Zwierzę nie jest rzeczą!

Zwierzę nie jest rzeczą!

Straż dla Zwierząt Kiedy koleżanka poprosiła mnie o napisanie kilku słów o działalności Straży dla Zwierząt, pomyślałem: “ot, jedna z wielu akcji na rzecz pomocy zwierzakom. Pewnie zbierają na jakieś lekarstwa, jedzenie lub remont schroniska.”
Bez większego entuzjazmu zgodziłem się jednak spełnić jej prośbę.
Dała mi link do oficjalnej strony Straży, której przeglądanie kończyłem z mieszanymi uczuciami: podziw dla Strażników, współczucie dla zwierząt i przerażenie ludzkim okrucieństwem… Ogromnie zaskoczyło mnie zaangażowanie ludzi ze Stowarzyszenia: nie tracą czasu na manifestacje, tylko działają! Nic dziwnego, że pierwszy raz o Nich słyszę.
Tak teraz myślę… wzruszamy się na widok cierpiących zwierząt, ale sami nie robimy właściwie nic, by im pomóc! Mało tego: nie robimy nic, aby pomóc tym, którzy chcą pomagać.
Słów kilka o bohaterach tego wpisu :)

Straż dla ZwierzątPełna nazwa powstałego przed dwoma laty stowarzyszenia brzmi: “Patrol Interwencyjny Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami w Polsce”. Stowarzyszenie siedzibę ma w Warszawie, jednak za sprawą jednostek terenowych zasięgiem obejmuje cały kraj. Już teraz funkcjonują okręgi w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Rzeszowie, Trójmieście, Lublinie, Kudowie Zdroju, Wałbrzychu, a kolejne trzy powstają w Katowicach, Opolu i Szczecinie.

Warto też zaznaczyć, że każdy może w swojej miejscowości utworzyć jednostkę terenową – wystarczy imienną listę trzydziestu chętnych osób (szczegóły) wysłać do Zarządu Głównego w Warszawie, a następnie spotkać się z delegaturą w celu omówienia spraw członkowskich.

Niektóre cele działania Stowarzyszenia (określone w statucie):
›› Działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, ich poszanowania, objęcia ochroną i otoczenie opieką.
›› Kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt.
›› Działanie na rzecz ochrony środowiska.
›› Zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami, działanie w ich obronie i niesienie im pomocy
›› Aktywne działanie w zakresie przestrzegania praw zwierząt.

Straż dla Zwierząt Straż dla Zwierząt
Pomagają zwierzakom, a kto im pomoże?

Straż dla Zwierząt jest organizacją pozarządową, która utrzymywana jest z darowizn zwykłych ludzi i dzięki wsparciu poszczególnych sponsorów. Wszyscy nam pomagający są to ludzie o wielkim sercu, którym nie jest obojętny los zwierząt. Z całego serca dziękujemy tym, którzy wsparli nas do tej pory i tym, którzy w przyszłości nie zapomną o nas i dzięki którym będziemy w stanie pomagać zwierzętom z całej Polski.
(…)
W chwili obecnej posiadamy wykaz najpotrzebniejszych nam rzeczy po cenach promocyjnych, na które jednak pomimo rabatu nie stać jeszcze naszej jednostki.

Pomóc może każdy…
›› Można wpłacić dowolną kwotę na konto stowarzyszenia
›› Mniej bezinteresowni mogą kupić jeden z wielu gadżetów
›› więcej informacji

Na stronie Straży dla Zwierząt w menu Interwencje znajdują się opisy i zdjęcia z dotychczasowych akcji “Policji dla zwierząt”.

Straż dla Zwierząt Straż dla Zwierząt

Więcej znajdziecie na stronie: www.strazdlazwierzat.com.pl. Zachęcam do wspierania Patrolu Interwencyjnego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami w Polsce, czyli po prostu Straży dla Zwierząt. Zachęcam, bo więcej zrobić nie mogę ;)


Straż dla zwierząt

Subskrybcja
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Lenka

o Jezu… ;( nie mów mi że to leży pies ;( Boże jak można tak niewinne swtorzenie zagłodzić ;( przeciesz to sam szkielet ;(

jsz

Dziekuje ci:)

manuchao

straznikom powinni towarzyszyc strzelcy wyborowi i stracac tych co sie znecaja. Moze to by przemowilo do tych zakutych lbow i bylo ostrzezeniem dla innych. A co do akcji to rowniez na mnie zrobilo wrazenie zaangazowanie tych osob. Nawet pomyslalem o stworzeniu oddzialu terenowego ale ja juz tak mam hehe slomiany zapał :)

szuman

tak, to musi być pies…

szuman

drobiazg, cieszy mnie to, ze mogłem pomóc ;)

Sławek

miałem zamiar coś kupić i ucieszyłem się że jest tam kufel a to był kafel heh. Chętnie bym zamówił kilka kufli i pewnie nie tylko ja. Ale podkładka pod mysz też głupia nie jest. Pozdrawiam i wyrazy szacunku dla straży dla zwierząt!

świnia

no kufelek to by sie zdał to popieram!

świnia

przeciez ta swinia jest zdechnieta! po co ja w takim razie ratowac???????

Lenka

a raczej to był pies ;( człowiek potrafi być bestią :/

Pietrucha

szkoda mi tych zwierząt. nie zasłuzyły sobie na takie traktowanie…

Lenka

do Świni! ty naprawde jesteś świnia!!!