzęt tej firmy z preinstalowaną Vistą zakupili po 26 czerwca. Kilka dni poślizgu, który stał się przyczyną częstego zrzędzenia na pecha, los i dziadostwo sieci dystrybucyjnych, okazało się być dla nas szczęśliwymi :) Kilka stów oszczędności i zero wątpliwości co do legalności Windowsa 7 w wersji OEM.HP obsługę programu aktualizacji z Visty do 7 powierzyła zewnętrznej firmie Arvato. Proces składania zamówienia na darmową Siódemkę należało rozpocząć na stronie HP, która była niejako przedsionkiem do całej przygody. Po sprawdzeniu, czy posiadany model laptopa znajduje się na liście objętych programem, wskazaniu lokalizacji (kraj) i paru innych formalnych pierdołach przekierowywało na stronę Arvato, gdzie odbywało się już najważniejsze.

Numery produktu i seryjne, adres, dane karty kredytowej (jedyna akceptowana forma płatności) i przesłanie dowodu zakupu – to wszystko należało podać na stronach Arvato. Choć sam Windows 7 był za free, to obsługa aktualizacji już kosztowała – 29€ (opłata pobierana była dopiero w momencie realizacji zamówienia, czyli nie wcześniej, niż po premierze systemu). Zamówienie złożyliśmy 22 września, premiera systemu stała się faktem miesiąc później, a paczki rozesłane zostały początkiem listopada i dotrzeć miały szóstego dnia tegoż miesiąca.

Upgrade Windows Vista to Windows 7
Stan zamówienia darmowego upgrade z Vista do 7

Trochę za późno zorientowałem się, że z roztargnienia/gapiostwa (niepotrzebne skreślić) zapomniałem przesłać skan faktury za laptopa. Chodziło o potwierdzenie daty zakupu. Późnym wieczorem uploadowałem JPG-a będącego kopią rachunku, nazajutrz rano na pocztę przyszła informacja o akceptacji dowodu i rozpoczęciu realizacji zamówienia, a działo się to w pierwszym tygodniu listopada, bodajże w piątym i szóstym jego dniu.

I tak w piątek, 20 listopada, na stronie umożliwiającej monitorowanie stanu zamówienia pojawił się numer przesyłki i link do strony firmy kurierskiej DPD. W poniedziałek, 23 listopada, przyszedł mail z załączoną fakturą w PDF, a już następnego dnia do drzwi zadzwonił kurier :)

Upgrade Windows Vista to Windows 7
Pakiet aktualizacyjny od HP: koperta i jej zawartość

Za 29 ojro spodziewałem się ładniejszej oprawy, ale kij im w oko. Grunt, że jest wsio, co do upgradu potrzebne: dwie płytki DVD i książeczka z instrukcją aktualizacji. Książeczka gruba, ale w w 25 językach jest i po naszemu można przeczytać zaledwie trzy strony (z czego jedna zapełniona ledwie do połowy) :) Informacje są banalne i podstawowe – takie na zachętę i dla uświadomienia o najważniejszych kwestiach (zrobieniu backupu na wszelki wypadek czy grzebaniu instalatora w BIOS-ie), bo przez aktualizację poprowadzić ma sam Upgrade Manager.

W weekend planuję popełnić upgrade – możecie spodziewać się relacji z jej przebiegu ;) Na razie to tyle – chciałem tylko podzielić się naszą radością:

  • moją, bo mam nową zabawę i ważny powód dla spędzenia weekendu przed kompem, a przy okazji oznacza to koniec wysłuchiwania narzekań na Vistę
  • Kobiety Mej, bo w końcu uwolni się od Visty na rzecz Windowsa 7, który spodobał się jej u mnie (testowałem)

Temat aktualizacji Visty do Windows 7 zapewne powróci w przyszłym tygodniu :)

Update:
Relacja z przebiegu aktualizacji z Visty do 7

Subskrybcja
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Marcin Łuniewski

Przenieś reklamy Googla na koniec wpisu bo muszę wracać do połowy żeby kliknąć :P

Biter

Niezła promocja, czekam na recenzje. Sam też powoli myślę nad upgrade jako że wkoło same pochwały słyszę w temacie szybkości siódemki…tyle że ja będę musiał już zapłacić za to ;)

Marcin W

To gratulację! Upgrade zrób, bo naprawdę warto

SpeX

Temu ja teraz szukam netbooka z wersji dos/unix. Bo windowsa już mam.

Yanek

was chyba pogięło z tym zachwytem nad Winshitem 7… Przeciez to jeden wielki spyware stworzony do inwigilacji obywateli przez ich rządy :/ Przeczytajcie sobie to:
http://je.pl/j3nj
i koniecznie komentarze :> Jedyna realna laternatywa jest Lunux najlepiej Ubuntu. Najnowsza 10.04 bedzie prawdziwa rewolucja :D

szuman

@[b]Marcin Łuniewski[/b], ja tu rozważam pozbycie się ich, a Ty narzekasz, bo Ci niewygodnie klikać ;) @[b]Biter[/b], zawsze możesz wstrzymać się do momentu upgradu sprzętu i kupić nowy z systemem ;) @[b]Marcin ![/b], pewnie, że warto :) Tylko dla świętego licencyjnego spokoju czekaliśmy z tym do teraz ;) @[b]SpeX[/b], to może poczekaj na netbooka z Chrome OS? Chodzą słuchy, że Google chce wypuścić takowe za grosze (20$ bodajże mają kosztować) + oglądanie reklam. Może by Ci się udało zakombinować ;) Ewentualnie Allegro… @[b]Yanek[/b], Ty tak serio, czy dla jaj bądź sztuki trollingu? Linux od lat zdobywa dekstopy, a Ubuntu to… Czytaj więcej »

SpeX

Z tego co widziałęm obrazki testów Chrome OS u Topy, to mam wrażenie iż na razie zda się on jako alternatywny OS, gdy trzeba coś szybko sprawdzić w necie i nie mamy czasi czekać jak się załaduje klasyczny system.

