Od tolerancji do homofobii

Nie chciałem, by do tego doszło, naprawdę! Z natury jestem tolerancyjny, przez co nawet w czasach, gdy dopiero niemrawo zaczynano w mediach przebąkiwać o tolerancji wobec gejów i lesbijek, we mnie już płonął ogień zrozumienia dla nich. Bo ja naprawdę tolerancyjny być, ale też we krwi mieć taka cecha, że moje poglądy zmienne, jeśli ktoś mnie swym nachalstwem wkurwić.

Znacie zapewne tę zasadę, że im bardziej ktoś Ixowi się narzuca, tym serdeczniej Ix ma go dość. I właśnie ta zasada na mnie zadziałała – w kwestii pedałów i lesb. Rozumiałem ich, nie potępiałem, gotów byłem stanąć w ich obronie, gdyby jakiś nietolerancyjny prymityw dokuczał im bardzo. Ale przegięli, tymi marszami, i to konkretnie!!! Ot, ujebali sobie w głowach rzecz taką, że jak połażą tęczową bandą po mieście i zdominują na chwilę media, to ludzie otworzą na nich serca, przygarną i po dupciach poklepią.

Ja naprawdę byłem za tym, aby mogli żyć w spokoju nie nękani i nie dyskryminowani ze względu na swe mniejszościowe skłonności. Ale jak mi takie tęczowe bractwo cyklicznie ze swoimi wyimaginowanymi problemami do świadomości włazi, to nie ma bata, żeby jasny penis mnie nie strzelił!!! Tak samo z resztą cierpliwość moja kończy się do tych nierobów ze związków zawodowych i do tych pseudożebraków, co to siedząc cały dzień na bruku dniówkę trzycyfrową bez przecinka robią. Won, do jasnej dupy!!! I podatki płacić!!! I bez pierdolenia, że nie ma skąd pomocy, bo schroniska są, tam papu i spać dadzą, a i kieszonkowe do kiermany wpadnie. A najlepiej, to do roboty. Dość widziałem bidnych cyganek, co to dzieci po dupach prały, żeby płakały i robiły za chore.

Do tematu… Geje i lesbijki, tzw. mniejszości. Gdybym był tego rodzaju mniejszością, to:

  • po pierwsze nie robiłbym marszami takiego obciachu sobie i innym mi podobnym
  • po drugie wstydziłbym się za tych, co wystrojeni w cudaczne wdzianka pomykają ulicami, manifestując w sumie nie wiem co
  • a po trzecie byłbym na nich mega wściekły, że przyczyniają się do istnienia takiego pożałowania godnego stereotypu homoseksualisty

Wiele jestem w stanie zrozumieć, a i dystans do świata mam. Ale, szanowne lesby i szanowni geje, marszami nic nie zdziałacie na swoją korzyść! Te marsze szkodzą Wam i cierpliwości osób postronnych. Jak do tej pory byliście mi obojętni, tak dziś szlag mnie trafia na samą myśl o takich kolektywach łażących ulicami miast w paradach i beczących nad swoim losem. O co Wam chodzi? Ogarnijcie się wreszcie, bo jeszcze kilka takich parad, a ludzie nie wytrzymają i urządzą wam takie prześladowanie, o jakim się wam nie śniło! Te marsze zamiast walczyć o tolerancję, skutecznie ją zwalczają. I w tym miejscu wyrazy uznania dla ruskich za rozsądek i zdecydowanie (rozgonili ichniejszą paradę). Trza wam ochrony policji, bo sami się o wpitol prosicie, a ta wasza ochrona kosztuje nas, podatników. Kto zezwolenia na parady wydaje, niech z własnej kieszeni płaci za obstawę!

Chcąc nie chcąc stałem się homofobem – ale tylko w odniesieniu do tych homo krzykaczy. Niech se robią dalej pod publiczkę te swoje parady i dalej wkurwiają ludzi, ale później niech się nie dziwią, że hetero pięści same zaciskają się na ich widok. Normalni geje i normalne lesbijki (osobiście znam takich) nikogo sobie odmiennego nie zmuszają do podziwiania własnych erotycznych wyczynów. I szanuję tych nie afiszujących się tak, jak szanuję każdego innego człowieka bez względu na zgodność jego przekonań z moimi. Oczywiście pod warunkiem, że nie próbuje mi niczego swojego narzucać.

Subskrybcja
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
PrzemCio

Dokładnie!

Krzysiek

Masz całkowitą rację. Dlaczego miałoby mnie interesować czyjeś życie seksualne? Ale jeśli mi ten ktoś je narzuca… No chyba można się zdenerwować.

