Gala boksu w Dębicy

A to ciekawe… Jak donosi portal Debica.org.pl , na 30 września planowana jest gala bokserska w Dębicy. Czy wystąpi Dawid Kostecki? Tego sami organizatorzy nie wiedzą, ale z ich słów wynika, że chcieliby, aby „Cygan” mógł w Dębicy zrewanżować się Francuzowi, Rachidowi Kanfouah za przegraną przed czasem w Krośnie.
Ciekawy jestem co z tego wyjdzie. Ludzi chętnych obejrzeć kawał dobrego boksu nie powinno zabraknąć: za to może zabraknąć miejsc… Zastanawiam się, gdzie oni tą galę chcą zorganizować? Przecież nie ma w Dębicy odpowiedniej hali sportowej, która nadawałaby się do organizowania imprez takiego formatu. Czy to w hali Wisłoki, czy w Domu Sportu, ring będzie gdzie ustawić, ale gdzie ludzie się pomieszczą? Nie ma co ukrywać: miejsc siedzących nie jest zbyt wiele.Mówią też, że chcieliby nawiązać do bokserskich tradycji Dębicy i częściej organizować walki – ok, jestem „za”, ale do tego powinni wybudować odpowiedni obiekt, aby nadawał się do tego celu. Hala Wisłoki ma większą powierzchnię, ale mniej miejsc na trybunach – odwrotnie sprawy mają się z obiektem MOSiR-u. Bo chyba nie będą robić gali pod chmurką? ;-) Zgadzam się, taka impreza to także promocja dla miasta, ale co tu promować? Basen de facto mamy konkretny (olimpijski, jeden z dwóch tego typu obiektów w Polsce), ale jest to jedyny obiekt sportowy w mieście, którym możemy się poszczycić i na którym możemy organizować imprezy sportowe wielkiego kalibru.

Jak już pisałem: ciekaw jestem co organizatorzy wymyślą w związku z ta galą. Walka Kosteckiego to nic pewnego, ale jeśli walką wieczoru ma być pojedynek o wysoką stawkę to trzeba się postarać… W Rzeszowie mają wspaniałą halę sportową na Podpromiu, tam już Dawid Kostecki walczył. W Krośnie była taka klitka, a wydaje mi się, że i tak większa od tych Dębickich obiektów. Ale nie byłem tam to nie będę wiążących komentarzy strzelał ;-) Tak czy inaczej czarno widzę ten boks w Dębicy. Cóż, pożyjemy – zobaczymy, a do 30 września jeszcze trochę czasu zostało i jeszcze nic nie wiadomo: może nawet wcale żadnej gali nie być ;-)

Subskrybcja
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Raffi

zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)

Gosia

Moim zdaniem powinni na nowo utworzyc tu klub bokserski. Kandydatow na ulicy nie poinno zabraknac :P

Rafał

Jesli chca robic czesciej takie imprezy o musza przedewszystkim znalezc dobrych sponsorow bo taki biznes musi miec finansowe zaplecze:]