Zamiast kuratora proponuję bombę

PZPNCyrk nadętych grubasów powraca w kolejnej odsłonie przedstawienia pt. PZPN (Panowie Załatwmy Pomiędzy Nami). PZPN w znaczeniu: Polski Związek Piłki Nożnej ma kuratora. Żadna ci nowość, bo to nie pierwszy raz. Doświadczenie w materii uzdrawiania polskiej piłki z korupcji mamy i teraz z łatwością możemy przewidywać, co się stanie. Kurator sobie pobędzie, minister sportu zostanie odwołany, ktoś pójdzie siedzieć, a ktoś zbierze laury za uratowanie honoru polskiej piłki i utrzymanie przywilejów naszych w świecie piłki kopanej. UEFY, FIFY i inne związki odgrażają się, że wywalą nas z Mundialu 2010, że odbiorą Euro 2012 i strzelą focha takiego, że nawet kadra Bońków z transportem wódki nie pomoże.
Tu kurator sprawy nie rozwiąże, o nie. Tu by trzeba zdetonować solidnych parametrów bombę i na gruzach Panowie Załatwmy Pomiędzy Nami wybudować nowy twór definiujący polski futbol. Ten teatrzyk istnieć nie może, bo jest TANDETNY. Oni myślą, że robią dobrze, a robią źle, bo nie myślą. Dobra bomba, bum i po kłopotach:

  • zero stresu związanego z organizacją Euro 2012
  • koniec żenujących występów naszych klubów w pucharach
  • koniec utyskiwań, że Beenhakker drogi i nic nie robi
  • dla Beenhakkera możliwość pracy bez akompaniamentu kłapania Laty, Bońka i Tomaszewskiego
  • dla nas, kibiców, okazja do zwrócenia wzroku na inne widowiskowe dyscypliny sportowe

3… 2… 1… 0… BUUUM!
A będzie zapewne tak: jakiś Boniek lub Beenhakker pociągnie za swoje sznurki (a może zrobią to wespół) i z dumą w mediach obwieszczą, że ugłaskali Platinich i innych globalnych decydentów, ratując tym samym twarz polskiej piłki. A ja pytam: jaką twarz, skoro ciągle są to maski? Prawdziwej twarzy nie ma od kilku pokoleń. Są maski, jest teatr, są skróty spektakli w wiadomościach, jest wąska widownia konsumująca te przedstawienia i jest masa ludzi, którym po prostu rzygać się tym wszystkim chce…

Subskrybcja
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Włodek

Całkowicie się zgadzam z tym wpisem! Nawet nie mam pomysłu na naprawę tej chorej sytuacji. Po prostu to dramat naszej piłki, naszego sportu. Dobrze minister zrobił. Szkoda, że tak późno się za to biorą. Przypomnę, że za PiS też próbowano coś z tym robić, ale zaraz podniosła się wrzawa, że niedemokratyczne, że UEFA nas zawiesi itd. Cóż ministra za PiS zamknęli, może ten z PO rozwiąże tą sytuację. Zrezygnowałem jako kibic z chodzenia na mecze tzw ekstraklasy przeszło 15 lat temu. Po prostu miałem już dość zaaranżowanych meczy, albo kopaniny na środku boiska bez składu i układu. W zamian jeździłem… Czytaj więcej »

Jagbyś

Zgadzam się! Zastanawia mnie co mogą wiedzieć takie osoby właśnie jak Boniek? Przecież był on piłkarzem i jego zadaniem było kopanie piłki i nie myślenie o niczym innym. Czy w Polsce na wysokie stanowiska menedżerskie nie ma osób kompetentnych znających się na papierkowej robocie? Przecież do tego ludziom z PZPN nie jest potrzebna umiejętność kopania piłki. To tak jakby teraz na najwyższym stołku zasiadł sobie w FIFA Zine dine Zidane, bo sobie na to zasłużył.
Do dupy z Polską piłką nożna, nie wiem w ogóle czemu nam Europa zaufała z tym całym Euro 2012.

ALEX

Przez tych patałachów mogą odwołać mecze “derbowe” naszej reprezentacji… :[ A i niech nawet Zbyszek sie też nie pcha na miejsce prezesa PZPN… bo znów będzie to samo niestety wg. mnie :x

szuman

[b]Włodek[/b], niestety takie czasy nastały i niestety, przyczna ta sama, co winnych miejscach, gdzie panuje syf: kasa, kasa, kasa. Jeśli chodzi o frekwencję na stadionach, to nie jest to wina korupcji i układów, ale tego, co się dzieje na trybunach. Ludzie nie chcą chodzić na mecze z wielu powodów. Ale popatrz na Lech Poznań: – po 1) ma fantastycznych kibiców – po 2) zarząd klubu zauważył potencjał tkwiący w kibiach – po 3) zarząd klubu zamiast zwalczać szalikowców, poszedł z nimi na układ: wspieramy waszą kibicowską działalność na okreśłonych warunkach po 4) zarząd klubu ramię w ramię z szalikowcami zrobił… Czytaj więcej »

SpeX

Jak jechałem dziś na uczelnie to w RMF FM podali iż ultimatum FIFY powstało pod naciskiem PZPNu.

szuman

Kto tak powiedział?

SpeX
Włodek

Panowie, a jak skomentujecie to co się stało ostatnio w PZPN? Miała być rewolucja, a wyszło jak zwykle!

Żuku

czy to się nigdy nie skonczy? Popieram pomysł z bomba bo chyba tylko rozwalenie tej instytucji może przynieśc zmiany na plus ;/ w Rosji sie dało ale u nas premier nie mam jaj i sie boi cokolwie zrobic i dlatego jest to co jest ;/