I te wszystkie Kampanie Na rzecz homofobii wspierają właśnie homofobię.

Jakub Milczarek

100% racji – i co ciekawe nie było nawet tak ostro napisane jak zastrzegałeś na wstępie! Ja też uważam, że to co się dzieje pod hasłem nauki tolerancji, już niedługo odwróci się dokładnie przeciw “działaczom”. Tak jak Ty znam bardzo wielu gejów (lesbijek akurat nie), którzy bardzo źle wyrażają się o przebierankach, marszach, akcjach itd… Oni sami dzielą się w ten sposób na “homoseksualistów” i “cioty”. Zawsze jak ktoś mnie przekonuje do idei tych marszów i manifestacji tolerancji, to pytam: czy ja też mam wyjść na ulice i manifestować swoje preferencje seksualne – np. to że wg mnie kobiety wyglądają… Czytaj więcej »

marsjaninzmarsa

Dokładnie, całkowicie się zgadzam…
I sorry że wszedłem, mimo że niby za młody jestem, ale mnie też szlag trafia kiedy trafiam na coś takiego!

To tyle ode mnie ;)

szuman

@[b]Jakub Milczarek[/b], na początku było trochę mocniej, dlatego dałem +18. Przed opublikowaniem przeczytałem jeszcze raz,w całości i stało się “edit” ;) Zmieniam otrzeżenie

@[b]Marsjaninzmarsa[/b], spooko, +18 odnosiło się do pierwszej wersji tego wpisu (już zmienione) :) Z resztą i tak nie sprawdzam dowodów ;)

krzychu81

Osobiście nie mam nic ani przeciwko gejom, ani przeciwko lesbijkom (no, może poza tym, że jak słyszę, że chcą adoptować dzieci, to mnie szlag trafia!), ale zgodzę się z moim imiennikiem Krzyśkiem, że paradoksalnie wszystkie te akcje przeciwko homofobii tak na prawdę zamiast niszczyć jeszcze potęgują w ludziach tego typu negatywne uczucia.

Ja to zawsze porównuję do sytuacji z… Żydami. Im więcej przedstawiciele “narodu wybranego” się skarżą, im więcej jęczą i narzekają, jak to wszyscy dookoła są antysemitami, tym bardziej mnie to wkurwia i tym większą niechęć do nich czuję. A rasistę się nie uważam.

Marcin Łuniewski

Po tytule już przeczuwałem, ale jak przeczytałem o związkowcach to już wiem – mamy wyjątkowo zbieżne poglądy w tej materii :D

marsjaninzmarsa

Patrząc na te komentarze nie zdziwiłbym się, gdyby nagle się okazało że 95% Polaków tak twierdzi, tylko większość boi się to wypowiedzieć publicznie bo są “mniejszością” i w ogóle nie mają prawa tak twierdzić ;)

I zapomniałbym dodać to, o czym napisał @krzychu81 – w ogóle nie powinna być dopuszczona adopcja dzieci przez pary homoseksualne! Chyba nie muszę mówić, dlaczego, ale jakby jednak ktoś chciał to usłyszeć to dajcie znać w komentarzach, odpowiem a może i coś o tym na blogu skrobnę… ;)

hultaj

@szuman Ciekawi mnie ile takich wypraw gejoskich było po twoim mieście? 0? oh… Jedynie w telewizji widziałeś, więc jak ci się to nie podoba przełącz kanał. Skoro palacze fajek na ulicy mnie trują, musze wdychać ten obrzydliwy dym, szkodzić swojemu zdrowiu To równie dobrze homoseksulaiści mają prawo do takich wystąpień, tym bardziej że te wystąpieniu są mniej(o ile wogóle) szkodliwe dla ludzi. Hm gdyby tak to sprawdzić, sądze że mneij niż 1% homoseksualistów chodzi na takie Przedstawienia. Jaki wniosek? Jesteś idiotą. Oceniasz homoseksualistów na podstawie 1% homusów, i to TYLKO tych “najgorszych” homusów(którzy chodzą na parady). Ale pomimo to nie… Czytaj więcej »

