Blog Roku 2007 by Onet.pl

Pod znakiem tego linku: http://www.blogroku.pl/szuman,gv4nt,blog.html zakończę rok 2007 i rozpocznę 2008. Oczami wyobraźni już widzę te tłumy ludzi chcących zobaczyć z bliska bloga roku ;) Widzę te tysiące komentarzy dziennie oraz setki maili od osób chcących zwrócić na siebie uwagę autora najlepszego polskiego bloga roku 2007. Widzę też te maile od admina serwera, w których grozi zablokowaniem bloga za zbyt duże obciążenie serwera. Wyobrażam sobie też, jak ze świeżo wygranego laptopa HP odpisuję zdenerwowanemu adminowi: „Panie adminie! Utrzymywanie na swoich serwerach bloga roku, to dla Waszej firmy ogromny zaszczyt! Proszę więc zamknąć kalapitę i dołożyć starań, aby serwer nie zdychał. W przeciwnym razie rozpowiem via. blog, co to za firma ma takie liche serwery” ;)

Konkurs Blog Roku 2007
Grafika zakoszona ze strony konkursu ;)

Tyle żartów. Skusiłem się na udział w konkursie na blogasa mijającego roku, bo laptopy rozdają ;) Powodzenie w pierwszym etapie konkursu zależy od głosów czytelników bloga, czyli w tym momencie wypadałoby posmarować wazeliną i kombinować, jak tu tego, żeby tego i mieć głosów dużo ;) W obliczu takich sytuacji chciałoby się mieć za ziomka kogoś z wpływami, zasięgiem i charyzmą Rydzyka :) Ale nie ma tak łatwo!Laptopy drogą nie chodzą, ani na drzewach nie rosną, a za darmo zdobyć je można np. w takich konkursach. Jakby taki laptop i coś tam jeszcze wpadło za free, to cieszyłbym japę niesłychanie :) Ale widzac ponad 3,5k zgłoszonych do tej pory blogów, to nawet z długopisu bym się cieszył ;) Zanim wygram, pogrymaszę: zamiast HP-ka wolałbym walczyć o MacBooka, a ten będzie dany zwycięzcom tylko niektórych kategorii, m.in. kategorii dla zakochanych w TH nastolatek (sic!) – i jak tu wierzyć w sprawiedliwość? I teraz, urażony proponowaną nagrodą, będę się czepiał: jeśli nagradzać, to tak samo, bo różne nagrody mogą wpływać na tematykę nowych blogów, a to można podpiąć pod stymulowanie/sztuczne kształtowanie oblicza internetu na najbliższe lata, a ponadto, nierówne traktowanie poszczególnych kategorii, źle wpływa na zaangażowanie autorów blogów w to, co robią, przez co przykładowemu autorowi bloga o poezji (jako pasji) bardziej przydałby się nowy laptop, niż aparat fotograficzny (no, chyba, że bloger-poeta będzie pstrykał fotki zachodzącemu słońcu, co by wenę mieć zawsze pod ręką) – i ble ble i bla bla. Wiadomo, przysłowiowy kij ma dwa końce, ale imo nagroda powinna być jedna. Tzn, nie jedna, ale identyczna dla wszystkich ;)

Nagroda główna
Za to nagrodą główną jest voucher na bauns za 20 tyś zł. w dowolnie wybranym miejscu. Super nagroda – szkoda tylko, że osoby towarzyszącej też nie można sobie dowolnie wybrać ;)

Konkurs w pigułce

  • Etap I – zgłaszanie blogów – wiadomo, trwa to od 18.12.07 do 14.01.08
  • Etap II: głosowanie SMS-owe – głosują czytelnicy bloga, wysyłając SMS za 1 zł + VAT, w treści SMS-a odpowiedni kod. Ten etap potrwa od 15.01 do 29.01.2008
  • Etap III: znów komórki w dłoń – ponownie esemsowe głosowanie za te same pieniążki i przy użyciu tego samego kodu, z tą różnicą, że głosują internauci (do tego etapu przechodzi po 25 blogów z każdej kategorii). Etap zaplanowany od 29.01 do 19.02.2008

1) Dochód z wysłanych SMS-ów przekazany zostanie na cele charytatywne, a ściślej mówiąc: na wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących, mieszczącego się przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie

2) W każdym etapie, na wybrany blog można głosować tylko jeden raz

Reszta w rękach żyri :)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Arek

ja bym nie wybrzydzał bo kto wie czy jury nie przeczyta tej notki i się nie obrazi :D a z reszą nawet jak przegrasz to przynajmniej dzięki tobie więcej sms-ów uda się uzbierać :) tak więc dobry konkurs nie jest zły ;)

szuman

Arek, ewentualne niepowodzenie wolałbym rozpatrywać w kontekście zwycięstwa, a nie porażki ;) Proponuję więc: nawet, jak przegram (…) :) a poza tym nie dla jury piszę, tylko dla Was i poniekąd dla siebie ;)

xena

szkoda, że tylko raz mozna z jednego numeru głosować, bo tak to kupiłbyś mi kartę, a ja już meski bym słała :) moim zdaniem (skoro już konkurs podpinają pod akcję dobroczynną) powinni zrobić takie coś, że zamiast głosów byłyby punkty zbierane przez danego bloga. Wtedy można by było wysyłać SMS-y nie tylko za złotówkę, ale też za 2,3,4,5 itd. i im droższy SMS, to tym więcej przyznanych punktów, a w efekcie organizatorzy więcej kasy by zebrali :)

rav

Kategoria “Teen”..bez komentarza. Zresztą patrzcie na “jury” – Ala Borantyn. “Pierwsze szlify zdobywała w szkole muzycznej, w klasie fortepianu i fletu.” No to już wiemy, dlaczego śpiewa ;) Co do konkursu, laptopów: Wygrać takiego Maka to coś, bo kupować go nie warto, ze względu na cenę/wydajność. Za te same pieniądze można kupić o wiele lepszego lapka. Zresztą sam przymierzam się do kupna (Znaczy się moi rodzice ;) takiego laptopa za max 3 kafle.

nomore

powinni rozdzielić dodatkowo na blogi takie jak twój (na wykupionym serwie) i takie na onet.pl, blog.pl, bloog.pl i innych. Trzymam kciuki za twojego bloga i życzę zgarnięcia głównej nagrody :D

rav

@nomore

Takich konkursów jest pełno, np. “ZaPrAsHaM dO KoNkUrSu – NaGrOdA to 2o kOmCi!!!” ;) Tylko nie wiem, co te dwadzieścia komentarzy da…no cóż, takie już są te pokemony…

Martin

Przeglądam zgłaszane blogi (kategoria: życie) i stwierdzam, że wśród zgłaszanych blogów jest bardzo dużo mało wartościowych blogów na onecie. Cieszę się, że zgłosiłeś swój blog, bo podnosisz im poprzeczkę :)

Lenka

z tego, co rozumiem, to na trzymanie kciuków jeszcze za wcześnie ;) w takim razie wesołych świąt (wiem, że ich nie lubisz, ale tradycji musi stać się za dość) a z życzeniami noworocznymi wstrzymam się do mojego powrotu :D :* nie szalejcie za bardzo, gdy mnie nie będzie, bo musicie mieć siły na Sylwestra :D papatki wszystkim :)

dzidzia

jejku, ale marudzisz- to jest az nieprzyzwoite :)
w kazdym razie- zycze powodzenia ^^ (ale oryginalnosc)

ALEX

Powodzenia Szuman ;)

szuman

@xena, fajny pomysł :) ale imo ma też taką wadę, że wieksza szanse mieliby bardziej kasiaści @rav, w moejj kategorii jurorką jest jakas dziennikarka z “Kawy czy herbaty” :) A co do nagrody, to jeśli laptop, to tylko od Apple’a, bo zamiast zwykłego wolę już stacjonarny zestaw. @nomore, wtedy bez żadnych eliminacji znalazłbym się w premiowanym Top25 :D @Martin, Twój, mój i kilka innych blogów bez eliminacji powinno przejść dalej – wyraźnie odstawjemy od reszty, no ale taki konkurs.. ;) @Lenka, mam nadzieję, że przed Sylwkiem przyjedziecie ;) Wesołych i dobrej zabawy :) @dzidzia, czasem i pomarudzić trzeba, by dac… Czytaj więcej »

matfeusz

powodzenia ;)