Wesołych świąt, smacznego święconego :)

Święta, to czas wyjątkowy. Dla jednych jest to okazja do religijnej refleksji i głębszej, niż zwykle modlitwy, dla innych jest to czas wielkiego obżarstwa, a jeszcze dla innych kilka wolnych od pracy dni. Niemniej jednak w naszym kraju Święta Wielkanocne dotykają wszystkich, dlatego wszystkim: świętującym w kościele, przy stole, czy gdziekolwiek indziej, życzę, aby Wielkanoc 2008 upłynęła pod znakiem zdrowia, spokoju, uśmiechu i radości.
W tym roku Święta Wielkanocne wypadły wyjątkowo wcześnie (znajomy organista kiedyś mi tłumaczył, jak to się liczy, ale nie mogę tego spamiętać ;)), dlatego na ciepełko na dworze nie ma co liczyć. Pozostaje więc pogodzić się z temperaturą i życzyć sobie najwyżej bezchmurnego nieba – zawsze to człowiek lepiej się czuje, gdy za oknem nie brakuje promieni słonecznych. Zwykle też życzyłem mokrego dyngusa – w tym roku odpuszczam to życzenie, bo szkoda zdrowia. Suchego świątecznego poniedziałku – tak będzie lepiej ;)
WielkanocMoje plany na święta? Nic szczególnego – przede wszystkim zamierzam wykorzystać te dwa wolne od pracy dni, aby w końcu zainstalować i skonfigurować Debiana. Wczoraj ściągnąłem i wypaliłem iso najnowszego Lenny’ego, próbowałem zainstalować, ale do tego jednak trzeba być w formie, a nie patrzeć na jedno oko, albo przysypiać co pięć minut. Dziś wieczorkiem, przy świątecznej sałatce i cieście ugoszczę Debiana na dysku mym :) Przynajmniej taka mam nadzieję ;) A przez niedzielę i poniedziałek po trochu podopieszczam go tak, aby w końcu działał jak ja chcę. Generalnie ostatnimi czasy nie miałem kiedy za nim tak porządnie zatęsknić, ale pewnego dnia szukałem czegoś w moich starych wypocinach na temat Linuksa i trafiłem na screeny Debiana – oj, ścisnęło w dołku… ;) Zaraz wracam do domowego przedświątecznego świrowania, a później relaks :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
xena

Uciszenia serca wśród zgiełku świata,
Nadziei wśród przeciwności losu,
Miłości zwyciężającej gniew i zniechęcenie
oraz radości, zdrowia i spokoju ducha :)

Arek

również zdrowych i wesołych świąt życzę wszystkim czytelnikom bloga oraz bezpiecznego powrotu tym którzy na święta wyjeżdżają gdzieś dalej. Nie opychajcie się za bardzo bo obżarstwo też jest grzechem :P Moje święta to tradycyjnie w niedziele odwiedzanie rodziny a w poniedziałek telewizja albo komp i ciasto :) Alleluja!!!

ALEX

A my zdążyliśmy sobie życznia przez telefon złożyć, więc powtarzał się nie będę ;)

Mintaj

to ja też życze wszystkim wesołych świąt i mokrego dyngusa :D

SpeX

Kolorowych jajeczek, rozczochranych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku i mokrego ubranka w dniu świątecznego lanka!

Ditta_P

@”znajomy organista kiedyś mi tłumaczył, jak to się liczy, ale nie mogę tego spamiętać ;)”

Się chyba liczy pierwsza niedziela po przesileniu wiosennym, aczkolwiek pewności nie mam :)

rav

Mokrego jajka wszystkim!

Króliczki (tudzież zające) wymiatają :D

szuman

@Ditta_P, może i tak, ale on to jakoś inaczej tłumaczył (fazy księżyca, kalendarz jakiś tam itp). Gdyby podał taką teorię, jaką podałaś Ty, to raczej nie miałbym problemów z zapamiętaniem :D

Ditta_P

bo i po co sobie fazami/na fazie życie utrudniać dodatkowo..?? ;)
słówko “pierwsza” łatwe do zapamiętania..
pierwsza niedziela wiosny = wielkanoc
pierwsza niedziela lutego roku 1984 = moje urodziny
jakie to wszystko prościutkie :D:D:D

CoSTa

Spóźnione bardzo ale lepiej późno, niż wcale :)

WZAJEMNIE!