Ola Bochenek

Wiesz Szuman, ostatnio gadałam z koleżanką, mówiła, że w Chicago też takie parady robią. Spytałam czy też to wygląda podobnie jak u nas, powiedziała, że nie, że u nich te parady są na zasadzie święta homoseksualistów, którzy hucznie bawią się w najlepsze na ulicy w stringach itp i nikt im raczej nie przeszkadza, Ci nasi podejrzewam, że dążą do tego samego, ale masz rację, że to wkurwia… Mi osobiście w ogóle nie przeszkadzają, ale lepiej żeby w domu siedzieli, bo to co robią jest dla mnie żałosne… To tak jak ja jako rasowa indywidualistka miałabym manifestować na ulicy o uznanie…… Czytaj więcej »

krzychu81

@hultaj “Przeczysz sam sobie. Najpierw piszesz że nic nie masz, że mają prawo do normalnego życia a później piszesz czego im nie wolno (mało tego, nie podajesz argumentu dlaczego..).” Po pierwsze, nigdzie nie napisałem, że “mają prawo do normalnego życia”! Po drugie, nie napisałem również, że “nie wolno” im adoptować dzieci. Napisałem, że jak o czymś takim słyszę, to trafia mnie szlag = nie podoba mi się to. A dlaczego? Bo adoptując dziecko decydują za niego o jego przyszłości. Ktoś powie, że “normalni” rodzice adoptujący dziecko także decydują o jego przyszłości. Zgoda, tylko, że w ich wypadku taki syn czy… Czytaj więcej »

krzychu81

I jeszcze dwie sprawy: 1) to, co napisałeś o Żydach jest właśnie tym, co najbardziej mnie w ich przypadku wkurza. Gdybym napisał Polacy “ciągle się skarżą, jęczą i narzekają” byłoby OK. Gdybym napisał Szwedzi “ciągle się skarżą, jęczą i narzekają” też byłoby OK. Gdybym napisał Japończycy “ciągle się skarżą, jęczą i narzekają” byłoby OK. Ale że napisałem tak o Żydach, to ty już uznałeś to za rasizm… A może uznałeś za rasizm fakt, iż napisałem, że “czuję do nich niechęć”? Śmiech na sali! 2) Wszyscy powyżej podpisują się pod swoimi komentarzami. Jeśli nie imieniem i nazwiskiem, to przynajmniej ksywką (ale… Czytaj więcej »

szuman

@[b]Hultaj[/b]:
[quote]Jaki wniosek? Jesteś idiotą.[/quote]
Sam jesteś idiotą – nie potrafisz czytać ze zrozumeniem, a plujesz się jak szczerbaty.

Czytaj mój wpis tak długo, aż załapiesz, o co w nim chodzi, do kogo żywię taką niechęć i dlaczego. I zwróć uwagę na przewrotność.

Co do palaczy, to zły przykład podałeś. Nie stawiaj znaku równości między tęczowymi paradami a palaczem. A jeśli już, to paradę homo porównuj nie do pojedynczych palących przechodniów, a do parady palaczy: takiej, w której wszyscy lezą w procesji z zapalonymi szlugami, namiętnie zaciągają się dymem, manifestując swój nikotynizm. Wierzę, że pozostałbyś wobec takiego widoku całkowicie obojętny.

Rafał

To, że obecnie homoseksualizm nie jest traktowany jako choroba nie oznacza, że jest to coś normalnego. Żadna para homoseksualna, o ile mi wiadomo, nie spłodziła dziecka (może o czymś nie wiem). Dla mnie to główny powód, dla którego nie czas by dzieci wychowywali. Z drugiej strony nie mam nic przeciwko by gej/lesbijka uczyło moje dziecko w szkole. Może kiedyś będzie inaczej (będą panowały inne obyczaje w życiu społecznym w Polsce), ale póki co jest tak jak jest tzn. grupa osób zaangażowanych chce organizować parady, są tacy którzy są paradom przeciwni i tacy którzy są im przychylni (są pewnie i tacy… Czytaj więcej »

Krzysiek

@ hultaj

Jeśli chodzi o narzucanie rozmowy na przystanku, to po to istnieją tzw. dobre obyczaje, abym narzucając ci swoją rozmowę nie przeklinał i nie poruszał pewnych tematów. Z papierosami – podobnie.

Zaś co do pytania: “A czy ktoś ci coś narzuca?”
To TAK. Niekoniecznie mi, ale w ogóle. Na przykład bywały próby przemycenia kwestii homoseksualizmu do programów szkolnych.
Poza tym, paradenmarsze, koming auty, różna publicystyczna działalność – to rzeczy które daleko wykraczają choćby poza szerzenie “tolerancji”, niebezpiecznie dotykając nachalnego pchania siew moją uwagę, narzucania poglądów i pogardy dla tych, co poglądy mają inne.
Może wkurzać.

