13

Kim naprawdę jest Sławomir? Tak, ten od piosenki „Megiera”

Sławomir. Pod nosem wąsik, „wysokie czoło”, styl faceta maczo z okresu późnego PRL-u. Jeździ golfem trójką i skupia się na problemach bycia facetem w średnim wieku. Imponuje dystansem do siebie i zadziwia. Kim on jest? Kim naprawdę jest Sławomir?

Sławomir, to naprawdę Sławomir. Konkretnie Sławomir Zapała – aktor mający na swoim koncie role w takich filmach, jak „Pod Mocnym Aniołem”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Karol –  człowiek, który został papieżem” i innych.

Postanowił wykreować nową postać w muzycznym showbiznesie i jest na najlepszej drodze do sukcesu. I fajnie, bo coś nowego, zabawnego się dzieje. Poprzednie pokolenie miało Franka Kimono w osobie Piotra Fronczewskiego, a my mamy Sławomira w osobie Sławomira.

Sławomir swoim stylem i dystansem do siebie może szokować. Mnie zaszokował bardzo, ale akurat nie swoim image, ale… wiekiem. Tym, że jest zaledwie 7 miesięcy starszy ode mnie! A wygląda przecież, jak młodszy brat mojego ojca :) Miesiąc temu Sławomir Zapała skończył dopiero 32 lata! To bez wątpienia cecha, która pozwoli jemu i jego postaci cieszyć się wiecznym wiekiem średnim :) Podobnie, jak wiecznie stara Genowefa Pigwa (naprawdę: Bronisław Opałko).

Zdziwieni? Bo ja tak. Ale tylko wiekiem Sławomira. Za to jego postać jest fajnym zjawiskiem, dostarczającym ludziom rozrywki i pozwalającym się pośmiać z samych siebie.

Na podobnym patencie wypłynął sitcom „Świat według Kiepskich”. Jedni odnajdywali w tym wyrafinowany, inteligentny humor, inni błyskotliwą satyrę, a jeszcze inni cieszyli się z tego, że jest jeszcze ktoś głupszy od nich. Sławomir też pozwala interpretować się na wiele sposobów, dla których wspólnym mianownikiem jest to, że bawi :)

Przydatne linki:
Sławomir Zapała w serwisie Filmweb
Sławomir Zapała w serwisie Filmpolski
Profil Sławomira na Facebooku

Podziel się tym wpisem na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Śledzik
 • Twitter
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Flaker
 • email

13 komentarzy

 1. Dobry ziomek :D Czekam na jego kolejne klipy, najbliższy to chyba „Ni mom hektara” :)

 2. Nie słyszałem o Sławomirze wcześniej, więc dzięki za notkę.
  Niestety zupełnie mnie nie przekonuje ten teledysk – wygląda tak trochę na siłę. To zupłenie inna jakoś niż Świat według Kiepskich, który (jak dla mnie) ma 2 lub nawet 3 rożne poziomy…

 3. A mnie on bawi i to bardzo, jest moim idolem, a mało interesuje mnie świat SZoŁbiznesu z warszaFki

 4. Fajny gość,jajcarski teledysk. Jeśli komuś się gęba nie uśmiechnie oglądając go to jest smutasem bez poczucia chumoru.

 5. Dobrze zaplaciles chociaz tym aktorom? Mam nadzieje, bo w przeciwienstwie do cb spi…lino z podworka zyjacy z kasy rodzinki cale zycie ja mam szacunek do nich i innych ktorym nigdy do piet nie dorosniesz. Ja na miejscu tych aktorow wolalabym klepac bide niz wystapic w takim szajsie ktory jest tylko zlepkiem kopi m.in z parodii Michala Wisniewskiego, Bohdana Smolenia i tym co nielegalnie skopiowales z mojego kompa i wszystkich moich kont w necie i podsluchales/as moich klotni z moja matka z nielegalnie podlozonego podsluchu na moje i matki mieszkanie. Zycze tym aktorom nieswiadomosci do czego zostali wrobieni albo wiekszych plac za ich prace i do czego „fajnego” jeszcze ich zatrudnisz.

Comments are closed.