Gadu-Gadu: i bądź tu, człowieku, oryginalny...

Gadu-GaduSkopać zady temu, kto spłodził ten gadugadowy regulamin, a dokładnie zapis nakazujący używanie oryginalnego klienta GG do korzystania z tejże sieci. Niech żyją Mirandy, Konnekty i inne alternatywy: hip hip huuurrra!!! Sam ostatnio klikałem za pomocą Pidgina, bo mogłem sobie w locie przenosić archiwa, opisy i inne takie między Windowsem, a Linuksem, z których korzystam na przemian. Wczoraj jednak pomyślałem sobie: “a może by tak przeprosić się z oryginalnym klientem GG i powspominać stare czasy zwieszek, reklam, a może nawet dźwięków?”. Pomysł mi się spodobał na tyle, że ściągnąłem najnowszy bulid klienta GG 7.7 i odpaliłem instalator. Się jedynie zaktualizowało, bo, o czym zapomniałem, kilka miesięcy temu instalowałem oryginalnego gadulca po to, aby w kulturalny i nie budzący podejrzeń sposób założyć drugie konto do tzw. spraw biznesowych :) Bo na cholerę ludzie, z którymi utrzymuję kontakty czysto zawodowe, mają mi zawracać gitarę wtedy, gdy się relaksuję i moje, nie zawsze poważne, opisy czytać? ;)
Zaktualizował mi się więc ten oryginalny GG, połączyłem się z siecią, troszkę się pobawiłem, pokilkałem ze sobą z dwóch moich numerów, ustawiłem opis i poszedłem spać. A dziś rano włączam kompa, wracam z kawą i kanapkami, załączam GieGie i dupa: nie mogę się połączyć! Nie wiem ocb, sprawdzam w konfiguracji firewalla, ale wsio ok, net działa, więc o co chodzi? Może serwery robią to, co robią zwykle i trzeba poczekać, aż znowu zaczną działać? Ale dla pewności uruchomiłem Pidgina i… bez najmniejszego problemu udało mi się połączyć z siecią. Rozłączyłem się i znowu spróbowałem oryginalnym gadulcem: to samo, nawet nie próbuje się łączyć. Wtedy postawiłem sobie w myślach pytanie: “I jak tu przestrzegać regulaminu, skoro ten szit bezbłędnie łączy się jedynie z serwerami od reklam?”. Byłem o krok od zagajenia korespondencji z supportem GG, kiedy sobie przypomniałem, jak taka korespondencja wyglądała poprzednio, przy okazji problemów z założeniem nowego konta w tej wesołej sieci.Jak wspomniałem, nowy numer próbowałem uzyskać rejestrując się przy użyciu oryginału. Rejestracja kończyła się po przepisaniu tokenu (obrazka z kodem): wyskakiwał komunikat z informacją o problemach z połączeniem z jakimś tam serwerem i prośba o ponowienie próby w innym czasie. Próbowałem jeszcze przed cały kolejny dzień z tym samym rezultatem, więc trzeciego dnia poprosiłem znajomych o pomoc. Też nie mogli, bo to samo co ja. Napisałem więc zgrabnego maila do całodobowej pomocy technicznej, w którym opisałem problem tak jasno, jak jasno byłem w stanie, włączając w to informacje o moim IP, systemie, bulidzie gg itd. Po kilku godzinach nadeszła odpowiedź wyglądająca jak Ctrl+C i Ctrl+V, w dodatku bez uważnego przeczytani mojego maila. Pytali tam o IP, system (czy z SP czy bez) i ogólnie o stek informacji, z których wszystkie podałem w pierwszym mailu. Odpowiedziałem cytując mojego pierwszego maila i chyba czynem tym uraziłem ich dumę, bo już nie odpisali. Tak z głupia, po kilku dniach ponowiłem próbę zarejestrowania nowego numeru i… powiodło się :)

Wracając do mojego dzisiejszego problemu z połączeniem się z siecią GG.. Nie pomagały restarty programu, nie pomagały zmiany ustawień firewalla, restartu połączenia z netem. Pomogło wyczyszczenie rejestru z kilkunastu błędnych wpisów… Bądź tu człowieku mądry. Bądź tu oryginalny.

