Będzie III Wojna Światowa, bo… w Dębicy ratusz

kawałek dębickiego ratusza

Jest taka dziwna przypadłość: jeśli w Dębicy zostanie wybudowany ratusz, to w niedługim czasie zostaje zniszczony przez wojnę. Tak było przy okazji dwóch pierwszych wojen: wybudowano ratusz, to spłonął podczas I Wojny Światowej. Po zakończeniu wojny zaczęto go odbudowywać i gdy to w końcu uczyniono, wybuchła II Wojna Światowa. Od jej zakończenia w Dębicy ratusza nie było, toteż i na świecie panował jaki taki pokój. W tym czasie rolę siedziby Urzędu Miasta pełnił budynek niegdysiejszego hotelu Lipsk; taki duży, azbestowy kolos w NRD-owskim stylu. Przy okazji rozpoczynania budowy ratusza#3 ktoś sobie przypomniał o tym, jak wielki wpływ na pokój na świecie ma fakt posiadania przez Dębicę ratusza. Ratusz wybudowano i oddano do użytku latem 2006 roku.
Nostradamus wykminił, że trzeciej wojny można się podziewać wkrótce po tym, jak w wielkim mocarstwie runą dwie wieże (WTC w NY?). Wieże runęły, ale o żadnej międzynarodowej wojnie nie było mowy, bo dębickiego ratusza nawet nie planowano. Ale teraz, kiedy ratusz powstał, a WTC nie ma, Rosja walczy, a Kaczyński nie wyklucza udzielenia wsparcia militarnego GruzjiTe wszystkie przesądy, zabobony i wiara w to, w co wierzyć się da, w zderzeniu z rzeczywistością może dawać rozmaite obrazy. Tak właśnie wczoraj sobie gadałem z moją o wojnie, która wedle proroctw ma nastąpić jakoś tak w obecnych czasach. Wydaje się, że jeśli nawet dojdzie do jakiejś światowej grandy, to nie u nas (w sensie Europie środkowo-wschodniej). Najbardziej zapalnymi regionami są te na południe i wschód od Rosji. Wojna Światowa nie oznacza tego, że w każdym zakątku świata można natrafić na przyczajonych kretynów uzbrojonych po zęby.

Skoro haratać się będą nie u nas, a w Gruzji, Iranie i gdzieś tam jeszcze daleko stąd, to w Polsce możemy spać spokojnie? Nie. Nie, ponieważ w takiej małej Dębicy stoi funkiel nowy ratusz, który, zgodnie z tradycjami, winien obrócić się w gruz… bo wojna.

Subskrybcja
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Adam

Świetny wpis Szuman. Z tego co obserwuję coraz więcej niepokoju pojawia się wśród NAS POLAKÓW odnośnie wydarzeń w Gruzji. No i w sprawie ewentualnego rozprzestrzenienia się konfliktu w naszą stronę. Uważam, że powinniśmy poprzestać na słownym jednoczeniu się z Gruzją. Jesteśmy za malutcy by zrobić coś więcej, co więcej, co z tego, że jesteśmy w Unii? Ludzie paplają, że w razie czego jesteśmy bezpieczni. Gówno prawda. Tak na poważnie nigdy nie wiadomo kto jest z kim, a w szczególności jak kto się zachowa w sytuacji ekstremalnej jaką jest wojna. I pomyśleć, że wojna, wszelakie formy agresji i ucisku, to wymysł… Czytaj więcej »

Tomekk

nie sądzę aby z tego konfliktu gruzińskiego wybuchła III WŚ. Większym konfliktem był Irak, a jakoś nikt nie mówi w tym kontekście o wojnie, tylko wskazuje na Rosja versus Gruzja. A może III WŚ już trwa?

Ditta

LoL – nie sprawdzi się..
Wszystkie takowe rzeczy liczy się do dwóch.
Tak samo było z marcem i wózkami.
Marzec 2005 – pierwszy wózek.
Marzec 2006 – 2gi wózek.
Tym samym, podsumowując – “głupie” przesądy dotyczące wydarzeń mniej lub bardziej tragicznych – liczy się do dwóch.
i TYLE.
Więcej być NIE MOŻE!!

lavinka

Nie można go jakoś… po cichu… wysadzić? W sumie szkoda budynku, ale dla dobra światowego pokoju… :))))

Mirro

A weźcie Wy się wszyscsy opanujcie…
Ludzie,jaka wojna?III???Światowa???Heh,dowcipne.Ja w to niewierze.USA nie narażałoby całej ludzkości na takie coś.Oj Wy,oj wy.
Hm?Mnie to nie interesi.Może powinniście trochę zmądrzec:)

Ditta

Mirro, zgłupiałam..
O szto Ci chodzi??

eltom

Sytuacja sie komplikuje kaczynski nie potrzebnie sie odgraza czemu czesi ,wegry ,Rumuni siedza cicho

Piotr Sienkiewicz

No i wykrakaliscie wkrotce i do nas dotrze arabska fala

pomorzanin

Skrytobójcy pod przykrywką jednostki wojska z Gdańska. Prowadzą wojnę z ludźmi. Sądzisz, że nie mając wrogów oraz unikając miejsc zagrożenia nic ci nie grozi. Może to być połowa prawdy. Możesz czasam wpaść komuś z hunty wojskowej w oko. A potem już stajesz się zwykłym królikiem doświadczalnym do tajnych ćwiczeń. Ale ćwiczenia tajemniczej hunty zaliczane są do zdalnych zbrodni wojennych. Tyle, że na wrogów wybierają oni sobie niewielką ilośc osób upatrzonych na cel, i którym wypowiadają skrytą wojnę. Dlaczego jest to tak bardzo niebezpieczne? Bo oprawcy ci często wywołują zdalnie uszkodzenia mózgu, i nierzadko bardzo poważne. A ofiara nawet nie ma… Czytaj więcej »