Przebierz Windowsa XP za Vistę

Przebierz Windowsa XP za Vistę

Jakiś czas temu pojawiły się w internecie skóry upodabniające wyglądem Windowsa XP do nowej Visty. Testowałem dwie z nich: Longhorn Transformation Pack i Vista Inspirat. Longhorn Transformation Pack to potężna paczka rozmaitych skórek, zaś Vista Inspirat to jedna skórka, ale za to zmieniająca XP w najdrobniejszych szczegółach. Przez kilka miesięcy nie instalowałem żadnej z nich, by nie obciążać swojej maszyny zbytnio, ale dzisiaj zdecydowałem się ponownie upodobnić swojego ikspeka do mającej wkrótce trafić na rynek Visty. Spokojnie, te skórki nie są aż tak systemożercze: ich obecność odczujemy jedynie wtedy, gdy mamy słabego kompa lub gdy długo na nim pracujemy przy dużej ilości uruchomionych jednocześnie programów. Ja akurat przy starcie uruchamiam dziewięć pożeraczy zasobów systemowych, ponadto spore wymagania mają programy do tworzenia/edycji muzyki i graficzne, dlatego “wizualne bajery” odstawiłem na bok.Teraz, gdy zainstalowałem na oddzielnej partycji drugi raz Windowsa XP, na którym będę pracował przy muzyce bez Nortona i innych pożeraczy zasobów, postanowiłem ponownie przebrać XP za Vistę ;) Cała instalacja trwa od kilkudziesięciu sekund do 2-3 minut – w zależności od mocy waszego komputera i nie jest trudniejsza niż instalacja przeglądarki czy Winampa. Poniżej zamieszczę kilka screen’ów, a jeśli spodoba się komuś ta szata i zechce przebrać w nią swojego Windowsa, to instalkę Vista Inspirat znajdzie tutaj.

A teraz screeny:

Tak wygląda odmieniony Explorer:
Explorer

A tak w foldery z muzyką i obrazami w folderze “Moje dokumenty”:
Vista inspirat

Tak wyglądają ikony plików graficznych JPG. Pliki GIF, PNG i BMP również mają zmieniony wygląd ikonek:
Vista Inspirat

Poznajecie Panel Sterowania?
Vista inspirat

Prawy górny róg okna – w kolorze aktywny przycisk:
Vista inspirat

I na koniec zamykamy nasz system ;)
Vista Inspirat

To, co widoczne jest na zrzutach to nie wszystko, co oferuje Vista Inspirat! Oprócz tego, co zaprezentowałem zmieniają się także przyciski “Wstecz/Dalej”, oraz specjalny, bardzo efektownie wyglądający pasek na pulpicie, na którym możemy umieścić nasze skróty – dzięki niemu oszczędzamy mnóstwo miejsca, jednak mi jest on niepotrzebny, bo większość skrótów upchałem na pasku szybkiego uruchamiania ;)

UWAGA!
Skórkę najlepiej instalować dopiero wtedy, gdy zainstalujemy wszystkie programy i aktualizacje Microsoftu, ponieważ wiele łatek i pakiet Office przywraca część zmienionych elementów i znowu wyglądają po staremu :/

Subskrybcja
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
j.

zainstalowalem to ale nie mam takich ikonek :( dlaczego?;/

Lord Gorg

jak się to ściąga

Lord Gorg

Po zainstalowaniu mialem problemy z elementami 3d w grach. Jak odinstalowałem to problemy zniknęły.

miki

Czy ktos mogl by mi pomoc??? Chcialbym zrobic tak zeby vista wyglądala jak xp. Czy da się tak zrobić??