Dla przyjaciół

Wałek “Dla przyjaciół” nagrałem w kwietniu 2007 roku, rozesłałem mailem po znajomkach i wrzuciłem na MySpace. Za to ani na blogu, ani na stronie Wudeka nie było go, bo zależało mi właśnie na takiej nieoficjalnej formie propagacji. Po ponad roku (17 miesiącach) uległem namowom i zgodziłem się ten kawałek odgrzać na blogasku :)

Get this widget | Track details | eSnips Social DNA


A było to tak: zdarłem sobie bity niejakiego Heatmakers’a i przy jednym z nich (“So much fire”) zatrzymałem się na dłużej. Zaczął mi się po głowie refren tłuc, więc spisałem go szybko na kartce i zacząłem rozkminiać, o czym by tu napisać. Przypomniała mi się rada pewnego gościa z branży (od bitów), który radził, że w razie braku weny dobrze jest pooglądać zdjęcia, przy każdym z nich zatrzymując się na tyle, aby przypomnieć sobie, w jakich okolicznościach powstało. Tak też zrobiłem: wydarłem z szuflady kopertę Kodaka wypchaną tradycyjnymi odbitkami i… odłożyłem, bo temat wpadł mi do głowy na sam widok fotek :) Tak wymyśliłem, że nawinę trzy zwrotki dla starych przyjaciół, z którymi wiele dobrego i szalonego przeżyłem. Choć oni wszyscy się znają, to każda zwrota dotyczy innej ich grupy: 1 – ekipka z plantów, 2 – ekipka ze strony mojej byłej i 3 – ekipka z osiedla. Więcej nie napiszę, bo miało być bez nazwisk :)Kawałek powstał w moim pokoju: wokal nagrany via zwykły, dynamiczny mikrofon Stagg MD-1000 + Sound Blaster Live 24 Bit. Po tym wszystkim szybki mix i sruu po skrzynkach mailowych znajomych z dopiskiem “podaj dalej” :) Nie powiem, satysfakcja milion :) Może z czasem w podobny sposób (czyt. po latach) puszczę w eter inne kawałki, które z tajniaka nagrałem i które teraz walają się gdzieś po CD-R-kach poupychanych w szafkach. Pożyjemy, zobaczymy.

Subskrybcja
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
xena

5+ :D kocham takie kawałki “dla wtajemniczonych” :D

grzybu

Fajny kawałek, choć jak napisałem stary. Można jakoś pobrać Twoją muzykę z internetu i np. nagrać sobie na płytę??

szuman

[b]Xena[/b], dzięki :)

[b]Grzybu[/b], jasne, w menu kliknij “Mp3” i ściagaj do woli, nagrywaj śmiało i słuchaj, jeśli masz ochotę :) Możesz też zajrzeć do plikowni na http://www.wudeka.net – tam jest więcej wszystkiego.

SpeX

W wolnym menu.
W sumie szuman czemu nie ma MP3 u góry?

grzybu

To fajnie. A wudeka.net już widziałem tylko nie chciałem pobierać i nagrywać, że się tak wyrażę “bez licencji”.
pozdr.

loko

CHCIALem zapytac czy kawalek ”OBCE TWARZE” MOZNA gdzies dostac?