Na razie chce kupić bez OS, bo XP/7 mam legalną wersję i jak coś po prostu mogę sobie jaj instalować spokojnie mam nadzieje jeszcze przez 3 lata. A wtedy powine wyjść już Win8, ew przejdę wtedy całkowicie na Linux.

Łukasz

do mnie jeszcze nie doszło, a zamówiłem 23 października. Czekam i zaglądam na stronę DPD, ale wyskakuj komunikat, że przesyłki o takim numerze nie ma w ich systemie. Próbowałem wpisać wszystko, co przyszło mi do głowy, czyli numer na stronie arvato oraz wszystkie numery z umowy dotyczące przesyłki. Straciłem nadzieję, że w ten weekend już będę miał Win7.

A autorowi gratuluję i z zaciekawieniem przeczytam sprawozdanie z aktualizacji (może mi się przydać)

:)

Beny

Łukasz, wpisujesz prawdopodobnie numer zamówienia który otrzymałeś od Arvato, numer przesyłki dostaniesz dopiero jak wyślą Twoją paczkę i będzie on widoczny na stronie sprawdzania statusu, dopiero ten numer umożliwi Ci śledzenie przesyłki na stronie DPD. Ja na swoja czekam od premiery a zamówienie złożyłem w sierpniu, najlepsze jest to że podali najpierw przybliżony termin na 6 listopada, potem na “początek listopada” a moje zamówienie w dalszym ciągu nie zostało zrealizowane a mamy już koniec miesiąca! Wczoraj dopiero coś drgnęło i zmienili mój przybliżony termin wysyłki UWAGA na: 27 SIERPNIA 2009. Kpina!

szuman

@[b]SpeX[/b], bardziej miałem na myśli zakup sprzętu z Chrome OS i próbę zainstalowania na tym Windows ;)

@[b]Łukasz[/b], na [url=http://www.dpd.com.pl/subpage.asp?ID_kat=3&ID=33&Mark=18]stronie DPD[/url] pod formularzem jest informacja, że przesyłki międzynarodowe trafiają do systemu monitorowania dopiero wtedy, gdy znajdą się w kraju adresata ;) Ja swojej nawet nie sprawdzałem, bo przesyłka przyszła dzień wcześniej, niż było podane w fakturze :)

@[b]Beny[/b], a wysłałeś dowód zakupu? Bo bez tego nie wyślą – muszą mieć potwierdzenie, że kupiłeś po 26 czerwca.

Beny

Jasne że wysłałem, zrobiłem to zaraz po rejestracji, po tygodniu mniej więcej zaakceptowali ją i wtedy właśnie pojawiła się pierwsza przybliżona data na 6 listopada.

emil

Beny zadzwoń pod 0 801 800 235 (ze stacjonarnego) jest to numer infolinii do HP do działu systemów operacyjnych i oprogramowania. Niedawno kupiłem notebooka i ten numer dali mi w sklepie abym mógł się dowiadywać w sprawie aktualizacji do Windows 7. Też czekam ale moja paczka jest już w drodze i czas nagle strasznie zaczął mi się dłużyć ;-)

Beny

Póki co napisałem jeszcze maila do HP, i poczekam do jutra, zobaczę może coś się ruszy aczkolwiek wątpię. Jeśli nic z tego nie będzie to zadzwonię…

Blog Szumana

No i oto, psze Państwa, jest obiecany wpis o upgrade Visty do najnowszego dziecka Microsoftu – systemu Windows 7. Niezorientowanych szybciutko wprowadzę w temat: na wakacjach Narzeczona ma Oblubienica kupiła sobie laptopa HP z preinstalowaną Vistą. Zakupu

Beny

Okazało się że nie musiałem dzwonić do HP bo.. zadzwonili sami! Była to ich odpowiedź na maila, Pani grzecznie spytała czy otrzymałem przesyłkę, zgodnie z prawdą odpowiedziałem że nie. Pani odpowiedziała że postara się coś z tym fantem zrobić, no i nie wiem czy coś zrobiła czy to zbieg okoliczności ale w poniedziałek pobrano ode mnie pieniążki, we wtorek pojawił się numer śledzenia przesyłki a dzisiaj otrzymałem mailem fakturkę. Mam nadzieję że do piątku będę już mieć swoją 7! ;)

szuman

@[b]Beny[/b], gratulacje moje :) Stawiałbym, że przyjdzie dzisiaj, bo scenariusz bardzo przypomina mi ten z mojego zamówienia. Ale okaże się, na moje oko przed weekendem powinno przyjść :)