Laptop za 100 $

Laptop za 100 $

Wydaje się wam niemożliwe? A jednak to prawda! W instytucie Massachusetts Institute of Technology zbudowano laptopa, którego cena nie przekroczy 100 $, a jego twórcy zapewniają, że z upływem czasu jego cena może spaść nawet o połowę!
Komputer jest dedykowany dzieciom z krajów rozwijających się, tzw. “krajami trzeciego świata” i ma on służyć głownie celom edukacyjnym. Nazwa tego projektu to One Laptop per Child (OLPC). Laptop wyposażony został w procesor 500 MHz, 1 GB pamięci flash, kolorowy wyświetlacz, do budowy którego wykorzystano technologię stosowaną w budowie wyświetlaczy do przenośnych odtwarzaczy. Na razie powstało kolka prototypów tego komputera, jednak wciąż jest ten projekt dopracowywany w celu uzyskania jak najniższych kosztów produkcji, a co za tym idzie, także sprzedaży.Jedną z charakterystycznych cech tego przenośnego komputera jest możliwość wytwarzania prądu za pomocą wbudowanej korbki, co umożliwi korzystanie z laptopa także w miejscach, gdzie nie ma dostępu do stałego zasilania. Do chwili obecnej kilka krajów złożyło zamówienia na około milion sztuk tego komputera. OLPC będzie dostępny w różnych obudowach różniących się między sobą kształtem i kolorem.
Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony News.com

OLPC

OLPC

Subskrybcja
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
minik

badziew :]

szuman

dla ciebie może tak, ale dla innych to szczyt marzeń ;]

Jagódka

Nie jest to szczyt mych marzeń(moje są bardziej górnolotne a może bardziej zwyczajne?i nie materialne)Nie jest to także i badziew…Podoba mi się-lubie rzeczy”inne” :)

Quiq

A ostatnimi czasy jesteśmy zalewani tabletami za $100, które chodzą na najnowszym Androidzie 4.0. Jak technologia postępuje wraz z upływem czasu…