Gnome zrobiony na szaro

Gnome zrobiony na szaro

Od zarania dziejów największych odkryć dokonywano przez przypadek. Właśnie tak najzupełniej przypadkowo dobrałem sobie elementy motywu, których normalnie nawet nie próbowałbym ze sobą zestawiać. Wiem, wiem, nie odkryłem niczego, co odmieni losy ludzkości, niemniej jednak powinno przydać się komuś, kto posiada dystrybucję Linuksa, pracuje w środowisku Gnome i ma podobny gust. Przypadek polegał na tym, że usuwałem wszystkie elementy motywu, z których nie będę korzystał (miałem już zapisany inny motyw). By usunąć, musiałem najpierw zaznaczyć, a zaznaczone zaczynały działać. W pewnym momencie do zupełnie przypadkowego elementu sterującego dołączył zupełnie przypadkowy motyw paska tytułowego i już mniej przypadkowo zestaw ikon, który czekał w kolejce do usunięcia – motyw, jakiego szukałem. Poniżej prezentuję zrzuty ekranu i dla tych, którym się ten motyw spodoba, dorzucam linki do źródeł. PS. To, co najbardziej mi się spodobało, to przy zmaksymalizowanym oknie znika granica między górną (i nierzadko dolną) krawędzią okna a paskami, tworząc jedną, spójną całość. Podoba mi się to, bo mniej rozprasza i ciekawie wygląda.

Linki do elementów motywu:
Element sterujący (Candido-Graphite /trzeci od dołu/)
Krawędź okna (metacity, pasek tytułowy) o nazwie Glossy_Blood
Ikony Snowish do wyboru w formacie .png lub .svg

Dodatki
tapetka widoczna na zrzutach
GDM czyli ekran logowania pod kolor

A teraz zrzuty (miniatury w gorszej jakości)


Motywy Gnome
Motywy Gnome

Motywy Gnome

Motywy Gnome

Motywy Gnome

Motywy Gnome

Subskrybcja
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Jelonek

ładny ten motyw :D tylko mam takie pytanko :P jak zrobić żeby Synaptic też tak wyglądał?? :/ Bo zainstalowałem i wszystko wygląda bardzo ładnie ale Synaptic i menedżer aktualizacji wygladają do dupy :/ w sensie takie kwadratowe i w brzydkim kolorze i tylko pasek metacity działa a reszta już nie :( Jak to zrobić????

szuman

musisz ten sam motyw zainstalować dla roota, aby działał dla narzędzi administracyjnych :)

Spooky

Uruchamiając Syn przełączasz się na roota, który ma inne ustawienia personalne…

Jeśli chcesz “wpasić” graficznie lina zainwestuj czas w Beryla :)

Xavery

schemacik pierwsza klasa :-) dziekuje i biore :-)

Lukas

widzial juz ktos Oxygen dla Gnome??? podobno jest

szuman

widziałem na Gnome-look.org, chyba nawet dwie wersje są, ale to jeszcze nie to ;) Pewnie dla Compiz-Fusiona zrobią wierną kopię, ale dla samego GTK nie spodziewałbym się zbyt wiele…

Adi

a tak ogólnie pod względem funkcjonalności to jak oceniacie tego Gnoma?