Konnekt - potęga wtyczek

Konnekt - potęga wtyczek

Komunikatora Konnekt używam od około roku. Czasem był jedynym komunikatorem zainstalowanym na moim komputerze, czasem jeszcze instalowałem Gadu-Gadu, choć Konnekt doskonale zastępuje „gadulca”. Tak doskonale, że od co najmniej sześciu miesięcy nie instalowałem już ani Gadu-Gadu, ani Tlenu – bo po co? To wszystko przecież mam w jednym Konnekcie – to wszystko, a nawet więcej! Wczoraj dostałem kolejną paczkę aktualizacji i nowych wtyczek – gdy zobaczyłem ich listę musiałem wyglądać jak emotka „lol” :D Czym jest Konnekt? Konnekt to polski komunikator składający się z wtyczek. Bez wtyczek jest niewiele wart, ale z wtyczkami to prawdziwy, komunikacyjny kombajn! Obsługuje Gadu-Gadu, Tlen, Jabber, AQQ, ICQ, do wszystkich wtyczek kolejne wtyczki rozszerzające jeszcze bardziej funkcjonalność, a do tego sporo gadżetów z czytnikiem RSS, timerem, sterowaniem Winampem, wysyłaniem SMS-ów czy wykrywaniem osób siedzących na „niewidocznym” na czele :DKomunikator ten nie wyświetla żadnych reklam, nie obciąża systemu tak jak GG (kilka razy mnie pamięci RAM wykorzystuje), a daje przeogromne możliwości i większe bezpieczeństwo! Korzystacie z Gadu-Gadu? Z komputera, z którego korzystacie, korzystają też inne osoby? Chcecie sobie poczytać ich archiwum? Tak? To nic prostszego – w niecałą minutę bez problemu i specjalnej wiedzy możecie uzyskać dostęp do archiwum kogoś, kto ma swój profil GG na tym samym kompie.

O wadach Gadu-Gadu możecie sobie poczytać na tej stronie.

Na poniższym screenie jest kilka na raz otwartych okien (podpisałem je): lista kontaktów, bramka SMS, ustawienia, lista wtyczek (zaznaczamy co chcemy mieć i klikamy OK – cała filozofia), informacje o kontakcie. Te ostatnie to nieporównywalnie więcej pól z informacjami o osobie z listy kontaktów, niż w Gadu-Gadu.

konnekt

Dla wielu z Was najciekawszym bajerem wyda się wykrywanie osób będących na „niewidoku” – z ustawionym statusem „niewidoczny”. Przy takim kontakcie zamiast czerwonego słoneczka widnieje czerwone wypełnione białym polem z pytajnikiem w środku

konnekt

Znane z PowerGG zmienianie statusu czy też tytuł słuchanej obecnie piosenki także jest dostępne. Wtyczka obsługująca te statusy oraz umożliwiająca sterowanie odtwarzaczem z okna rozmowy obsługuje zarówno Winampa jak i Foobar2000. Mógłbym godzinami rozpisywać się na temat tego wspaniałego komunikatora, ale po co mam to robić, skoro na stronie Konnekta jest cała masa informacji? ;-)

Oficjalna strona Konnekt
Lista możliwości Konnekta

Gorąco wszystkich zachęcam do zmiany komunikatora. Konnekt jest niezależnym projektem tworzonym przez pasjonatów, nie zawiera żadnego szpiegującego nas oprogramowania (spyware), nie wyświetla żadnych reklam (adware), jest leciutki (nie obciążą systemu) i oferuje ogromne możliwości… i nie wiesza się! ;-)

Przypomniała mi się jedna nieprzyjemna sytuacja związana z reklamami w Gadu-Gadu. Podczas wyświetlania reklamy Gillette nie mogłem nigdzie kliknąć myszką, bo w którym miejscu nie kliknąłem (mój komputer, skrót na pulpicie czy nawet zamykanie okna) to automatycznie łączyło mnie ze stroną Gillette. Pewnie nie źle zapłacili Gadu-Gadu za taki numer ;] Zrestartowałem wtedy komputer i reklama się zmieniła – napisałem wtedy do obsługi Gadu-Gadu maila z pretensjami i choć nie odpowiedzieli (wcale mnie to nie zdziwiło) to przynajmniej reklama zniknęła…

Konnekt

Subskrybcja
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
szuman

Już nie chce mi się edytować tego artykułu, ale kto zna sie nieco na tworzeniu stron może sobie wyczarowac własną, niepowtarzalną skórkę. Na forum Konnekt jest dział, gdzie każdy może się pochwalić swoim konnektem: Link do tego działu: http://www.konnekt.info/forum/index.php?showforum=38 Gdy znajde więcej czasu, to tez sobie zrobię :P

Madrala..:p

Tez mam konnekta od jakiegos roku i wiem,że nie mozna w nim sprawdzić kto jest na “niewidoku” ;p Przez inny kolor słoneczka pokazane są osoby które niedawno zmieniły status :) Jeśli osoba siedzi na niewidoku przez dłuzszy czas (ok 20 min) słoneczko znów jest czerwone- czyli tak jakby juz jej nie było na gg, a jest tylko nie zmieniała statusu, ani opisu ;)
Sprawdz to! Powiedz np swojekmu kumplowi zeby poszedł z Gadulca (status niedostepny) i zobaczysz jaki bedzie kolor słoneczka) ;)

A tak po za tym to spox stronka, bardzo mi sie podoba :))

szuman

tak, ale nie zapominaj o tym, że często serwery GG “padają” i gdy użytkownik jest przełączany na inny serwer, lub serwer ponownie wraca do pracy, wtedy ponownie jest “widoczny” jako “niewidoczny” (pod warunkiem, że miał ustawiony opis) :) Często tak się dzieje, ale prawdą jest, to co piszesz: że po 15-20 minutach braku “statusowej” aktywności znika z grona aktywnych. Napisałem, że wykrywa, bo istotą tej funkcji jest właśnie “demaskowanie” tych siedzących na “niewidoku” ;)

MaDzIa :)

Ja przez długiii okres czasu myślałam, ze pod innym kolorem słoneczek kryją sie osoby na “niewidoku”… Dopiero pozniej pokapowałam o co chodzi ;)
Pozdr. :* :*

Dante

od prawie dwoch lat uzywam konnekta i nie widze lepszego komunikatora ;p probowalem aqq, mirande, stefana, tlena ale nie dorastaja do piet konnektowi ;d pozdrowki dla konnekciarzy ;]

Marcin Szumański

WTW2 jest bardzo przyjemnym narzędziem: prostym, lekkim, szybkim i stabilnym multikomunikatorem, łączącym w sobie cechy dwóch poprzednich ulubieńców moich: Konnekta i Pidgina. Konnekt umarł, więc zastąpiłem go Pidginem. Pidgin miał tę jedną wadę, że wymag