Druga młodość Andrew Goloty?

Andrzej Gołota
Andrzej Gołota

Się wszystko okaże nad ranem. Trener Gołoty, Sam Colonna i promotor, Don King, pieją z zachwytu nad formą Andrzeja. Kiedyś też piali, więc ta ich euforia zbytnio mi się nie udziela. W ostatniej walce z McBride’em Endrju pokazał charakter i wolę walki, jakiej w poprzednich walkach na próżno było u niego szukać i to napawa nadzieją, a nie ohy i ahy Kinga i Colonny. Transmisja z gali o trzeciej nad ranem, ale chyba nie będę ucinał sobie drzemki: będzie kawa za kawą, a nad ranem ruchy i wyraz twarzy robocopa :)
I coś niesamowitego: po raz pierwszy od bodajże siedmiu lat, galę bokserską pokaże TVP, a nie żadne prywatne, komercyjne twory! Chwała i dziękczynienie, choć bez większej różnicy mi to, na jakim kanale, bo Polsaty i inne takie też mam :) Jednak fakt godny odnotowania, bo to najlepszy dowód na to, że publiczna telewizja przebaczyła Gołocie jego wpadki z przeszłości (jak przegrana po 53 sekundach z Brewsterem).
Dopiero za 14 godzin zasiądę przed telewizorem, ale już od paru dni po głowie błąka mi się pytanie: na co faktycznie stać Gołotę? King z tym drugim chwalą go pod niebiosa, ale to normalne: koniunkturę napędzają, zwiększają (i tak już wysokie) ciśnienie wśród kibiców zainteresowanych dzisiejszą walką Gołoty z Mike’m Mollo. Ten drugi, młody, 20 walk, 19 zwycięstw (12 przez KO) znany jest z bardzo ofensywnego stylu walki od pierwszego gongu. Gołota na to: mówicie o jego ataku, a zapominacie o obronie. Czyżby Gołota nastawiał się na bicie z kontry? Ponoć już w pierwszej rundzie zamierza pokazać Mike’owi, że równie ważna jest defensywa. Z innych tekstów wypowiadanych w ramach podnoszenia ciśnienia warto wspomnieć o wróżbie Colonny “jeden z nich skończy pojedynek na deskach”, oraz o obietnicy Kinga “jeśli Andrew wygra, w kolejnej walce powalczy o pas” (a gdzieś tam nawet się mu powiedziało, że Gołota będzie mistrzem świata). Pożyjemy, zobaczymy: mam nadzieję, że po dzisiejszo-jutrzejszej walce będzie można zapytać Kinga: “no i co z tą obietnicą?” :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
ALEX

No to pasuje to oglądnąć :) Trzymam kciuki za Andrzeja… oby rozjebał tego Mollo :P

mleK.O.

mam obawy przed tą walką. Mollo zniszczył w ringu McBride’a (kilka knock downów, wreszcie konco uot) podczas gdy Gołota się z nim męczył (TKO i to nie do końca przekonywujące). To będzie klasyczne starcie doświadczenia z młodością :) Serce mówi “Andrzej Gołota” ale… mam nadzieję, że Gołota poprawił szybkość i dynamikę, bo to główne atuty Molla…

szuman

@ALEX, oby, oby ;) do tej pory Gołota zawsze był świetny w walkach o nic, a w najważniejszych pojedynkach lubił dać plamę ;) Teraz jednak wygląda na zdeterminowanego (poprzednia walka – mimo kryzysów nie wydygał).

@mleK.O., nie podchodziłbym do tego tak, bo różnym rywalom różnie się ze sobą walczy: niektórzy przegrywają z tymi, których pokonali pokonani przez nich bokserzy :)

Gosc

Mike Mollo ma podobny styl jak Mike Tyson, bedzie trudno Golocie, poczekamy zobaczymy.

zombek

emocje siegaja zenitu i chyba zaraz mnie rozniesie (: rowniez obawiam sie Molla bo prezentuje te wszystkie cechy, ktorych brakuje Golocie. Ale nie spekulujmy lepiej bo za kilkadziesiat minut i tak wszystko bedzie wiadome (:

ALEX

Show must go on!

ALEX

No i Andrzej wygrał… warto było nie spać i czekać na tę walkę ;)