Kazzam – Fruity Loops’a wirtuoz

Dajcie mi takie bity, a z chęcią powrócę z muzycznej emerytury!!! Takie bity gościu trzaska, i to w wykpiwanym przez wielu pro-gnojków kombajnie Fruity Loops. To wiecie już, gimbusy, że nie różdżka ważna, ale czarodziej? To, co Kazzam w FL-u wyprawia jest niezbitym dowodem na to, że wystarczy łeb, wyobraźnia i ten amatorski program, by ciachać bity, za które wielu dałoby się pokroić!

Kazzam Beat Tape vol.1

Klepnąć bit na gotowych, fajnych loopach, to nie taka znowu filozofia. Zgoła inną kwestią jest sposób klepnięcia; można zrobić suche bum bum cyk cyk (parę takich sam zrobiłem), a można też zrobić tłusty wyjebywacz z butów, jakie robi Kaazam. Szacunek, chłopie, mam nadzieję, że to kiedyś przeczytasz!Swego czasu duże WOW w sprawie Fruity Loopsa zrobił warszawski Fenomen, którego płyta „Efekt” została w całości nagrana na bitach stworzonych właśnie w Fruity Loops. Program stosunkowo prosty, ale – za sprawą stale rosnącej kupy filtrów, wtyczek i sampli – o nieograniczonych chyba możliwościach.

Kazzam Beat Tape vol.2

Fruity Loopsa można szybko zrozumieć i niemal od zaraz tworzyć na nim kompletne utwory, a już kwestią doświadczenia i nabytych umiejętności jest ich końcowe brzmienie. Jeśli chodzi o Kaazama, to jego biciwa od A do Z bardzo mi się podobają. Począwszy od wyboru pętli, przez sposób ich cięcia, na bębnach skończywszy. Bardzo w moim guście, stąd może takie moje zajaranie :)

Kazzam – “Art Of Sampling”, czyli pełna historia narodzin jednego bitu :)

Youtube kryje w sobie jeszcze więcej filmików z produkcjami Kazzama, więc zainteresowanych jego twórczością odsyłam tam. Aha, link do majspejsowego profilu Kazzama.

Subskrybcja
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Marcin W

Sam kiedyś bawiłem się we Fruity Loops. Również uważam, że ktoś, kto twierdzi, że w tym programie nie da się zrobić profesjonalnie brzmiącego utworu, jest idiotą.

Wystarczą dobre sample, doświadczenie, i wiedza o co chodzi w tym całym masteringu itp.

Szmayger

Warto też dodać, że na FL Studio poza wymienionym Fenomenem bity do swoich pierwszych płyt klepał również O.S.T.R. i Rahim;)

bnm

Amatorska to jest ta opinia, a nie FL