Leć Adaś, leć!!! ...i goń Murańkę ;)

Adam Małysz
Adam Małysz

W dniu wczorajszym odbył się pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, w którym to konkursie polscy skoczkowie dali ciała na całej linii. Na 13 drużyn 11-te miejsce – BRAWO!!! Ale jedno trzeba im przyznać: wszyscy skakali wyjątkowo równo i nawet nikt nie odstawał zbytnio od Adama Małysza. Właściwie lepiej byłoby rzec: to Adam Małysz nie odstawał od reszty. Telewizor wyłączyłem po pierwszej serii, bo na tym etapie dla Polaków konkurs się zakończył. Tak, jestem kibicem sukcesu jeśli mowa o skokach narciarskich. Nie interesuje mnie zbytnio ta dyscyplina, wolę piłkę nożną, ale powiedzmy sobie szczerze: kto z nas nie lubi w weekendowe popołudnia cieszyć gęby, kiedy wąsaty Polak (nie mylić z Wałęsą) jest lepszy od Niemców, Austriaków czy Skandynawów? ;) Jak Małyszowi się wiedzie, to lubię zasiąść przez telewizorem, by przez te 1,5-2 godziny ponapawać się dumą z tego, że nasz skoczek tak pięknie lata. Kilka lat temu, w ramach Małyszomanii, zamówiliśmy sobie bilety na konkurs PŚ w Zakopanem, ale biletów nie dostaliśmy, bo spóźniliśmy się o jakiś miesiąc. Było się obejść ze smakiem. Dziś nie chciałoby mi się jechać na konkurs, tamto ciśnienie minęło.
W tym roku, w letnich konkursach Adasiowi wiodło się bardzo dobrze, znawcy zauważali, że nasz mistrz technikę doszlifował i na skoczniach wyprawia takie rzeczy, jakich dawno nie wyprawiał. To prawda: dawno tak bezradnie rąk nie rozkładał, jak po wczorajszym skoku. Dziś pierwszy w tym sezonie konkurs indywidualny, ale nie wiem czy będę patrzył – wszystko zalezy od tego, co będę w porze konkursu robił. Jeśli będę siedział przed telewizorem z włączoną “jedynką”, to pewnie obejrzę ;)

Klimek Murańka – dopiero w zeszłym tygodniu tego imienia i nazwiska naumiałem się na pamięć. Gdyby wczoraj Murańka zamiast Kota skakał, to może nie byłoby tak tragicznie, no ale… sam Adam Małysz powiedział, że dla Klimka jest za wcześnie – taaa, bo boi się, że ten dzieciak blaskiem swym przyćmi naszego mistrza ;) I wszystko jasne, ale w sprawie Murańki w sukurs Małyszowi przyszli Austriacy, którzy stwierdzili, że u nich jest dziesięciu Klimków, ale żadnego nie wpuszczają na skocznie, żeby się talenty nie zmarnowały. Szczerze, to nie mój interes, niech się szlifowaniem narciarskich talentów zajmie odpowiednia myśl trenerska – ja wiem jedno: gdyby od referendum zależało to, czy Murańka wystąpi już w obecnym Pucharze Świata, to idę o zakład, że jakieś 60-65% opowiedziałoby się za tym, aby małolat skakał. Bo Polacy tacy są: mają krzaczek, to się chwalą, że im wyrosło, zamiast pielęgnować i za kilka lat pochwalić się pięknym żywopłotem. W sumie Murańka mógłby sobie wystąpić w tym sezonie, ale najwyżej w Zakopcu.

Tak a propos skoków, to jest taka gierka on-line ;) Trzeba konto sobie założyć, ale to minuta roboty, bo nic na pocztę nie przychodzi i niczego potwierdzać nie trzeba: login, hasło, e-mail, później login, hasło i jazda – a raczej dżamp ;)

Subskrybcja
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
nomore

ciekawy jestem jak bardzo dochodowy jest to sport :] tzn. jak wyglądają zarobki zawodników, ile sponsorzy płacą i jak to wygląda w porównaniu z innymi dyscyplinami :]

honduras

Murańką bym się tak nie podniecał. Nie ulega wątpliwości, że chłopaczek dobrze skacze, ale to tylko dziecko/jeszcze dziecko. Nie wiadomo, jak będą jego skoki wyglądać gdy dorośnie. Może stracić pewne predyspozycje, może mu się poprostu odechcieć :> Trenerzy i zawodnicy mają rację, że nie dopuszczają go jeszcze do największych zawodów. Lekki jest i niedoświadczony, a na dużysz skoczniach widzimy nieraz co się dzieje, gdy dmuchnie. Szkoda narażać Klimka. Niech rośnie i się rozwija, by kiedyś dawał nam tyle radości i satysfakcji, co przed laty Adam Małysz.

szuman

@nomore, na pewno dostają tyle, że im sie opłaca skakać, choć na tle. np. piłki nożnej są to niewielkie sumki.

@honduras, prawdę piszesz, ale ten mój wpis to tak pół żartem, pół serio bierz ;) Ale dla samego widowiska mogliby go wpuścić, żeby pokazał niektórym starym wyjadaczom, jak powinno się skakać ;)

Leon

no zobaczymy co dziś Małysz pokaże. Po cichu liczę, że zrehabilituje się za wczorajszy słaby występ. A co do wczorajszego konkursu to nie ma sie co załamywać bo nawet jakby Małysz 140 skoczył, to i tak by to nie pomogło wejśc do finałowej 8-ki. Bądźmy dobrej myśli dzisiaj:)

nomore

16 miejsce (21 po 1 serii) :] i tak lepiej niż rok temu gdy został zdyskwalifikowany za złe narty :P

szuman

@Leon, po jednym konkursie nie ma co oceniać jego formy, co innego po paru konkursach :)

@nomore, nie oglądałem konkursu w całości i nie żałuję ;)

JaTyOn

wiecie czy Murańka wystąpi na W.Krokwi? Obiecali mu, że jak będzie miał punkty w PK to wystąpi, ale teraz Tajner kombinuje, żeby jednak nie wpuszczać go do konkursu. No i nie wiadomo co dalej :(