Lilianna

To prawda co tutaj piszesz.Na początku też nie miałam nic przeciwko gekom/lezbijką.Jednakże kiedy owa mniejszość narodowa zaczęła narzucać ludzią swoje poglądy,organizować marsze równości itp.to moją niechęć do owych osób wzrosła i ciągle jej przybywa.Obecnie powiedzenie czegokolwiek nieprzychylnego pod adresem homo(o na przykład nazwanie go “homo”) może skończyć się dla mnie sądem.Ale jeśli takie delikwent nazwie mnie “głupią heterą” to wszystko jest okey prawda? Nie,nic nie jest okey!Mam dość wmawiana ludziom na siłę,że to oni są tymi “normalnymi”,że są ciągle napiętnowanie itp. Akcje przeciwko homofobii powodują tylko większą niechęć społeczeństwa to tych osób.Mam nadzieję,że wkrótce szlag ich wszystkich trafi i przestaną… Czytaj więcej »

69moles.yggdrasil.pl
Mrt

moje kilka słów na Twoje kilka słów – http://www.szuman.eu/archives/518-Od_tolerancji_do_homofobii.html

Mrt
szuman

@[b]Mrt[/b], na Twoją ripostę odpowiedziałem w komentarzu pod nią :) W tym temacie już nikt mi nie przegada, naprawdę. Jeśli zdanie zmienię to jedynie pod wpływem podobnych bodźców, jakie do tej pory oddziaływały.

SpeX

@[b]Mrt[/b], at sprawy techniczne.
Czemu nie wysłałaś trackback? A może pod tym względem WP i s9y są nie kompatybilne?

szuman

@[b]SpeX[/b], odnośnie trackbacków, to kompatybilność między systemai jest w jak najlepszym porządku :) tylko u mnie się ślady nie wyświetlają, bo już wiek temu wywaliłem tę funkcję z szablonu i do tej pory nie znalazłem okazji, by ją przywrócić. musze to ogarnąć, jak się mi się będzie nudzić :)

SpeX

Mi jak się nudzi to próbuję podpiąć Jabbera pod WP by zrobić coś ala jogger:D
Ale by popracować nad skórką to też mi się nie chce :(

A może jednak się przesiądziesz i sam na WP? Chyba jako jeden z ostatnich zostałeś na s9y. Nawet Costa którego odbierałem jako promotora tego systemu w Polsce już zmienił silnik.

szuman

Ale po co zmieniać, skoro działa? Bo ktoś zmienił? Ale mnie się dobrze pisze, wszystko działa, gra i buczy, więc po kiego dokładać sobie roboty? :) Może kiedyś, ale póki co mam miliardy innych, tysiąckroć ważniejszych spraw na głowie, niż przesiadka na WP. S9y zostaje, a i bez trackbacków też jakoś żyję ;)

Jola

Uwazam ze masz absolutna racje dodajac ten artykuł. Popieram cie

elbi

I tak po “nastu” komentarzach do wpisu zmienia się sens komentarzy ;-)
Widzę, że tu “mecz do jednej bramki”, małe porównanie tej dyskusji to dawno temu odbywających się marszów feministek na końcu XVIII wieku. Gdyby nie tamte marsze, manifestacje czy inne wydarzenia mające na celu przybliżenie “problemu” kobiet – to co by było dziś? Nie wszyscy to akceptują, ale właśnie dlatego jesteśmy tacy różni.

szuman

@[b]Elbi[/b], brrr, feministki ;) im też miałbym co wygarnąć, ale póki co cisza. Jak się wyświetlą, to pewnie też coś pod ich adresem skrobnę – a co :)

Co by było dziś? Byłby święty spokój. A tak to włażą obyczajom na głowy raz jedni, raz drudzy ;)

elbi

– “święty spokój” – to jest szowinistyczne i raczej nie ma nic wspólnego z tolerancją, którą niektórzy tutaj się chwalą.
Każda skrajność jest według mnie niebezpieczna, ale zyskują na tym “zwykli” ludzie, organizację stowarzyszenia czy też ruchy społeczne.
Z jakiś powodów każdy ma swoje poglądy i trudno, bardzo trudno je zmienić – jezeli ktoś ma taką potrzebę – ja nie mam ;-)

www.krzychu81.pl
marsjaninzmarsa

Feministki to też ciekawe zjawisko – walczą o prawa “kobiet”, z tym, że nie znam ani jednej kobiety, która byłaby feministką, albo chociaż popierałaby więcej niż połowę ich postulatów…
Parytety, wydłużenie wieku emerytalnego kobiet… idiotyzm… ;)

Mariola

Daje do myślenia

kasia

Ja nie jestem za feministkami, skoro są takie mądre to czemu nie pojda do kopalni pracować ?

Jacek

W dzisiejszych czasach nie ma miejsc na homofobię. Musimy żyć w zgodzie z innymi i uczyć tego nasze dzieci.