Nowy rosyjski antyspam ;)

Spam
walka ze spamem w wykonaniu Rosjan :)

Brawa dla Rosjan! Wynaleźli oni prawdopodobnie najskuteczniejszą na świecie metodę zwalczania spamu :) Najwidoczniej doszli do wniosku, że zamiast tracić czas na zwalczanie skutków, lepiej jest problem rozwiązać u samego źródła. Zastosowaną przez nich metodę trudno nazwać banalną: ruscy zrobili zrzutkę i wynajęli płatnego killera, by zlikwidował źródło spamu :) Plan się powiódł: spamer nie żyje, dostał kilka strzałów (tym jeden w głowę), a robota wygląda na dzieło profesjonalisty. Nic dodać, nic ująć: rosyjski spamer już nikomu nie powiększy penisa, ani nie rozwiąże problemów ze staniem. To już drugi taki przypadek zabicia spamera na terenie Rosji – pierwszy, historyczny killspam miał miejsce w 2005 roku :)Tak sobie myślę, że przecież mieli możliwość zaoszczędzenia kasy… Zamiast wynajmować spamkillera, mogli po prostu założyć sobie konto pocztowe Gmail. Guglowa poczta doskonale odsiewa śmieciowe maile, a każdy mail ze spamem po miesiącu jest z automatu usuwany. Kiedyś zrobiłem sobie taki eksperymencik (właściwie eksperymencik sam się robił) i nie usuwałem spamów ręcznie, tylko sobie je kolekcjonowałem, aż do ich naturalnej śmierci. Wyszło na to, że miesięcznie trafia do mnie około 850 śmiecia, z czego ręcznie usuwam co 200-300. Gdyby ruscy mieli pocztę u Gugla, spamer pewnie nadal by żył. Cóż, nie pomyśleli :)

O rosyjskiej metodzie zwalczania spamu pisze hacking.pl – KLIK KLIK

Subskrybcja
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
nomore

lol :D no ale w Rosji nie takie rzeczy się dzieją :] powinno to byś przestrogą dla innych spamerów :]

Arek

w Rosji takie akcje nie są niczym szczególnym. Ale to i tak niewiele zmieni bo większośc spamu pochodzi z innych krajów. Trzeba jednak przyznać że nieźle zorganizowani są rosyjscy internauci :) A co do poczty to ja od początku mam na tlenie i spoko jest. Reklam trochę dużo przychodzi ale przecież nikt nie każe mi ich czytać ;) Za to pojemność konta i jednej wiadomości rządzi :)

szuman

@nomore, dokładnie :)

@Arek, a jak z antyspamem na tlenie? Bo dawniej miałem tam konto i kupa syfu się przedzierała :/ poczta na o2 na pewno jest najlepsza do p2m ;)

Max

Ja mam Tlen i jest spoko.Reklamy tylko, ale to wszędzie.Jeszcze Gmail jest dobry. http://tnij.org/ad26

Max

Noo.. ten link chyba nie bardzo, ale Gmail – poczta z Googli w Yahoo też spam jest pilnowany.

Arek

: ze spamem nie jest źle :) można sobie filtry tworzyć jak jest taka potrzeba. Ja uważam na to gdzie zostawiam swojego maila i w sumie mniej spamu niż reklam mam ;)

tedektyw

bardzo dobrze zrobili – tyle powiem!

Max

To mi się u nich podoba. Takich skur… powinni u nas też eliminować. Może jakaś zrzutka? ;))

szuman

@Max, no faktycznie z tym linkiem zaszalałeś (link skróciłem) ;) Co do Yahoo, to nie wiem jak tam jest, tzn. czy dobry antyspam mają i czy dodają reklamy do maili?
A co do zrzutki, to mi bardziej chodzi po głowie beczka dobrego piwa i chętnie bym się na nią z kimś zrzucił ;)

@Arek, ale zanim zrobisz filtry, to trochę śmieci zdąży wpaść ;) jak będziesz miał ochotę, to wypróbuj Gmaila, bez zaproszeń jest, a naprawdę dobra poczta :)

@tedektyw, bo i więcej nie trzeba :)

MatexCor

Heh oni to mają zawsze skuteczne sposoby :)

mateo

i dlatego rosjanie nie wygineli hehe oni wiedza jak sobie radzic :D jestem za tym żeby wszystkich spamerów tak potraktowali :D