Pooglądałem reklamy i wróciłem do Pidgina :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Arek

gdyby nie popularność gg to już dawno bym z tej sieci zrezygnował. To kolejny przykład na to że gadu-gadu jest niedorobione ale komu by się chciało wysilać skoro kasa za reklamy i tak płynie. Jeszcze by można zrozumieć jakby problem z rejestracja albo zalogowaniem dotyczył alternatyw ale to co opisałeś jest conajmniej dziwne ;) Ja używam Konnekta i jestem zadowolony nawet bardzo ale kusi mnie żeby wyprobować nowe AQQ.

przemo

Ja miałem dwa konta. Jedno prywatne, drugie bardziej zawodowe. W pewnym momencie, drugie konto mi po prostu wcięło a gg przestał przyjmować numer i hasło jako nieprawidłowe. Dodajmy do tego częste zwisy, opóźnienia w otrzymaniu niektórych wiadomości czasem kilkunastogodzinne, nieprawidłowe godziny otrzymania wiadomości podczas bycia niedostępnym itd itp.

Lubię korzystać ze Skype’a który też ma funkcję czatu jak gg, ale cóż z tego skoro masa i tak używa gg i przez Skypa to ja sobie mogę z nielicznymi pogadać/popisać. Błędne koło.

Ash

Ja preferuję Aqq padu-padu dawno zarzuciłam :D

rav

Pidgin rulez! IMO najlepszy klient dla tych, którym nie chce się kombinować z transportami (czyli m. in. dla mnie ;) Ale uważajcie, następna wersja GG ma być [i]pszełomowa[/i]. Też kiedyś miałem takie problemy z rejestracja, frustrujące jak cholera… Wg. mnie dobrą alternatywą dla używających GG może być przejście na Spika – komunikator Wirtualnej Polski, trochę zamulający, ale za to WP ma stabilne serwery Jabbera. W Spiku niemal wszystko jest [i]ściągnięte[/i] z GG. Zainstalowałem mojej siostrze i póki co nie narzeka, jednak chciałaby przejść na Pidgina. Na razie jest to niemożliwe ze względu na brak osobnych profili (na Linuksie to nie… Czytaj więcej »

szuman

[b]Arek[/b], Konnekta używałem dawniej i bardzo dobre zdanie o nim mam :) [b]Przemo[/b], może odebrali Ci ten drugi numer za zbyt długi brak aktywności? Bo wiem, że tak robią i po jakimś czasie ten numer trafi do puli przeznaczonych dla nowych użytkowników. [b]Ash[/b], AQQ sieć czy klienta AQQ? ;) [b]rav[/b], skoro jeszcze nigdy nie instalowałeś Konnekta, to zrób to choćby po to, aby zweryfikować moją opinię o nim ;) Masa wtyczek, miła ich instalacja i zarządzanie i ogółem “usability” na plus, skinowanie trochę słabiej, ale ujdzie (może coś poprawili w nowszych wersjach). Stabilnie i lekko i moze sam kiedyś do… Czytaj więcej »

Vampiur

Do d.. z tym gg, szkoda że ludzie jak zombiaki tak bezmyślnie z tego korzystają, a i narzekają przy tym. Ludzie glupi są – narzekają a dalej korzystają co sprawia ze gg ma ich w dupie bo tak czy tak maja użytkowników. Jakby tak się coś “przypadkowo” rypło że wszystkim by bezpowrotnie konta wywaliło to jest szansa ze moze ludzie by sie przesiedli na coś innego.

Martyna

Tak, też ostatnio przechodziłam sentymentalne wspominki i powróciłam na hwile na oryginalne gg by poczytać swoje archiwum, i tez problem z zalogowaniem. az mi się łezka w oku zakręciła jak pomyślałam, ze aqq nigdy mnie nie zawiódł ;]

Martyna

choć przyznam, że chyba zaraz wyspróbuję pidgina, zachęcił mnie ten prosty interfejs ;]

SpeX

Akurat w AQQ i Pidgiw nie podoba mi się grupowanie znajomych jak w GG. Jednak przyzwyczaiłem się do układu zakładkowego z Konnekta.

Ditta

A Ja proponuje Tlena. Skrzynka @ i komunikator w 1, a GG też można podpiąć.

quake

a ja sie przerzucilem nie dawno z gg na konnekta, oczywiscie obsluguje tylko siec gg na konnekcie… wyglad konnketa w porownaniu do starego gg byl taki oo, ale gdy sciaglem sobie skiny, emotikonki i wszytki wyglad taki jak w gg to wyglada teraz super, dzwieki z gg mam, jednym slowem konnekt to gg tylko ze lepsze;]a tazke nie zawiesza sie, wtyczki ma takie bajeranckie ze ooo to chybaa, takze KONNEKT RZADZI

AQQ

ja polecam wam [url=http://aqqnews.komunikatory.pl] AQQ [/url]