Gadu-Gadu: nowy filtr antyspamowy

A to mnie dziś giegie przyjemnie zaskoczyło :)
Gadu-Gadu antyspam
Wreszcie coś zrobili z tymi debilnymi spamami od nieznajomych – najczęściej w stylu:

Cześć, jestem Kasia :):D:* kliknij, pierdnij i zgarnij tyle stówek, ile chcesz, busiolki :*:*

Pozornie niepozorny filtr, jednak na dłuższą metę winien skutecznie zniechęcić spamujące Anie, Madzie i inne trolki, perfidnie wyłudzające ludzkie hajsy. Pewnie zacznie się teraz debata nad nowym filtrem, a w debacie tej posypie się multum innych pomysłów na walkę z wprostytutkającymi wiadomościami od nieznajomych. Osobiście wolałbym wogle nie otrzymywać żadnych takich – nawet przepuszczonych przez ów filtr – wiadomości. Bo choć część treści wycięta, to jednak nowe, dupę zawracające okienko, nadal wyskakuje.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż gadugadowi spamerzy zaprzestaną swojej działalności. Wydaje się to być kwestią czasu, bowiem wartość rozsyłanych przez nich spamów właśnie spadła do poziomu wartości śmiecia. Brawo, załogo GG! W końcu coś sensownego dla ludu.

Cóż, raz do roku, to i kura zapieje.

Subskrybcja
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Mrt

Trochę im to zajęło, ale i tak nieźle że się tym w ogóle zajęli.

SpeX

Innym wyjściem jest zmienić klient GG na jakiś z dodatkowymi antyspamowymi pluginami.

Niestety prawda jest taka puki nie pojawi się jakiś godny konkurent dla sieci GG, to GGN będzie patrzyć na “klientów” jedynie jako zło które musi oglądać ich reklamy.

I niestety na razie żaden AQQ, Tlen czy Jabber nie jest w stanie tego rynku zmienić.

Ale jest szansa, i to od najdziwniejszej strony polskiej sieci. I czegoś takiego nikt się raczej nie spodziewał. Gdyż najprawdopodobniej NK chce wypuścić swój komunikator oparty na XMPP.

szuman

@[b]Mrt[/b], chyba wszyscy zdziwieni :)

@[b]SpeX[/b], rzeczywiście nie ma żadnego poważnego konkurenta, który na naszym rodzimym podwórku komunikatorów mógłby skutecznie powalczyć z GGN. Nasza klasa? Spore szanse, ale GG zawsze będzie miało tę przewagę, że jest obowiązkowe dla każdego. Inne mogą być mniej lub bardziej popularne, ale zrezygnować z gadu, to niemal jak wywalić kartę sieciową ;)

SpeX

NK_komunikator też nic nie zdziała jak będzie zamknięty na jedną swoją sieć. Ale jeśli będzie jak AQQ oprócz swojego ijda obsługiwał też przynajmniej GG (jeszcze lepiej jak by i Tlena i w pełni Jabbera) to wraz z popularnością NK jest w stanie zagrozić GGN.

Wystarczy iż NK ładnie wypromuje go u swoich użytkowników, szczególnie młodzieży i wychowa sobie “klientów” jak GG przez ten czas.

Nawet ja bym się mógł przesiąść na taki komunikator pod jednym warunkiem. Grupy kontaktów musi mieć jako zakładki jak w b.starym GG, a nie jako rozwijane listy

szuman

Wiesz, moim zdaniem nawet ma niewielkie szanse zdominować GG. Może pokonać Tlena, który i tak spory kawałek komunikacyjnego tortu zdobył, ale nie sądzę, aby udało się zdetronizować protokół GG.

SpeX

To prawda iż jak na razie nikt nie ma szans zdominować pGG. PL jest chyba jednym z nielicznym rynków gdzie jest jakiś monopol danej sieci. Wątpię by w takich stanach wśród Jabbera/AIM/ICQ/itp znalazł byś jakiegoś monopolistę na wzór GG. Na polskim rynku sukcesem będzie już zaistnienie jakieś programu który przełamie monopol programy GG i pozwoli szerszej grupie odbiorców zauważyć iż jest jeszcze coś innego oprócz GG. Z czasem ludzie zauważą zalety innych protokołów (mniejsza awaryjność) i powoli monopol będzie zmniejszany. A gdzie widziałeś jakieś wyniki rynku komunikatorów w PL? PS. Przeniósł byś “BBCode format dozwolony” w inne miejsce np pod… Czytaj więcej »

Sasni

Kroczek do przodu ale jeszcze nie to co by się chciało. Jedyny miarodajny chyba sposób to blokowanie do skutku. Łańcuszki doprowadzają mnie do białej gorączki więc tempie to jak się da!

To NK ma swój komunikator?

A co do GG to komunikator ten wrasta już w kulturę. Mawia się: Będziesz na GG? Pogadamy na GG, prześlę ci na GG. Gadu-gadu tak bardzo jest powszechny, że te dwa słowa = Komunikator. To tak samo jak na Rower mówi się rower zamiast bicykl, choć poprawną jest ta druga forma.

grzybu

Pomysł, bardzo dobry. Skończą się łańcuszki i wszelkiego rodzaju spam.
@Spex Nie słyszałem o NK_komunikatorze. To pewnie dlatego, że rzadko odwiedzam naszą klasę.

Ja właśnie skończyłem przesiadkę z GG na AQQ. Stało się tak, bo nie mogę się połączyć z serwerem i w ogóle nie można korzystać z komunikatora.jedyny plus tego to chyba tylko brak reklam.

SpeX

@Sasni, @grzybu ad NK_komunikator – nie na razie NK szuka programistę z znajomością XMPP i Jabbera. Tak więc możliwe iż coś się urodzi.

http://nasza-klasa.pl/career#34

grzybu

A, wiec komunikator nie jest jeszcze nawet w fazie testów, tylko dopiero obietnic. No to zobaczymy, co z tego będzie… ;)

SpeX

Ja bym to na razie stwierdził iż na etapie planów, gdyż jeszcze nigdzie nikt z NK nie obiecywał swojego komunikatora.

Blog Szumana

GG uruchomiło fltr antyspamowy. I co? Prawdę mówiąc, czegoś takiego można było się spodziewać :) Sprytne obejście filtru:wiadomość bez linkówlink w opisiewiadomość socjotechnicznym klasykiem :) Bardzo proste i nie ukrywam, że może być skuteczne – właśni

Blog Sasniego

Pisałem już kiedyś o spamie na GG od tamtego czasu moje podejście do łańcuszków, reklam, super promocji z dupy wziętych nie zmieniło się ani trochę. Dalej jestem wrogiem wszelkiego typu rozsyłania badziewia bo Bogu ducha winnego ludziom. Pech chciał, że n

RafVanRuuT

AQQ jest świetnym konkurentem GG. Ja używam od 2 lat i uważam że jest lepsze od klasycznego GG

SpeX

Szczerze powiedziawszy, ciekawie zapowiada się nowy Tlen. Szczególnie pod tym względem iż ma być przepisany na nowy by być lżejszym, jak i otwarty na połączenia s2s w sieci jabber :>

Tak, więc teraz praktycznie wszystkie polskie sieci ( i zagraniczne) od Tlema, aqq, jabbera i gtalka) będą kompatybilne. I tylko gg będzie siedzieć samo :(