Szmayger – “Wielkie dzięki” (prod. Helios)

Cóż tu wiele pisać: jestem dumny z brata mego :) Jakoś dotąd nie dorobił się solowego kawałka, więc postanowił to zmienić. Jak pomyślał, tak uczynił i z pomocą Heliosa popełnił świetny kawałek. “Wielkie dzięki”, to ociekający ironią rapowy trak na bicie Heliosa, w którym Szmayger w prostych słowach dziękuje wszystkim za… posłuchajcie sami (uwaga: player, nie wiedzieć czemu, nie działa w Operze. Dla zainteresowanych: link do ściągnięcia kawałka):

Get this widget | Track details | eSnips Social DNA


Młody poziom trzyma, progres ma, więc grandzi :) Ale ma też czas na to: ostatnio jakby więcej go w IPW (Inny Punkt Widzenia), gdzie razem ze Świeżakiem smażą naprawdę świetne traki (Obce twarze i 2020 z pewnością pozytywnie zaskoczą niejednego słuchacza :)). Produkcje te wyjdą niebawem na składankach (Dębicki rap, Alexa producentka), ale IPW to oddzielny temat. W poprzednią sobotę zagrali na Dębica Skateboard Session (relacja), za tydzień też jakiś koncert się kroi. Tak czy owak chłopaki działają.A co z resztą weteranów Wudeka? Wojtass odszedł już w zeszłym roku (zamiast dwie rzeczy robić chujowo wybrał robienie jednej dobrze – wybór padł na studia), Draqowi do reszty odbiło i dał se siana z rapem (a moim i nie tylko moim zdaniem był najlepszym technikiem z nas wszystkich, chyba nawet razem wziętych) i postanowił pójść w kierunku realizacji dźwięku, a dokładniej: mieć własne studio i nagrywać innych. Ma zapał, pomysł, talent i duże szanse, więc wierzę w niego i mocno trzymam kciuki :) Szkoda tylko, że już nie chce mu się nawijać, ale już mu o tym nie truję, bo i mnie to dopadło…: praca, baba i rap na bok z aneksem “a może jeszcze kiedyś ewentualnie pod warunkiem że gdy ale…” ;) Alex wciąż smaży nowe, coraz lepsze bity, a jakby tego było mało, wraca do rapu.
Z kolei inny rozdział stanowią Helios z Faustem (aka. Anonimem). Ci dwaj w Krakowie na studiach po godzinach we własnym studiu robią swoje. Ich skład Pod Pretekstem ma się dobrze: płyta PP jakoś tak pewnie jeszcze na wakacjach się ukaże, ewentualnie zaraz po nich. Zagrali ostatnio na Wielkim Pikniku Juwenaliowym Akademii Pedagogicznej w Krakowie.


Więcej filmików z imprezy znajdziecie na kanale Pod Pretekstem w serwisie YT. I to chyba tyle z cyklu „co w Wudeka słychać”. Miało być tylko o nowym kawałku Szmaygera, ale się rozpisałem.. :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
SpeX

Nie tylko rozpisałeś się „co w Wudeka słychać” ale i popełniłeś 3 wpisy jednej nocy :> (a aktualizacją jedno włącznie)

ALEX

A no fakt, solówka Szmaygera wymiata, bit pierwsza klasa, flow również na wysokim poziomie. Co do mojej producentki… nie wiem czy kiedykolwiek ona wyjdzie, bo póki co mam za mało traków nadal. Niewiedzieć czemu, to wszystko stanęło w miejscu. Co do mojego rapu – wracam, ale jeszcze nie z takim efektem jakbym tego chciał, ale trening czyni mistrza i będę starał się to poprawiać. Co się tyczy WUDEKA, jak widać zachodzą zmiany jedni odchodzą, drudzy nie mają zajawki na rap, ale już niedługo kolejna niespodzianka, o której jak narazie cisza. Dobrze, że Pod Pretekstem działa prężnie, a i Inny Punkt… Czytaj więcej »

xena

bardzo lubię takie a kawałki ten w 100% trafił w mój gust :D Jeśli tak ma wyglądać solowa twórczość Szmaygera to jestem na TAK :D Też bym była z niego dumna.

PS. Brat rodzony czy brat bo familia WDK? :P

xena

strasznie słaba jakość dźwięku na filmach i ciężko cokolwiek zrozumieć :(

ALEX

@xena: Brat rodzony oczywiście :) A co do filmiku – nie dziwne, bo nagrywane za pomocą telefonu komórkowego :P

szuman

[b]SpeX[/b], to prawda, a powiem Ci, że weny starczyłoby na minimum dwa kolejne ;) Nie ryzykuję jednak szoku dla subskrypentów RSS’s ;) Niestety ta wena gdzieś sobie poszła – zapewne spać. Chyba będzie trzeba pójść jej śladem ;) [b]Alex[/b], to goń tam tych wszystkich, którzy się pisali na producentkę. Mnie nie musisz, bo nagram jak tylko tekst będzie gotowy: 90% napisane, tylko refen do oszlifowania. Wiesz jak u mnie, ale jak znajdę czas, żeby to ponawijać i wkręcić się, to ogarnę kawałek i zgłoszę się gdzie trzeba w celu nagrania :) Spokojna Twoja skacowana :D [b]Xena[/b], ta, rodzony :) a… Czytaj więcej »

Adam

Ten kawałek potwierdza moje przekonanie o tym, że poziom polskiego undergroundu jest bardzo zrównany z tym czym karmią nas oficjalne wydawnictwa. Jedyna różnica polega na dostępie do sprzętu tudzież fejmowych ksywek. Co więcej w podziemiu jest bardzo dużo Mc lepszych od tych wydających oficjalnie. Oni kurczowo trzymają się “stołków” tak samo jak politycy, a na słowne zaczepki MC z undergroundu nie odpowiadają, bo dostali by słowne lanie. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

szuman

[b]Adam[/b], zdanie w kwestii undergroundu (nie wiem, jak Ty, ale ja także tego nie hip-hopowego) mamy podobne :)

Jagbyś

Kawałek naprawdę świetny. Głos rapera mi nieźle pod pasował, a tekst jest taki, że po prostu przemawia! Kawałek z pewnością mógłby pójść do komercyjnego albumu! Jedynie trochę monotonny refren…

Adam_Karp

Świetny artykuł oby tak dalej. Na pewno będę zaglądał tu częściej.

Pozdrawiam, Adam